Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az baj ha sok szénhidrátot...

Az baj ha sok szénhidrátot eszek a fogyókúra alatt? Viszont kb a 90 százaléka a szénhidrátnak gyümölcsből van.

Figyelt kérdés

2015. aug. 10. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

HA ezzel fogysz,akkor nem baj.


Van, aki kevés szénhidráttal tud csak fogyni, van akinek a CH mennyiség mindegy, ha nem lépi túl a napi kcal-keretet.


Van, akinek sok zsír segít, van, akinek meg a kevés.


A gyümölcsök meg kimondottan egészségesek.


Az emberek nem egyformák, figyeld magad és azt edd, ami neked megfelel.


Van egy ismerös,ö úgy tud csak fogyni, hogy rengeteg zöldséget/gyümölcsöt eszik, gabonákat, krumplit, tejet semennyit, húst hetente max egyszer, a fehérjét nagyrészt tojással fedezi, emellett igen sok zsírt, olajos magokat fogyaszt és ezzel fogy.

Én igen kevés zsírral, kevés fehérjével és aránylag sok szénhidráttal tudok csak fogyni - ez utóbbi nagyrésze azonban zöldségböl és gyömölcsböl kerül de, de a tészta-krumpli-rizs is gyakran elöfordul. (természetesen az összmennyiségre oda kell fígyelni)

2015. aug. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első jókat írt. Én majdnem 2 csoport metszetében vagyok, kvázi csak kevés ch-val tudok fogyni, de a ch mindegy, ha kalóriadeficit van. Épp csak a sok ch éhessé tesz és ugrott a kalóriadeficit, sőt.

Azt hiszem, a legtöbbeknek nem jó a rengeteg gyümölcs fogyáskor, de ez nem jelenti azt, hogy senkinek sem.

Csak vigyázz azért, hogy bevidd a szükséges tápanyagokat, mivel a gyümölcs összetétele egyáltalán nem vág össze az ember testi igényeivel... Bár energiát s pár fontos anyagot természetesen nyer belőle. De pont alig akad benne a két esszenciális makrotápanyagból és egészség és fogyás szempontjából sem a legszerencsésebb egész nap cukrot enni.

Ajánlani tehát nem szoktam az ilyesmit, de tudom, hogy sokfélék vagyunk, s nem tartozom a gyümölcsöket üldözők közé... Nagy hipokrita lennék :D Főleg most, gyümölcsszezonban. Teljesen OK ilyenkor gyümölcsöt enni, s ha nem gátol s nem veszi el a helyet a többi tápanyagtól, fogyj csak így, ha akarsz.

2015. aug. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Majd meglátod. Amikor legalább heti 0.5kg fogyás megvan hetente stabilan akkor nem baj. Ha 2 hét múlva is ugyanannyi a súlyod akkor nem biztos hogy jó úton jársz. Vannak alacsony és magas glikémiás indexű gyümik. Alacsony pl cseresznye alma. Magas pl g.dinnye. Az alacsony az még szódával elmegy.

Nálam a bevált módszer a szokásos nyár előtt 2 hónappal.

Hús, tejsavófehérje (reggel és edzés után) kevés CH sok zöldség, lenmagolaj.

2015. aug. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!