Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hasi típusú elhízásra vagyok...

Hasi típusú elhízásra vagyok hajlamos. Ha le is fogyok, hasamról soha nem tűnik el a felesleg. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mindig hasra hízok, nem túl gyorsan, de fél évente azért biztos feljön 1-2 kg. Ennek ellenére (hogy nem gyorsan történik a hízás), oldalamon olyan csíkok vannak, amelyek a bőr tágulásakor keletkeznek, ezek a hízási csíkok - azt hiszem. Egy idő után - nagyon lassan - az oldalamon is megkezdődik a zsírpárnák képződése.

Ha le is fogyok (egy évig nem ettem magas szénhidrát tartalmú ételeket és igyekeztem mozogni) akkor hasam csak minimálisan lett kisebb...

180 cm vagyok és nem vagyok erős testalkatú, vékony csontozatom van.

Fogyásom után 63 kg lettem, hízáskor pedig 82 kg lett a maximum...

Nagyon látványos volt amikor 63 kg lettem, de főleg arcról és a test többi részéről ment le (ahol nem is volt igazán fölösleg) de a hasról nem...

Érdekes, hogy testtömeg index számítás szerint soha nem vagyok elhízva, ugyanakkor nagyon nagy a pocakom...

Na jó, 82 kg esetén azért már figyelmeztet...

63 kg viszont teljesen jó eredmény a kalkulátor szerint és akkor is hatalmas zsírpárnáim vannak a hasamon...


Dietetikus segítségét kell igénybe venni, aki különféle kérdésekkel felméri az anyagcsere és hasonló folyamatokat, speciális étrendet állít össze, vagy mit tehetek a probléma megszűntetése érdekében?

Mindig is szerettem rendkívül sokat enni, gyerekkoromban bármennyit ehettem, olyan sovány voltam, hogy elfújt a szél...

Serdülőkortól kezdődött meg ez a nem kívánt folyamat, hogy már meg is látszik...

Ha keveset eszem, akkor is megmarad a pocakom...

Laikusok szerinti módszer, mint a "azhonnan el akarod tűntetni a zsírt, azt a területet kell edzeni" nem működik, tehát hiába hasizmoznék...

Milyen tanácsot tudtok ezzel kapcsolatban adni?

Vannak általános szabályok hasi elhízással kapcsolatban?



2015. aug. 21. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Genetika, tehetsz bármit, ilyen maradsz.
2015. aug. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Életmódváltással csak lehet tenni valamit, nem?
2015. aug. 21. 20:17
 3/7 A kérdező kommentje:
34F vagyok amit kifelejtettem sikeresen a kérdésből
2015. aug. 21. 20:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen típus vagyok, 48 kilósan (165 cm magassághoz) is volt pocakom. Ha van valakinek jó ötlete, én is örömmel fogadnám.
2015. aug. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pocak nemcsak súlyfeleslegtől lehet. Ha nagyon gyenge a hasizmod, akkor nem tudják megtartani a belső szerveket, főleg a beleket, és azok "előre esése" is adhatja pocak látszatát. Ilyenkor izomnövelés segíthet. Tömegnövelő étrend, izomerősízés (főleg has és felsőtest), és utána szálkásízással leadni a felesleges zsírt.
2015. aug. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem mindig kiemelkedően jó hasizmom volt (hasizom-gyakorlatokat jobban tudtam csinálni másoknál, tovább bírtam).
2015. aug. 22. 09:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha tutira zsír, és nem megnyúlt bőr, akkor probléma lehet még, hogy máshol alig van izmod (csak találgatok), és emiatt kisebb súllyal, vékonyabban még látszik a hasi zsír, ugyanis onnan megy le utoljára.

Semmiképp ne dietetikushoz menj, inkább keress egy jó személyi edzőt, az ha rádnéz, már akkor megmondja, hol a probléma és mi lehet a megoldás. Míg egy dietetikus csak a számadatokat nézi.

2015. aug. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!