Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi ez a nagy fogyókúra őrület...

Mi ez a nagy fogyókúra őrület mostanság a normális testalkatú fiatal lányoknál?

Figyelt kérdés

Két barátnőm (egymástól függetlenül) állandóan diétáznak és fogyókúráznak. Mikor minek nevezik. Egyik 160 cm 42 kiló, a másik pedig 158 cm és 43 kiló. Ránézésre mindkettő soványnak mondható. Próbálok megértő lenni velük, de egyre nehezebben megy. Az egyik folyton elájul, mert kevés kalóriát visz be a szervezetébe. Gyakran feláll a székről és összeesik, van hogy egész nap szédeleg -ez a jobbik eset. A másik barátnőm pedig már 1,5 éve nem menstruál. Volt mindenféle orvosi kivizsgáláson, de nem találtak szervi vagy hormonális problémát nála. Az orvos megkérte, hogy hízzon néhány kilót és egyen rendesen. Minden beszélgetésünk az elhízásról szól. Rémálom. Nem tudom, hogy hova szeretnének még fogyni. Próbáltam a lelkükre hatni, hogy egyenek normálisan és váltsanak inkább életmódot, de megvannak győződve arról, hogy nem állnak jól rajtuk a ruhák. Pedig ez nincs így.

Ráadásul lassan már én is kezdem felvenni ezeket a hülyeségeket, pedig az 56 kilómmal nem mondanám kövérnek magam.

Arról nem is beszélve, hogy az egyikük gyereket szeretne, de nem tud teherbe esni.

Hiába próbálok hatni a lelkükre, nem megy. Miért csinálják ezt magukkal?



2015. szept. 30. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

mind a két lány beteg,ez már nem a diétáról szól.

az ilyesmi hátterében inkább az van,hogy az életükben semmi felett nincsen hatalmuk,beleszólásuk,döntésük,csakis a testük felett.

de mivel destruktívak és nincsen a környezetükben olyan személy aki irányt mutathatna,vagy inkább példával szolgálna,ezért a testük feletti kontroll nem a fejlődést szolgálja a gyarapodást,hanem az önpusztítást.

2015. szept. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az egyik oldal a személyiségük, ez a kontroll, amiről az első írt, meg szokott lenni az anorexiások személyiségében, legalábbis egy részüknél mindenképp. Jólesik nekik, hogy parancsolni tudnak a testüknek, hatalmuk van valami fölött.


A média is ott van, a photoshoppolt vézna modellekkel s elvárásokkal, s ez is beszippantja a befolyásolható tiniket.


Ezzel együtt én sem értem, hogy lehet ennyi kislány és kisfiú, akik ilyen egyértelműen butaságot művelnek, sokszor nulla tájékozottságot elárulva az emberi test működése és igényei témában.

2015. szept. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez az "őrület" nem mostanság kezdődött hanem legalább 20-30 éve tart, de az utóbbi 10 évben látványosabban.


Most megy ki a "divatból". Az utóbbi 1-2-3 évben ütötte fel a fejét a fitnessesebb irányzat, a szálkás sportos, élettel teli, egészséges test ami egyre divatosabb.

Egész instagram vagy közösségi oldalak tele vannak ilyenekkel és egyre több motivációs oldallal.


A tetkó is ilyen 2-3-4 évvel ezelőtt mikor Pesten metron utaztam csak elvétve 1-2 emberen lehetett látni, manapság meg... kb minden harmadik embernek van.


Annyit tehetsz hogy elmondod a véleményed és hogy ne csodálkozzon azon ha nem tud teherbe esni.. Meg hogy arra figyelj hogy te egészségesen táplálkozz. Többet nem tudsz tenni, ha ők nem akarják akkor nem tudod "megmenteni" őket, ez az ő felelősségük. Max annyit tehetsz hogy ha már rájöttek arra hogy így nem mehet tovább akkor segítesz nekik a felépülésben, bár az nem biztos hogy manapság lesz.


Van akinek alapból ilyen a testalkata diéta nélkül, de ők nem ájuldoznak, hisz nincs semmilyen hiányuk és nem kínozzák magukat önkárosító életmóddal, éheztetéssel.

2015. okt. 1. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 18 vagyok, és megerősíthetem amit írtál. Nálunk úgy kezdődött ez az őrület, hogy az egyik osztálytársnőnk 20 kilót fogyott (kicsit teltből szép vékony lett). Ezután az amúgy is vékony, sportos, jó alakú lányok elkezdték éheztetni magukat, jelenleg is 6-an csinálják, pedig jó alakjuk van. Nem tudom megérteni.
2015. okt. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%

Amikor én voltam kamasz akkor is ez ment, de a 90-es években is.

Mivel a serdülő korosztály még keresi az identitását, sokszor az önbizalmát a külvilágból, kortársaktól, a válaszreakciókból szerzi és még nincs kialakult önképe, önbecsülése.

De ahogy már írták előttem - és az okokat is leírták, ennek mélyebb lelki okai is vannak.

Mondjuk én azt hittem a kérdező nem kamasz már, ha az egyik barátnő gyereket szeretne, azért 16-19 évesen nem sokan gondolnak családalapításra.

2015. okt. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk már kamaszok, mindannyian 25 évesek vagyunk. Ezért sem értem őket.
2015. okt. 7. 23:31
 7/8 anonim ***** válasza:
42%
Szia, utolsó vagyok, igen, gondoltam, a válaszomat az utolsó előtti 18 éves leányzónak szántam :)
2015. okt. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%

Ja amúgy ha van kedved nézd meg ezt:


https://www.youtube.com/watch?v=OVqIC5D0pOE


21 percnél kezdni a 9-essel.

Akiknek ilyen komoly mértékben megvan a megfelelési kényszer a testével kapcsolatban az biztos hogy 2-es 3-as vagy 4-es típusba esik (a szeretethiányosak avagy az imidzsesek persze ez csak felszínesen megfogalmazva :) )

2015. okt. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!