Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Futással kapcsolatban segítene...

Futással kapcsolatban segítene valaki?

Figyelt kérdés

Az étrendem megfelelő, fogyok is rendesen. Az utolsó pár kiló leadása miatt, és a mozgásigényem kielégítése érdekében szeretnék futni, ha picit jobb idő lesz.

1.: Mennyi idő után, és milyen pozitív tapasztalataim lesznek?

2.: Mennyi ideig fussak a látványos eredmény érdekében?


2010. márc. 7. 14:25
 1/7 anonim válasza:
ha nem nagyon sportoltál eddig akkor semmiképpen sem futással kezdj! egy óra intenzív séta is jót tesz, ezt csináld addig amíg nem érzed úgy, hogy képes vagy huzamosabb ideig futni...vagyis inkább kocogni..mivel séta után jöhet a kocogás...és csak aztán a futás...szerintem érezni fogod, hogy mikor jött el az, amikor jól fog esni! elvileg fél óra futás után kezd égni a zsír...egy hónap után már látványos az eredmény!
2010. márc. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi, az nagyon jó hír!
2010. márc. 7. 15:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én rendszeresen futok, szolgálhatok tapasztalatokkal bőségesen.

Én úgy kezdtem, hogy autóval lemértem 1,5 km-t. Ez futottam kezdetben, de csak kocogva, nyugodt tempóban. Kb: 2-3 alkalomig ez volt a táv. Aztán 2 km-t futottam, szintén 2-3 alkalomig, majd megugorva, belevágtam a 4 km-be, és ment. Eleinte nehezen, de kitartottam, most már nem jelent gondot. A lényeg az, hogy rendszeresen járj, mert 1 hét kiesés már túl sok. Én szinte naponta megyek, de egy héten minimum 5-ször, ha dolgom is van, ezt betartom.

Úgy fuss, hogy ritmusra lélegzel, 2 be, 2 ki, én szájon át lélegzem, így a legjobb. Az elején untam, ezért egy mp3-ast dugtam a fülembe, azóta úgy futok, és a zene leköt.Én próbáltam aszfalton, de nem szabad, mert idővel fájni fog a térded. Most már erdőben futok, és jobb is, mert kikapcsol.


Kb, 1 hónap után érzed, hogy feszesedik a feneked, picit bővebb a gatyus. :)


Nekem a probléma a táplálkozással van. Te esetleg dnál abban tanácsot nekem, mert nagyon nem akarnak a kilók lemenni így, össze-vissza eszem.

Leírnád, Te hgyan fogysz olyan remekül, kérlek?!



Köszönöm, Kriszta

2010. márc. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves Kriszta! Köszi a válaszodat! Este írok az itt megadott e-mailcímedre.
2010. márc. 7. 16:48
 5/7 Krisz85 ***** válasza:

Na végre egy értelmes, és érdekes kérdés. Maratoni futóként mint versenyző-edző azt hiszem van okom írni. :-)


Ha egyáltalán nem rendelkezel sportmúltal, akkor ahogy ,írták helyesen előttem ne futással kezdj. Ha mégis futni szeretnél, akkor azt is fokozatosan. Vannak bizonyos technikai feltételei ennek, hogy hatékonyan is tudj edzeni. A többi miatt írj mailt. A leányzó akinek gondja volt a kajával, ő is írhat, segítek szívesen.


Hogy mire számíthatsz?

6 hét a minimum, és amire számíthatsz: nyugalmi pulzusod kisebb lesz, gazdaságosabban működik a tested, kevesebb energia kell egyazon erőkifejtéshez, tehát enrgkisabb leszel ezáltal. A tested érhálózata is fejlődik (nyugi az izmaidban nem a bőrőd alatt ).


A futással mit akarsz elérni? pusztán látványosabb testet, esetleg jobb kondiciót (ez azért jobb, mert +megkapod a látványos testet is ) :-)

2010. márc. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is lehetne több ilyen kérdés, ez engem is érdekel.


Megyek, megnézem a maileket.


Kriszta

2010. márc. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megkaptam az e-mailt, válaszoltam rá.


Kriszta

2010. márc. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!