Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért tör rám éhségroham,...

Miért tör rám éhségroham, mikor keveset alszom?

Figyelt kérdés

Nem diétázom, inkább életmódváltásnak nevezném. Vagyis az a régi világ, ahol nápolyit ettem este 8-9kor a számítógép előtt (igen volt ilyen, sajnos..) megszűnt számomra, vagy pl. amikor együltő helyemben megettem 2-2,5 tábla csokit.


Egészségesen étkezem; gyümölcs-zöldség bevitel megvan. (Zöldség napi 2-4X, attól függően, hányszor eszem, de a 3 az átlag) minden étkezésemhez eszem. Gyümölcs: napi 1 vagy 2X (ált 2X de van hogy 3szor.)

Húsokból eszem zsírosabbat is, szárazabbat is (csirkecomb, hal, csirkemell, pulykamellsonka, stb) sonkák, felvágottak (jó minőségűek!!)

Igyekszem kerülni a glutént. Zabpelyhet is szoktam enni + teljes kiőrlésű lisztből sütök magamnak valamit néha.

Sajtot szoktam enni, túró, stb.


Kb 4-4,5 éve váltottam életmódot, igaz, akkor még fogyókúra volt az elején.

Nem eszem: cukrot, fehérlisztet, rossz zsíradékot (transzzsírt, pl. olajban kisült cukros fánk... ) nem eszem margarint. Olajos magvakat néha szoktam enni, de annyira nem kedvelem őket.


Az a kérdés hogy mióta beálltam erre az életmódváltásra, van hogy rosszul alszom, pl. 4-6 órákat, vagy éjjel kétszer megébredek, és pl. tegnap is, megébredtem 3.39 körül meg 5.25kor, nem tudtam visszaaludni... és hihetetlen nagy falánksággal és éhséggel kelek föl ilyenkor, és elindul a zabaroham...


Azért ide posztolom ezt ki, mert furcsamód a fogyinál ez a probléma nem jött elő, de kb. 1,5-2 éve jelenvan az életemben.

A hormonrendszeremmel van baj? Amit a fogyi megváltoztathatott? Vagy mi ez? Mert máskor nem tör rám ilyen éhségroham... csak ha rosszul alszom, mondjuk akkor se mindig. Csak nem akarok visszahízni, és lehet hogy zabpehely meg husi, meg sok zöldség, de akkor se akarok 2 tonnát megenni belőlük meg érzem, hogy leterhelem vele az emésztőrendszerem, meg igaz hogy egészségesek, de ugye azért mégse jó degeszre tömni magad...


miért van ez?



2015. jún. 30. 13:34
 1/3 Bob the builder válasza:
Mert amikor nem alszod ki magad az agyad "éhezik" (nem tudom miért). Ilyenkor főleg cukrosat és zsírosat akarsz enni mert az agyad ezt kívánja.
2015. jún. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Alváshiány éhséget okoz hormonális okokból; nem termelődik elég abból, ami elnyomja az éhséget, míg a másikból meg nem bomlik el elég.
2015. jún. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2015. jún. 30. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!