Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretem a barátomat és...

Szeretem a barátomat és aggódom az egészségéért. Hogy tudnám motiválni?

Figyelt kérdés

Korábban egészségesen étkezett, járt edzeni, most viszont hihetetlen mennyiségeket megeszik, gyakran mekis kajákat is, ilyesmiket.

Amúgy is hízásra hajlamos és már elég sok felesleg van rajta. Nekem semmi gondom a pocijával, úgy szeretem, ahogy van, ő viszont gyakran mondja, hogy szúr a szíve, nem kap rendesen levegőt, ami miatt nagyon aggódom :(

Hogy tudnék rá hatni, hogy kezdjen el normálisan diétázni és mozogni? Szívesen csinálnám vele együtt, csak sajnos nem vagyunk szomszédok.


2015. aug. 12. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Mikor és miért történt a változás?
2015. aug. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Aki egyszer egészségesen élt (étkezett és edzett) nagy trauma kell, hogy az ellentettjévé változzon. Ezt kéne kideríteni.
2015. aug. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

utolsó:dehogy kell trauma,éppen elég az hogy lett barátnője,aki azt mondta neki hogy mindegy hogy néz ki,ő akkor is szereti,és megkönnyebbült...hátradőlt a fotelben és jól érezte magát...

tapasztalatból beszélek...nekem is mindig önbizalomhiányom volt,duci voltam eléggé(nálunk ez elég örökletes) nagy nehezen lefogytam,megtaláltam a párom aki azt mondta hogy neki mindenhogy szép vagyok,erre befejeztem a fogyózást és zsupsz 15kg visszajött nagyon hamar...

a kérdésedre válaszolva nem tudom mit tehetnél,magának kell szerintem elhatároznia hogy le akar fogyni,mert akkor fogyni is fog,de te nem tudsz helyette fogyózni...

2015. aug. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem túlhajszolt az életmódja? akkor szoktak felszaladni a kilók, amikor az ember nem tud odafigyelni az evésre, csak eszik valamit, ami épp a keze ügyéba kerül...


A diétázást nem tudod helyette/vele csinálni, de mozogni tudnátok együtt (azt ritkábban kell, mint az evést :-) )

Pl. kerékpározás, futás, úszás, stb.

2015. aug. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Pár éve volt egy balesete, ami miatt fekvőgipszbe került és akkor hirtelen meghízott. Ha jól tudom, tél környékén diétázott, edzett le is adott 10 kilót. És ennek a tájékán ismerkedtünk meg, ugyhogy lehet, hogy én voltam a trauma :D azóta nagyon fenyegetőzik, hogy visszamegy a terembe, eddig azt mondta, hogy csak legyen vége a sulinak, meg legyen itt a nyár és akkor elkezdi..aha..

Amúgy elég sokat dolgozik, ilyenkor napközben alig-alig, de este nagyon bezabál.

2015. aug. 13. 11:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, gondoltam, hogy ez a probléma (4-es vagyok)... Én is akkor kapkodtam fel a kilókat, amikor napközben hajszás volt az életem, dolgoztam, ettem, amit értem vagy inkább nem is ettem, mert a végén már elegem lett abból, hogy utcán rohanva faljak, s amikor este hazaértem, akkor ettem jóízűen...

Próbáljatok kezdetben sétálni, gyorsan mozogni - a gyors menés is fogyaszt. Pl. versenyezhetnétek, ki tud gyorsabban sétálni, gyalogolni? :-) játékosra kell venni a figurát - amíg jó idő van. Tollasozni, stb.

2015. aug. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!