Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért ilyen nehéz felállni és...

Miért ilyen nehéz felállni és elkezdeni mozogni? Hogyan tudnék kijönni ebből az ellustult állapotból?

Figyelt kérdés
Kb. 20 kilót, ha nem többet kellene fogynom. Szó szerint minden nap győzködöm magam,hogy álljak fel és menjek mozogni aztán mindig az a vége,hogy semmit sem csinálok. Egész nyáron csak heverészek és már rosszul vagyok magamtól. Folyamatosan olvasom meg nézem ezeket a fogyásra motiváló műsorokat, de semmi sem segít, mintha valami visszatartana. Mit tudnék csinálni,hogy ez megváltozzon? Már nagyon szenvedek attól, ahogy kinézek, lefogytam egyszer 22 kilót, de mióta elkezdtem az egyetemet visszajött 13, amit már nagyon bánok. Most 91 vagyok, és lelkileg szenvedek, nem érzem jól magam a bőrömben. annyi a szerencsém h 178 centi vagyok így nem látszom ennyinek, de borzasztó kényelmetlen, csak a nagyméretek jönnek rám, sőt alig van pár ruhám, mert gyűlölök vásárolni. Minden rosszul áll vagy rám se jön. A világon mindennél jobban arra vágyom,hogy jól nézzek ki, de az akaraterőm egyenlő a 0-val és teljesen ellustultam, szinte csak ülni tudok.
2015. aug. 5. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
hát ez aranyos leírása volt a lustaságnak :) fiú vagy lány vagy? amúgy csak elkezdeni nehéz. van azert vmi terved pl futni akarsz kint vagy konditerembe menni? vagy még azt nem gondoltad ki és csak ülsz miközben fogyni akarsz?:)
2015. aug. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát ennek az az oka, hogy neked, mint hobbi nem a sport a megfelelő. Sport nelkul is le tudsz fogyni (ha egyáltalán megtalálod az értelmet h miert fogyjal, mert ok, le fogysz, de akkor mi a f4sz van?). Szóval olyat ne csinálj, amihez nincs kedved, mert csak stresszesebb leszel. Viszont nálam is igy volt... 9 eves koromban egy nagyon elhízott gyerek voltam... Törtem magamba minden sz4rt es nem sportoltam. Aztán 1 éve elkezdtem kerékpározni, és egyszerűn hihetetlenül imádom!!! Nem bírok betelni vele, ha eltelik egy nap, hogy nem volt lehetőségem elmenni tekerni kb 110 kilométert, romlik a kozerzetem (természetes heti 1-2 pihenőnap kell).
2015. aug. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

No, én se fogok Neked segíteni, hasonló problémám van... Valószínűleg egy ponton erőt veszek magamon és nekiesek :) Ugyanis nagyon szeretnék több izmot és hosszú, aktív életet, motiváció van, csak lusta, sötét periódusból mászom ki most, amikor kevésbé érdekelt az élet.

Nos, mindenképpen olyat mozogj, ami szórakoztat. Én pl. szeretek túrázni (az utóbbi időben még sétára is alig tudtam rávenni magam, pedig a testemnek nagyon kell. szörnyű, mindig szerettem mászkálni), egész OK a biciklizés és szeretek karra súlyzózni :P Úgyhogy én ezekből indulok ki, persze semelyik fontos izomcsoportot nem akarom hanyagolni. De pl. nem fogok futni, mert nem tudok, 5 percet se. Légzés, Achilles, ezek tuti problémásak nálam, a low impact (ez mi magyarul?) mozgásformákat kedvelem, azok is elég hatásosak tudnak lenni... Intenzív torna, napi 10 perc, ez pl. reálisnak tűnik s egész meg is felelne nekem, bár ez se szokott összejönni. Plusz sok aerob, ha nem lesz kánikula, mászkálok ideoda. Amikor először gombásztam, olykor napi 3-4 órát mászkáltam az erdőben, az azért már valami :)


De azért fogytam 20 kilót szinte semmi mozgással, viszonylag sokat és jókat éve... Az utolsó kilókhoz viszont erősen ajánlott a mozgás, több szempontból is. De a lefogyás után jön az igazi szakasz, akkor még több mozgás kell s tömegnövelés :)


Magadban kell megtalálnod az erőt, ami előre visz... Máshogy nem megy. Ismerem, milyen az, amikor apatikusan figyeled az önsorsrontásodat, de próbálj meg kitörni. Pici lépésekkel akár... Nekiállsz és sétálsz vagy tornázol 5 percet, ez csak nem lehetetlen... Még nekem is gyakran megy, csak nem elég rendszeresen :)

2015. aug. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

mindenkinek köszönöm! Egyébként lány vagyok.


futni akarsz kint vagy konditerembe menni? vagy még azt nem gondoltad ki és csak ülsz miközben fogyni akarsz?:)


Így van, ülök miközben fogyni akarok és sajnálom magam. Néha elhatározom,hogy na most megyek, ezt reggel 8-kor aztán este 8-kor még mindig ott ülök. Egyébként másodiknak is igaza van, hogy olyan mozgást kellene csinálnom ami szórakoztat is. Viszont mivel most nagy rajtam a súlyfelesleg, én azt gondoltam konditeremmel kellene kezdeni, aztán ha lemegy valamennyi akkor már valami szórakoztatóbbal folytatni. Remélem erős leszek és holnap végre elmegyek a konditerembe, most ez a tervem. Az is egy pozitívum,hogy tudok diákbérletet venni, így viszonyag olcsón vehetek egy korlátlan bérletet. Nincs sok hátra a nyárból és jó lenne kihasználni, megalapozni az egészet, mert szeptembertől is csinálni akarom. 13 kilót híztam mert ülő életmódot folytattam a sok tanulás miatt, de ebbe a hibába még egyser nem akarok beleesni. Már arra is gondoltam,hogy elkezdek egy kisebb naplót vezetni a dologról, hátha az is motivál. Ami összejött, az az,hogy 2 napja nem eszem hízlaló dolgokat, semmi liszt vagy cukor. Nálam egy hétig tart az őrület amíg hozzászokik a szervezetem,hogy nem a sok sza.rt tömöm magamba, közben néha kiakadok és sírógörcsöt kapok az édességhiánytól, de ha kibírom az 1 hetet akkor jó lesz szerintem.


Köszi mégegyszer a válaszokat!

2015. aug. 5. 18:09
 5/7 SZücsöm ***** válasza:

Keress 1 ismerőst aki addig b*szogat míg le nem mész vele edzeni ha nincs ilyen akkor viszont magadtól kell megváltoznod mert ez a hozzáállás rettenetesen szánalmas. (Nem bántásból) És ha ez a gondolkozásmód az életed más területeire is kiterjed akkor mondjuk úgy nem leszel egy nagy személyiség.


Annyit kell tenned hogy felállsz és elindulsz ha már csinálod gyorsan telik az idő még akár a kondi is.


És most bocsánat mennem kell mert lábnapom van.

2015. aug. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj meg bringazni. Hátha elvezned... Vegulis nem megterhelő az izuleteknek, fogyásra jo étrend mellett alkalmas, es nem olyan körülményes, mint konditerembe menni.
2015. aug. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 SZücsöm ***** válasza:
Az biztos hogy olcsóbb viszont kevésbé hatásos, akkor már inkább az úszás.
2015. aug. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!