Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen testmozgást ajánlanátok...

Milyen testmozgást ajánlanátok nekem a kalóriaszámlálás mellé, ha ilyen az alakom?

Figyelt kérdés

Alma alkatú vagyok, vagyis a hasamra, és a karomra rakódik le a zsír, derekam szinte egyáltalán nincsen, a fenekem az két fokhagymagerezd, a lábaim szép hosszúak, formásak, bár a combizom kiépítésre szorulna.

Én itthon szeretek tornázni magamnak, nem szeretnék kondizni járni. Viszont kérdem én, hogy milyen gyakorlatokat végezzek, ami égeti is a zsírt, másodszor pedig szélesítené a csípőm, és a fenekem, hogy harmonikusabb legyen a kinézetem??

Előre is köszönöm!!

18/L


173 cm, 65,8 kg

Mell: 100 cm

Derék: (a hasamnál a legvékonyabb pont) 80 cm

Csípő: (a legszélesebb pont) 96 cm

Fenék: 97 cm

Combok: 54 cm



2015. szept. 23. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Futhatsz heti 3x vagy amennyi jól esik, intervallumos futásra keress rá, meg a tempós séta jó lehet. Egyébként bármilyen mozgásforma jó, ha jól érzed magad benne, és színvonalas a "képzés".
2015. szept. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi, ezt a sárga kapszulát akkor elemzem majd :) Remélem hogy hasznos lesz. De azért nem akarok örökre ilyen ronda maradni! :(

Egyébként most rákattantam az ilyen walk-os tornára, hogy csak lépegetünk, csárdásozgatunk, esetleg van 2 kis súly a kezünkben, és akkor emelgetjük a fejünk fölé.. Szerintetek ez is hasznos? Mert az, hogy az aerobikon szétugrabugrálom az agyam, nekem nagyon taszító...

2015. szept. 23. 20:14
 3/6 anonim ***** válasza:

:) Látom én hogy mindenáron megakarod úszni azt a konditermet :) Ahhoz hogy izmos legyél és csökkentsd a zsír %-od formásabb legyen a feneked lapos legyen a hasad szép legyen a felsőkarod stb oda terhelés kell nagyon kemény munka. Kell egy étrend is mert ez nélkül elmarad az eredmény a bevitt fehérjét, CH-t és zsírt kell számolni.


Egy jó alakhoz teljes szemlélet és életmódváltás szükséges, tudnod kell mire számíthatsz ha ezt és azt megteszed. Jó ha tudod mi az a tejsavófehérje, multivitamin, lenmagolaj, zabliszt/pehely, rizs, zöldség, csirkemell stb.


pl ott van a Rubint Réka megnéztem a You Tubon kiváncsiságból egy videót tőle (nem az én világom) nagyon jól nézett ki izmos volt és szálkás, tud a csaj azt el kell ismerni. Viszont az is biztos hogy nem az ugrabugrálós gyakorlatokkal érte el azt a testet. A házukba van egy komplett konditerem súlyok rudak gépek minden olyan dolog amivel egy testépítő is edz. Ez a titok és az étrend. Neki nem ismeretlen fogalom a tejsavóférje és a táplálékkiegészítők, vitaminok, zsírégetők.


nézd itt van ez a csaj: [link] neki eleve jó genetikája van. Viszont egy ilyen testért nagyon sok tonna súlyt megmozgatott. Vagy itt egy másik példa: [link] ennek a csajnak 1.5 év kellet a fogyáshoz. Brutál keményen edzett, heti 3 súlyzós edzés és ez mellé még heti 2x kardió edzés plusz alacsony glikémiás indexű ételek és rengeteg fehérje.


Egyébként hasznos a csárdásozgatás hogy lépegettek ide oda, jól érzitek magatokat és az a lényeg. Nagy eredményekre nem kell számítani ha az étrend sem jó akkor meg semmire sem. 1 év múlva is pont ugyan úgy fogsz kinézni ez nem 100 hanem 110%. Szóval neked kell eldöntened hogy mi a célod és annak megfelelően cselekedni. hát ennyi :)

2015. szept. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azta, köszönöm szépen hogy ennyi energiát fektetsz abba, hogy felvilágosíts. :) Nagyon rendes vagy!

Próbálom majd ezeket az infókat átrágni, és változtatni a dolgokon, mert hát, igen... a csárdástól tényleg így fogok kinézni 1 év múlva is...

Egyébként a kaloriabazis.hu oldalt használom, és az adataim alapján napi 51 g fehérjét, 186 g szénhidrátot, és 45 g fehérjét ír a heti 0,5 kg fogyásomhoz. Szerinted ezek milyen értékek, ezek alapján el lehet indulni, vagy hogyan változtassak akkor az étrendemen?

2015. szept. 24. 09:54
 5/6 anonim ***** válasza:

:) nincs mit, egy valódi kérdésre van 3 percem egy kamu kérdéssel 1mp-et sem foglalkozom. Egyébként van benned lehetőség ebből még akármi is lehet.! :) A magasságod nagyon jó a mellbőség is jó arányban van a csípőd méretével. Ezért már sokkal jobb esélyekkel indulsz mint sok nő a bolygón :) Tényleg így van mert van egy egész jó alapod. Plussz csak 18 éves vagy.!!! :) megint plusz hogy neked viszonylag hamar lehet, pl jövő nyárra ütős alakod.!


A másik pedig hogy a súlyodból kiindulva a zsír alatt izom is van csak nem látszik mert a zsír eltakarja. A jó fogyás lényege hogy a legtöbb izmot tartsd meg a maximális zsírvesztés mellett. Ez azért fontos mert az izom adja a formát a testnek és persze a genetikailag már alapból meghatározott csontrendszer. Mert a csonthoz tapadnak az izmok.


Az izom egy stabil anyag a zsír egy képlékeny anyag. Az izom energia fogyasztó a zsír energia hordozó. 2 kg zsír térfogata 2x akkora mint 2kg izomé. [link] vagyis nagyon eltudja torzítani a valós testarányokat. A genetika rendesen behatárolja a lerakódás helyét is. Valakinek a combjára megy a legtöbb zsír, másoknak a mellére, felső karjára, hasára, stb. A szerencsés az akinek egyenletesen oszlik szét de ez ritka.


Fogyni bármivel lehet, zsíros kenyérrel is meg kristálycukorral is és mindezt sport nélkül ha kalória mínuszban vagy. De az ilyen jellegű fogyásból az lesz hogy az illető rengeteg izmot fog veszteni. Majd az történik bár fogyott 30 kilót de mégis rosszul néz ki mert löttyedt lett a teste. Lóg a karján a bőr, löttyedt a feneke és hasonlók.


Kalória mínusz: Amikor kevesebb kalóriát viszel be mint amire a szervezetnek szüksége van. Ilyenkor a hiányt a szervezet saját magából pótólja. Izomból, zsírból, cukorból (glikogén). Ebben az esetben fogyás történik.


Kalória plusz: Ilyenkor több kalóriát viszel be mint amennyire a szervezetednek szüksége van. Ekkor történik a hízás, roppant egyszerű és logikus (első hallásra). A mérleg és a tükör jó visszajelzést adnak ez ügyben :)


A szervezet nagyon okos és piszkosul nagy túlélő. Sokan azt gondolják itt a kérdéseikből kiindulva hogy majd elkezdek fogyózni és lemegy a zsír rólam és milyen jó alakom lesz. Ez nem ilyen egyszerű mert a szervezet először mindig ahhoz az energiaforráshoz nyúl ami a legkönnyebben elérhető. Először jön a cukor, aztán jön az izom majd a zsír (azért nem ennyire élesen elválasztva) A zsírbontás az egy oxidációs folyamat több idő kell hozzá és kis intenzitású mozgás ilyenkor edzés alatt tudsz zsírt égetni. A súlyzós edzés az egy erőedzés itt edzésen kevés zsírt viszont éjszaka amikor alszol több zsírt fogsz égetni és hosszabban.


Nézzük a jobbra-balra csárdás feelinget :) Minden mozgás segíthet. A csárdás is, ez nem egy nagy intenzítású edzés gyakorlat, viszont lehet vele zsírt égetni valamennyit és a valamennyi már több a semminél pláne ha még jól is érzed magad közben. Egy ilyen mozgásnak két titka van és akkor hatásos lesz. Az egyik hogy hosszan tartó legyen 30-60 perc közt és még az orrodon tudj lélegezni szóval ne kapkodj levegő után. Plussz és ezt jól jegyezd meg, előtte 3 órával már nem szabad semmi cukrosat enni. A cukor megemeli az inzulinszintet és azonnal leáll a zsírbontás folyamata. Tehát hiába megy a csárdás XD nem tudsz zsírt bontani. Csárdás után XD pedig azonnal mehet egy gyors felszívódású Tejsavófehérje turmix (70-80%-os fehérje) plusz egy kis CH pl. szőlőcukor.


Erőnléti edzés, ez a leghatékonyabb pl súlyzós edzés. Ilyenkor mivel "nagy" súlyokkal dolgozol mikrószakadások/sérülések jönnek létre az izomba és a szervezet egy okos túlélőgép ezért megjavítja és nagyobbakat akar létrehozni helyettük. Ezzel felkészítve saját magát egy várható nagyobb terhelésre. A sérülések javítása főként éjszaka történik. Ilyenkor kell neki bőven fehérje és zsír is mert energia kell a javító folyamathoz, erre pedig a bőr alatti zsír is megfelel neki mert éjszaka szép nyugodtan egy oxidációs folyamat révén elcsipegeti :)


Ha éjszakára bevágsz egy magas glikémiás indexű habos tortát esze ágában sem lesz a zsírból csipegetni sőt a tortát berakja zsírba. Nem tud mást csinálni mert a vérből el kell takarítsa a cukrot hogy visszaálljon a normális vércukorszint ezzel saját magát védi.


Akkor mi a megoldás.??? :) nos igen, így távolból elég nagy butaság lenne a részemről megmondani hogy neked pontosan mire és mennyire van szükséged mert nem tudom. Csak mondok pár dolgot amivel kicsi az esélye hogy mellé lősz. Magammal lézerpontossággal tisztában vagyok tudom mikor mit kell tegyek. Én pasi vagyok más genetikával te pidig nő vagy szóval ki kell tapasztald neked mi a jó.


Akkor most beszéljünk Rólad :) a fehérjét azt felvinném napi legalább 100 grammra hogy megóvjam az izmokat a leépüléstől. A CH-t (szénhidrát) azt levinném 150 grammra a zsír maradhat 45 g. Csak tíszta víz napi 3 liter körül. semmi tartósítószer meg felvágott, majonéz, ketchup és gyorsan felszívódó szénhidrátok. Ez utóbbit csak edzés után fehérje turmixba (pl. szőlőcukor). Az alacsony glikémiás indexű ételek a nyerők számodra. Ez azt jelenti hogy kis mértékben emelik meg a vércukorszinted.


Bár nem kötelező és sokan fújnak a táplálékkiegészítőkre és ellenzik. Ennek ellenére ha megengedheted magadnak szerezz be egy jó tejsavó fehérjét mert baromi könnyen adagolható a napi fehérjebevitel és arról nem is beszélve hogy valóságos esszenciális aminosav bomba. A napi fehérjebevitel fele, esetedben 50 gramm ezzel pótolható lazán. pl most ilyen fehérjét vettem a chocolate (csoki) ízre is jó és árban verhetetlen Magyarországon. Jól visszatölt, jó termék.

[link]


Neked kb közel 2 hónapig elég lenne 2.5kg. Nekem szinte mindig ez a reggelim zabliszttel aminek kilója 600 ft körül van. 1 mérőkanaél fehérje + 2 mérőkanál zabliszt shakerben vizzel összerázva fél perc alatt. Benn van a fehérje és benn a legjobb lassan felszívódó szénhidrát. Nem hízlal és éhes sem vagy ettől a boszorkány keveréktől :) Edzés után pedig ugyan ez a fehérje csak akkor teszek bele pluszba 1.5 mérőkanál szőlőcukrot de utána 1 órára rá persze eszek más kaját is. Amúgy tojást, csirkemellet, konzerv halat, korpás kenyeret, rizst, káposztát, zöldséget pl spenótot, paprikát és hasonlókat szoktam csipegetni. Napi 5-6x szoktam kajálni. ja és multivitamin se árt akár ez vagy hasonló.

[link]


Lenmagolaj/olíva sem árt ha van otthon. Edzéshez pedig egy jó csuklószorító épp tegnapelőtt rendeltem egy újat mert a másik már megindult a lejtőn :) Na ez jól tartja a csuklót ezzel megelőzheted a sérüléseket meg persze a jó bemelegítéssel.

[link]


Edzés: mint írtam a súlyzós edzésre esküszöm nem tavaly kezdtem :) Te meg azt írtad hogy otthon szeretsz edzeni és valami tornára gondoltál. Hááát össze lehet hozni de előbb utóbb kell egy konditermet nézz de addig is mondok pár tippet amivel sokkal jobb lehetsz és ezt mások is észre fogják venni :)


Ha nagyon ragaszkodsz a csárdáshoz :) mehet nyugodtan heti 2x pl kedd-csütörtök aerob edzésnek rendben van egy jó étrenddel.


Heti 3x pedig tényleg erőnléti edzés a nyerő még pluszba a csárdás mellé. Hétfő-Szerda-Péntek.

Edzés előtt 2 órával már ne igazán egyél.


Mell: Fekvőtámasz, lövésem sincs mennyit tudsz megcsinálni. Tegyük fel hogy megy 10 aztán 1 perc múlva megint 10 1 perc múlva megint 10 tehát ez 3x10 pihenőkkel. A következő edzésen mehet 4x10 ha az is megy mehet 5x10. ha ez is megy emeld 15 re először 4x15 következő edzésen próbáld meg az 5x15 nyomást. Amikor elérted az 5x25 nyomást utána jó ha van egy hátizsákod amibe súlyokat tudsz pakolni pl PET palack megtöltve vízzel 5db az 10 kiló. Nah ha ebből is megy 5x25 vagy 30 akkor tényleg elgondolkoznék egy konditermen.

Ez a gyakorlat megy a mell izomra a tricepszre (felkar hátsó része) és hátizomra (delta) és még a váll is kap rendesen.


Váll: oldalemelés fogsz két vizespalackot 3x10 majd 5x10 utána emeld a súlyt ha ez már megy a széria marad csak a súlyt vidd feljebb.

https://www.youtube.com/watch?v=fF11AIv9t6c


Bicepsz:

https://www.youtube.com/watch?v=Wd0OFm3lOKY



Láb edzés ennek benne kell lenni mindenképp az edzéstervbe mert ez egy nagy izomcsoport és az egész testet erősíti. Guggolás hasonló ismétlésekkel és súlyokkal a későbbiekben mint a fekvőtámasznál.


Kitörés:

https://www.youtube.com/watch?v=6GHXJ3YHJic


hasizom:

https://www.youtube.com/watch?v=XhICVNbJiNk


Most ezeket csak gyorsan beképeltem mert rohanok edzésre de ezzel a kevéske kis infóval is eltudsz indulni.

Szia és sok sikert.! :)

2015. szept. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia :)

Újból köszönöm a választ, és bocsi, hogy csak most reagálok rá.


Nagyon jól esik a biztatásod, és most először úgy érzem, hogy tényleg nem értelmetlen belevágni :) Szeretnék egészségesebb is lenni, nem csak jobban kinézni. Egyébként a csípő-mell arányával vitatkoznék, hogy mennyire is jó, mert mint ahogy írtam, alma alkatú vagyok, tehát nagyon kicsi a csípőm, is viszonylag a pocak nyomta meg azokat a cm-eket :P És pont ezért érzem magam rosszul a testemben, mert ilyen aránytalanul csúnya vagyok, na mindegy.


A fehérjén én is gondolkodtam már, mert nagyjából 40 g-ot viszek csak be naponta, ettől pedig nem várhatok csodát... Viszont ilyen kiegészítőktől meg gyógyszerféleségektől én alapból irtózom, még akkor sem veszek be semmit, ha fáj a fejem, szóval a fehérjével kapcsolatban is vannak fenntartásaim, mert ki tudja, miket tartalmazhat, ami valami betegséget okoz, vagy ilyenek... Jó, oké, tudom, hülye vagyok :D


Tényleg köszönök mindent, amit leírtál, de mindig ez van, ha belekezdek, hogy az akaraterőm nagyon hamar elszáll :(

2015. szept. 28. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!