Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mivel lehetne ezt enyhíteni?

Mivel lehetne ezt enyhíteni?

Figyelt kérdés
Van valami jó tippetek? Amikor diétázom, főleg az első hetekben tisztára idegbeteg vagyok. Türelmetlen és ingerlékeny vagyok, mert hiányzik a "rendes" kaja. Pedig nagy szükségem lenne a türelemre, mert van egy 16 hónapos manókám. A diétám jólbevállt étrend, és nem egészségtelen. Mivel tudnám enyhíteni ezt a feszültséget?
2010. márc. 12. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
azzal hogy napi 5-6 alkalommal eszel kis adagot. így sosem leszel éhes és ideges.a diéta nem arról szól , hogy éhezned kell. a lényeg hogy reggelire és délelőtt egyed szénhidrátokat délután este pedig szinte csak fehérjét.
2010. márc. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Ha igaz lenne, hogy a diétád nem egészségtelen, akkor nem "diétáznál", hanem folyamatosan úgy étkeznél, nem lennének már "első hetek". Ami egészséges, az "rendes kaja". A többi meg fölösleges.

Ésszel kell felfogni.

2010. márc. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A diétát fokozatosan vezesd be. Lassabban de biztosabban leszel egészségesebb, karcsúbb. És nem leszel idegbeteg. :)

Én sem rögtön azzal kezdtem, hogy a napi három szelet fehér kenyér után egy szelet abonettel pótoltam a reggelit. A fokozatosság segít megőrizni a jókedvedet és a türelmedet.

2010. márc. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jól mondják az előttem szólók, ha valóban jó lenne a diétád akkor nem lennének ilyen problémáid!
2010. márc. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos nekem egy egészséges étrend is megvonással teli diéta. Nagyon szeretem az édességet, csokoládét, pékárút, és a tésztát. Ezek az ételek egy fugyókúrás étrendbe sem illeszthetők bele, főleg nem akkora mennyiségben ahogy nekem jól esne:) A rendszeres nasihoz, rágcsáláshoz is hozzászoktam, így ennek hiányától is rendesen szenvedek.

2010. márc. 14. 21:29
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor inkább egyél müzli szeletet a csoki helyett. Vagy gyümölcsöt mézzel.
2010. márc. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor azt is fokozatosan vezesd be :) Ha eddig fél tábla csokit nassoltál egy délutánon, akkor most egy vagy két csíkot a táblából. Néhány hétig. Aztán annak a felét. És nem lesz megterhelő, hidd el, én is ugyanezt csinálom :) Hajrá nekünk! :)
2010. márc. 15. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is iszonyatosan csoki és édesség mániás voltam.

És az ember minnél többete szik belőle annál többet kívánja azokat.

Nem kell kínoznod magam, csak egészségesen táplálkozni és amennyi mozgást az időd enged, szerintem napi fél óra talán belefér.

Én is kisgyerekkel vagyok itthon és ennyit megengedhetek magamnak.

Semmi diéta nem olyan hatásos, ha nem mozogsz.

Ha az ember diétázik, fogyózik és egész nap ül és unatkozik, jó hogy nasizni kíván, de ha mozogsz sportolsz aktív vagy akkor ez a vágy csökkenni fog.


Én ha esetleg megkívánok valami édességet, akkor iszok egy pohár kakaót, zsírszegény tej és kakaópor és természetes növényi édesítővel.

Ugyaneezt van hogy natur joghurtba teszem és olyan mint egy puding.

Nekem még a rágózás is segít, mert érzem hogy valami íz van a számban és én jól elvagyok így.

De sosem kínzom magam.

2010. márc. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez valóban megszokás kérdése. Lehet ám kicsit "csalni", az segít. Ha nagyon nasizhatnékod van, próbálj olyankor valami kevésbé hízlalót enni. Pl. natúr joghurtot, vagy kefírt, paradicsomot, de a savanyú káposzta is tökéletes.Ha elég vizet iszol hozzá, teli lesz a pocakod.

Az édesség iránti vágy is el fog múlni, csak át kell állni a szervezetnek. Ha igyekszel úgy táplálkozni, hogy az ételek, összetevők natúr íze megmaradjon (nem sózod a paradicsomot, a salátát sós-cukros-ecetes öntet helyett csak pár csepp balzsamecettel ízesíted), akkor az ízlelőbimbóid normál üzemmódra fognak kapcsolni. Ettől az eddig kedvelt -nem túl egészséges ételek, mint a különféle rágcsák, édességek- nagyon nem fognak már ízleni, mert túl vannak édesítve/sózva.

Próbálhatnád például, hogy reggel- ha natúr müzlit eszel- egy kevés mézzel édesíted. Nem kellemes ízűre, hanem töményen édesre. Ehhez egy teáskanál méz bőven elég, később kevesebb is. Ettől már reggel picit eleged lesz az édesből. Ha nap közben kap el a vágy, akkor pár szem mézbe mártott datolya is segíthet. 1-2 szem még nem fog hízlalni, de megundorodsz az édestől, ha elég tömény.

Remélem, tudtam segíteni egy kicsit.

Az ingerültség ellen pedig valóban többször kellene ennded. Nem tudom, hogyan diétázol, de ha megéhezel és bekapsz egy paradicsomot, vagy sovány túrót, kefírt, almát, attól még nem dől össze a világ. Talán túl kötött időben, étkezések számában és menyiségében.

2010. márc. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!