Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Esti éhségroham leküzdése?

Esti éhségroham leküzdése?

Figyelt kérdés

Igyekszem odafigyelni az étkezéseimre. Nem nassolok, nem eszek kenyeret, tésztát. Elvétve rizst, burgonyát. Reggel gyümölcsöt,zabkását, tojást vagy körözöttet eszek, tízóraira(amit van hogy egyáltalán nem igényel a szervezetem,ezért kihagyom)ált. gyümölcsöt vagy zöldséget, ebédre szénhidrátszegény fogást sok zöldséggel, hússal, uzsonna ismét zöldség, gyümölcs, vacsorára húst, túrót, zöldséget, joghurtot.

Estére mindig rám tör a falhatnék, bármit bármilyen mennyiségben megennék. Alig bírom ki, hogy ne egyek újra, de van, hogy hagyom magam zabálni. Az utolsó étkezésem 2-3 órával lefekvés előtt van. Még nem rég próbálok egészségesebben étkezni, sportolni, időt kellene magamnak adni? Elmúlik az esti falási roham? Hogyan küzdhető le könnyebben?


2015. júl. 16. 13:58
 1/5 anonim válasza:
Én is ugyan így vagyok. Ha párszor sikerül leküzdened, elmúlik. :) Legalábbis nekem így volt.
2015. júl. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mitől lehet ez. Túl kevés összkalória? Túl sok cukor a gyümölcsből? Annyi minden befolyásolja az ilyesmit.

Én akkor vagyok nagyon éhes, ha nem ettem még eleget aznap a testem szerint (ami ma már minimum súlytartó szint, régen fogytam vele) s nem iktattam ki valami trükkel ezt az erős evési késztetést benne. Vagy ha sok szénhidrátot eszem. Tuti van, akit a tejtermékek is megzavarnak... Sok gyümölcs is sokakat éhessé tesz. Érdemes olyat enni, ami jól laktat minket, ez emberről emberre változik. Az időzítés is fontos, az étkezések száma és mérete. Már akinek, már amikor.

Kísérletezni kéne, illetve első körben talán számolni, eleget eszel-e. Lehet, hogy egy nagyobb ebéd kellene, hogy ne legyél túl éhes este. Lehet, hogy korábban kéne vacsoráznod, nem tudhatom.

2015. júl. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
1500-1600 kcalt eszek átlagosan.
2015. júl. 16. 14:10
 4/5 anonim ***** válasza:

szokás kérdése.


keress valami más szokást helyette


pl. teázgatás (koffeinmentes) limonádézgatás (energiamentes) olvasgatás, kint a szabadban csillagszámlálgatás, esti beszélgetés a pároddal (családdal, telefonon barátokkal, online...)


ja, és a boldogság és a szex is segít, evés helyett az is jó. ha szingli vagy akkor esetleg max. 2 deci vörösbor gyertyafénynél :) esetleg korai fekvés / alvás :)

2015. júl. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A szervezetnek ez egy jelzése hogy igényelv valamit ez lehet vitamin,ásványi anyag vagy fehérje.
2015. júl. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!