Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 172cm vagyok és 100kg, nagyon...

172cm vagyok és 100kg, nagyon puha vagyok milyen edzéstervet és diétát javasolnátok?

Figyelt kérdés
Nagyon nagy a hasam, a legtöbb felesleg ott helyezkedik el és nagyon löttyedt akár csak a mellem,a combjaim,és a fenekem. Több fehérjére lenne szükségem,tudom,de milyen formában? Ha tudtok ez esetben valami diétát írjátok már ide vagy linkeljétek már be légyszi!

2015. szept. 21. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! En 170 cm vagyok es szinten 100kilo voltam. En odafigyeltem a kajara, semmi nasi (chips, cukros lottyok, pizza, csokik, stb). Mertem az eteleket, kaloriabazisba irtam (irom a mai napig-nekem segitett) Delelott szoktam enni egy db tk vagy rozskiflit, felvagottal vagy light vajkremmel, zoldsegekkel, hetvegen tojasrantottat zoldsegekkel. Tizoraira vagy valamilyen light joghurtot, gyumolcsot szoktam. Ebedre alt. csirke/pulykamellet szoktam, parolt zoldseggel, rizzsel enni. Egy heten egyszer eszem tesztat, durumlisztbol keszultet, bolognai szosszal, neha fozelekeket, ezt zabpehelyliszttel es gorog joghurttal suritem. Delutan pedig vagy salatat eszem husival vagy tojast zoldsegekkel, de van, hogy kolbaszt meg szalonnat kis sajttal :) mozogni is kell, hogy ne legyel plotyi... En spinningre jarok es trx-re, de mikor nagy tulsulyom volt, akkor pl sokat setaltam, szinte minden nap 1-1,5 orat, vagy otthon is tornazhatsz, rengeteg video van fent a neten.. En anno novemberben kezdtem az uj eletmodot es a kovetkezo nyarra mar 65 kilo voltam. A lenyeg, hogy legyel eros es ne add fel!
2015. szept. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Az edzéssel nincs gond,minden hétköznap 1 óra kardió+1 óra súlyzós edzés,mar csak az étrendre kellene odafigyelnem,ezért írtam ki a kérdést is. A célom hogy 80 kg legyek és megtartsam. Tudom hogy hosszú hónapok elé nézek de teljesítmény nélkül nem érhetek el semmit.
2015. szept. 21. 19:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Sokféle étrendet választhatsz, nem tudom, mit szeretsz és mi esik jól neked... Ott van a tipikus szálkásító étrend, ehetsz többé-kevésbé szénhidrátszegényen is...

Ha több fehérjére van szükséged, egyél több fehérjét. Mi ebben a nehéz? Nem kioktatva kérdezem, érdekel, hogy mi a probléma e téren. Szerintem nagyon könnyű fehérjét enni. A legegyszerűbb a komplett állati fehérjékre koncentrálni, ahol a aminosavak aránya eleve jó, egy problémával kevesebb. Hús, tojás, sajt, túró, kinek mi tetszik.

2015. szept. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is most elkezdtem fogyókúrázni, nem éhezek, sőt este is eszem, akkor is fogyok. Az édességet eddig nagyon szerettem, de most már 1 hónapja nem is kívánom.


A laboreredményem kezd igen jól alakulni. Most 1 hónap alatt fogytam 7 kg-ot, úgy, hogy nem is tornáztam. Szerintem ez majdnem mindenkinél működik.

Eddig szinte mindent kipróbáltam, és ahogy öregszem, egyre nehezebb lett a fogyás.


A legfontosabb, hogy jól érzem magam, és már most látványos, pedig nagy a súlyfeleslegem.

Nem kalóriaszámlálásról van szó.


Édességet és gyümölcsöt nem eszem, helyette zöldséggel pótolom. Nagyon sok folyadékot iszom, ami azt jelenti, hogy naponta 3-4 litert.

Tejterméket nem eszem egyáltalán, mert kiderült, hogy attól volt puffadásom.

A vérnyomásom kezd helyreállni, és a vérnyomáscsökkentőt is meg kellett feleznem.

Ami nagyon fontos, hogy olaj helyett zsírt használok, és szalonnát, kolbászt, töpörtyűt, disznósajtot, stb. elég sokat eszem.

2015. szept. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Étkezés napi 6-8 alkalommal.

Amit ehetsz:

Fehérje:

sovány húsok (csirke, hal esetleg marha, vadhúsok), sovány túró, sajt, natúr joghurt.

Szénhidrát:

Barna rizs, basmati rizs, zabhely, teljes kiőrlésű lisztek, puffasztott rizsszelet, bab.


Ezeket ki kell még egészítened elittettlen zsírokkal és zöldséggel (a legjobb a lenmagolaj és brokkoli).


Amit mindenképp kerül:

Cukor, fehér liszt bármilyen formában illetve a telített zsírok (állati eredetű, amennyire csak lehet).


Tápanyag összbevételre én a következőket javasolnám, így látatlanba, egy napra.

Fehérje 120g

Szénhidrát 100g.

2 evőkanálnyi lenmagolaja.

200g brokkoli.


Ezt oszd el 6-8 felé.


Edzés:

napi 6-8 aerob (semmiképp sem kardió ilyen tömeggel) esetleg később lemehetsz egy közeli konditerembe is "bohóckodni" a sulyokkal.


Ha ezeket betartod kizárt, hogy ne induljon be a fogyásod, úgy kalkulálj 2-4 kg testsúly csökkenés egészséges havonta (az elején lehet több is de rendszeresen már nem jó). Ha ettől több növeld a szénhidrátot vagy telítetlen zsír mennyiséget, ha kevesebb akkor csökkentsd.

2015. szept. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!