Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg fogyok izomból akkor...

Tényleg fogyok izomból akkor is, ha rendszeresen sportolok?

Figyelt kérdés
Mindig is szerettem sportolni, (ahogy enni is..) ezáltal ilyen "zsírizmos" voltam. Végre rászántam magam a fogyásra. (Próbálok napi 5x enni, egészségesen, minimálisra szorítva a cukrot, lisztet.) Meg is lett az eredménye, már lement 10 kiló. Viszont álmaimban jobban körvonalazódó izmokat reméltem, ehelyett csak olyan vékonykának látom magam. Holott szoktam súlyzózni is, nem csak kardiózni. Tényleg így is úgy is csökken az izom is a zsírral együtt?
2015. júl. 30. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Jó étrend, nem túl kevés kalória (s bizonyos izommennyiség

fölött edzés) mellett csak minimálisan fogysz izomból.

2015. júl. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha fogysz, fogysz abból is, ezt nem lehet teljesen megúszni. Az igazán jól kirajzolódó izomzathoz sok edzés kell, mert nagy izomtömeget kíván.
2015. júl. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Akkor megpróbálok többet edzeni! Bár ha van valami bevált étrendetek azt örömmel fogadom.:)

Csak furcsálltam, ha teljesítményem nem csökkent a "diéta" miatt, akkor azt gondoltam jó kondiban maradtam, tehát az izmomnak is a helyén kellett volna maradni.

2015. júl. 31. 20:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem az edzés mennyiségén van a hangsúly, hanem a minőségén.

Szálkásítás alatt veszítesz izomból, ez van.

Azonban minimalizálhatod a veszteséget, ha az edzéstervedbe beiktatsz nagy súlyokkal való edzést (akkora súlyokkal csináld, hogy legalább 8-12 ismétlést tudj megcsinálni a gyakorlatokból, ezt 3-4x-es sorozatban). Ez jelzi a szervezetednek, hogy szükség van az izmaidra, ne kezdje el lebontani őket. Sajnos az izomszövet fenntartása a szervezetnek elég energiaigényes, úgyhogy ha nem stimulálod őket rendszeresen (megfelelő terheléssel), azonnal elkezdi lebontani őket.

Emellett egyél sok fehérjét, különösképpen edzés után igyekezz pótolni mind a fehérjét, mind a szénhidrátot. A táplálkozás nagyon fontos!

Ha ezt betartod, akkor kevesebb izmot, és több zsírt fogsz veszíteni

2015. aug. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi neked is!

De ha edzés után elkezdem pótolni a fehérjét, szénhidrátot nem eshetek abba a csapdába, hogy megáll a fogyásom, sőt, netán hízni kezdek? Többnyire a napom legvégén tudok edzeni menni, és a kajálásokat előtte letudom, hogy legyen energiám.

2015. aug. 1. 15:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem.

Régebben én is azt hittem, hogy edzés után már nincs kaja, ezért maximum proteinturmixot ittam.

Jó ütemben és gyorsan fogytam, de szerintem többet vesztettem izomból, mint feltétlenül kellett volna.

Azóta többet tudok a témáról és a szervezet működéséről, ezért most (épp megint szálkásítok) másképp csinálom.

Mondjuk én elég keményen edzek és elég sokat egy héten, emellett a kalóriabevitelem nagy részét reggelre és a kora délutáni órákra időzítem. Edzés előtt 2 órával (hacsak nem az ebéd esett erre az időpontra) csak valamennyi gyümölcsöt, vagy natúr joghurtot stb. eszem.

Edzés után viszont azonnal fehérjeturmix (tejsavó protein), ebbe újabban gyümölcsöt is turmixolok, és van, hogy eszem utána pl. egy könnyű salátát tonhallal, vagy túrót.

Így nem úgy alszom el, hogy éhezem, alig várom a reggelt. Ha edzés után nem töltöd fel valamennyire a gikogénraktárakat és nem pótlod a fehérjét, a szerezeted (különösen éjszaka) az izmaid lebontásával fog besegíteni a várcukor emelésében.

Ezzel a módszerrel ugyanúgy nagyon jó ütemben fogyok, energikus vagyok, és kevesebb izomvesztést tapasztalok.

2015. aug. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, kipróbálom!:)
2015. aug. 1. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!