Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sport után mennyivel kell enni?

Sport után mennyivel kell enni?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy 1 órás közepesen intenzív sportolás (60-70% max pulzus) mellett, hogy minél tovább tartson a zsírégetés, mikor célszerű először enni?


Gondolom, ha rögtön nekiállok enni, akkor a cukrot abból kapnák a sejtek és nem a zsírból/glikogénből mint edzés alatt és közvetlen utána.


De mikor célszerű edzés után legelőször enni?



2015. aug. 23. 00:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Igazából csak az a lényeg, hogy tobb kaloriat egess, mint amennyit beveszel. Szerintem bármikor ehetsz, ha éhes vagy. En ezzel a modszerrel 5 hónap alatt 10 kg-t fogytam. ;)
2015. aug. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Alapvetően sokan mondják, hogy "sport után igyál gyors felszívódású ch-t és proteint, ha az nincs, akkor rendes étel is megteszi!", de ez nem igaz. Tény és való, hogy a gyors felszívódású protein jót tesz egy nagyobb volumenű súlyzós edzés után, azonban nem lehet helyettesíteni teljes étkezéssel. 1-2 órán belül eszel utána, akkor annak a tápanyagnak a nagy része raktározódni fog, szóval sport/edzés után a rendes kajával várjál legalább egy órát.
2015. aug. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
fuuha en edzes utan rogton eszek ha ehes vagyok, fel ev alatt 23kilot fogytam de volt is mibol 109kilorol indultam, de sose figyeltem oda annyira erre, de lehet ha odafigyeltem vona akkor tobbet fogyok, kitudja, nalam is csak az volt a lényeg hogy tobb energiat ugraljak le, mint amennyit beviszek.
2015. aug. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Edzés után mindjárt megiszok egy tejsavófehérje turmixot (80%-os) kis CH-val rá kb 1.5 órával meg összedobok vagy párolt húst kis rizzsel vagy 5-6 tojásfehérjéből rántottát kis lenmagolajjal és egy szelet korpás kenyérrel. Egyébként jó lenne a sima kaja is a turmixot csak kényelmi okokból iszom mert gyorsan megvan és hamar felszívódik.


A harmadik válaszoló azért nem semmi, gratula neked. Nekem 1 év alatt sikerült lefogyjak 23 kilót 90 kilóról indultam most vagyok 67. De ezt már két éve tartom 3-4 kiló ingadozással 67-71kg közt :)

2015. aug. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
a harmadik vagyok..koszi 4. :) meg meg van a lelkesedés..aztan ha majd neki allok stagnalni akko jonnek a bajok :D
2015. aug. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nincs mit tényleg jó vagy :) ajaj nálam volt egy rövid stagnálás nagyon belassult az anyagcserém de mondta egy csaj a terembe hogy hintáztassam meg a kalóriákat :D azt meg hogy.?? Tegyem be a hintába a kenyeret meg az almát.? :D Nem. Csak hetente egyszer kétszer menj át kalóriapluszba hogy begyorsuljon az anyagcseréd és így hosszútávon nem fog tartósan belassulni és elkerülöd hogy gyorsan visszahízz. Igaza volt..! :)
2015. aug. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A hintáztatás nem feltétlenül a kalóriapluszról szól, hogy egyszerűen egy-két napon át sokat eszel, hanem mondjuk azt mondod, hogy edzésnapokon 1800 kalóriára van szükséged 1500 helyett (pihenő), akkor betolsz 2300-at, az pihenőnapokon pedig kompenzálod azzal, hogy 2-3 nap alatt kicsit kevesebb kalórián vagy, mondjuk 1400-1300-on. Így az össz. kalóriabevitel nem változott, nincs "hízás" (ugye 9000kcal 1kg, tehát erős túlzással hízás a hátráltatás).
2015. aug. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7. nem írtam olyat hogy feltétlenül a kalóriapluszról szól :) csak azt írtam hogy én így csinálom és mivel több mint két éve tartom a súlyom ezért gondolom hogy ez egy jó dolog. A kalóriákat sem szoktam igazán számolgatni és nem időzítem edzésnapokra a többlet kalóriát. Nem vagyok ennyire ésszerű meg szőke is vagyok :D egymást követő 2 napon nem szoktam többet enni csak úgy 3-4 naponta 1x amikor eszembe jut akkor megiszok egy turmixal többet és több húst eszem. Súlyzóst edzést csinálok úgy mint a fiúk a teremben, fekvenyomás, guggolás stb mindenre edzek azt biztos tudod hogy egy ilyen edzésen nem lehet zsírt égetni mert túl intenzív. Nekem ők mondták, ilyenkor az edzést követő 24-48 órában égeti a test a zsírt és főleg éjszaka. Hát ennyit tudok mondani.

szia :)

38/L

2015. aug. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

(7700kcal a testzsír. Az állati zsír ami 9000kcal.)


Elvileg minden sport alatt is égetsz zsírt, maximum, ha intenzív edzést csinálsz, mint a súlyzós edzés, vagy erősebb kardió, akkor nagyobb arányban fog glikogént, -izmokban lévő cukor- használni a test mint zsírt, de utána viszont, az edzést követően a zsírégetés lesz intenzív.


Tehát ha egy 50%-os MHR-mel(max. pulzus) edzel valami laza aerob kocogás, biciklizés, akkor mondjuk 50-50%-ban égetsz zsírt és glikogént, de ha mondjuk komolyabb súlyzós edzést nyomsz, akkor csak mondjuk 30% zsír és 70% glikogénből fedezi a szükséges energiát a szervezet. Tehát ekkor is égetsz zsírt edzés közben, csak arányaiban tűnhet kevesebbnek a glikogénhez képest.


Végül is mindegy, csak azt mondom amit én tudok... :)

Illetve itt olvastam:


[link]

2015. aug. 24. 03:10
 10/10 anonim ***** válasza:

Köszi hogy vetted a fáradságot és belinkelted ezt a cikket. Háát mindig tanul valamit az ember :)

Sok-sok sikert.! :)

2015. aug. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!