Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Futással mennyit lehet fogyni?...

Futással mennyit lehet fogyni? Inkább izmosít, vagy fogyaszt?

Figyelt kérdés

Fogyni szeretnék! Két naponta eljárok futni, de eddig még nem figyeltem az étrendemre. Mindent finom kaját eszek, így lehetséges futással fogyni? Vagy inkább jobb lenne ha csökkenteném a szénhidrátot és a cukros ételeket?

Ja és a futás akkor fogyaszt vagy erősíti a lábat, izmosít? Mert én eddig súlyba nem látom a változást, pedig 1-1,5 hónapja biztos járok futni... Csak a vádlimon látom, hogy nagyobb. Pont ezt nem szeretném, mert így: vastag vádli, vastag combbal nem néz ki jól..

Köszi előre is!:)



2015. jún. 30. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor fogysz, ha több energiát égetsz, mint beviszel.

Önmagában egyik sporttól sem fogsz lefogyni, amíg többet eszel, mint kellene.

Sőt, a hozzáértőbbek szerint a fogyásért közel 60-70%ban az étrend felel. A sport csak könnyít rajta vagymi :)

2015. jún. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) És az használna, ha nem ennék cukrot, és kenyeret (meg tésztát,krumplit, stb..)? Mert refluxos is vagyok, így nem olyan nehéz lemondani róluk...
2015. jún. 30. 21:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Az azért attól is függ hogy étkezel!

Ha nem viszel be megfelelő táplálékot futás után akkor a szervezet pótolja magának az izomból nem feltétlen a zsírból!

Ez által löttyedt is lehet az ember aztán kenheted a hajadra az egészet!

2015. jún. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Így van, ezért szoktam enni futás után minden alkalommal!:)
2015. jún. 30. 21:39
 5/8 anonim ***** válasza:
De mit? Ha fél kg kenyeret az is energiaforrás, de akkor ne várj csodát. Egyébként mennyire intenzíven szoktál futni, és mennyi ideig?
2015. júl. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Rendes vacsorát szoktam enni: csirkemell salátával, makaróni.. Minden ilyesmit.

Hát 1-1,5 órát szoktam kétnaponta estefelé, úgymond közepes tempóban :D De olyan 5-10 percre felgyorsítok és mindent beleadok:)

Ez jó vagy rossz?

2015. júl. 1. 18:19
 7/8 anonim válasza:
A futás fogyaszt és izmosít egyszerre. Persze nagyon-nagyon fontos az étrend. Az a logikus, hogy kevesebb energiát viszel be a szervezetedbe, akkor fogysz(ha többet hízol). Ezentúl a rendszeres futás égeti a kalóriákat, jobb esetben zsírt, persze fontos, hogy edzés előtt összetett, gyorsan felszívódó szénhidrátot fogyassz, hogy energiát nyerj. Aztán jöhet a kíméletlen edzés, majd edzés után fehérjebevitel. A csirke salival oké, a makaróni vészes. Mindenképp probálj meg egészségesen táplálkozni, kevesebb cukor, fehérliszt, szénhidrát inkább a korai órákban. Sok innivaló:tea, víz. A futással kitartóan! :)
2015. júl. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, most már értem!:) Mindenkinek ment a zöld pacsi!:)
2015. júl. 2. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!