Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Futással lehet fogyni?

Futással lehet fogyni?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, férfi, 185 cm, kb 84 kg.

Az utóbbi hónapokban felszedtem a hasamra pár kg-t. (Tavaly olyan 75-78 körül mozogtam).

Az egész családom férfi ágról kövérebb típus, anyai ágról sem vékonyak, átlagosak.

Viszont 7 éves korom óta fociztam, szerintem emiatt voltam egyedül vékony a családban. Most is, a mozgáshiány miatt (a focit másfél éve befejeztem), a hasamra jött egyedül fel felesleg.

Szerintetek napi 2 km futással (csak futás) hosszú távon (ha igen kb mennyi idő) lelehet adni a felesleget, hogy lapos hasam legyen?


2015. aug. 26. 20:19
 1/5 anonim válasza:
Ha csak pár kg-ról van szó, és mindennap futsz, akkor gyorsan lemegy, bár én egyre növelném a lefutott távot.
2015. aug. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehetni lehet csak nem a leghatékonyabb
2015. aug. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A 2 km az nem sok, de lehet futással fogyni. Nekem 20 centi lement a hasamról futással.
2015. aug. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem olyan hatékony. Nem kardiózni kéne, mindenféle tevékenységet csinálni. Szerelgetni, guggolgatni, takarítani, sétálni.
2015. aug. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyit falsz még hozzá. A két kilométer nem sok, bár én , mikor leszereltem, 2007-ben, megfogadtam, hogy többé egy métert se futok, és ezt azóta be is tartom.

Mindenesetre, ha rendszeresen, mindennap szépen lefutod ezt a távot, értékelhető időn (9 perc 35 másodperc) belül, akkor hamarosan eléggé használható kondíciót fogsz beszerezni,és magasról le fogod sz..rni a mérleget. És ez a lényeg. Fogyni alapból nem fogsz vele sokat, mert 10 perc intenzív futás ennél a testtömegnél, közepes hatékonysággal és sík terepen kb. 800 KJ energiát jelent, másképpen mondom, két pohár kóla. Észrevételenül megeszel ennyi pluszt. Azaz: nem ez a döntő.

De a testsúly mit sem számít, az edzettségi és az egészségi állapot számít. Az tény, hogy a potrohosok általában ebben nem remekelnek, de megkockáztatom, hogy 110 kilóval számos csonthuszárnál sokkal állóképesebb vagyok. Amit Balatonátúszások, 30-50 kilométeres teljesítménytúrák tömege bizonyít.

2015. aug. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!