Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez így szerintetek normális?

Ez így szerintetek normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Június elején kezdtem el rendbe tenni az étrendemet és kicsit aktívabban élni, többet mozogni, azóta odafigyelek, hogy mit eszem, tartom a diétámat és a megfelelő vitaminbevitelre is ügyelek.


84 kg voltam, amikor nekikezdtem a diétának, most 74 kg vagyok. Vagyis közel 2 hónap után tartok eddig -10 kg-nál.


Szerintetek normális ütemben fogyok? Havi 5 kg súlyvesztés megfelelő, vagy esetleg túl kevés? Esetleg túl gyors? Mit gondoltok?


Ha túl lassú, min változtathatnék, hogy eredményesebb legyek? Ha megfelelő, akkor elég továbbra is tartanom magam az eddigiekhez?


Az étrendem sovány, zsírszegény túróból, tonhalból, csirkemell husiból, paradicsomból, paprikából, uborkából, salátából, káposztából, kaukázusi kefírből, natúr joghurtból, alkalmanként egy kis barnarizsből vagy jázminrizsből, és sok-sok ásványvízből áll. Minden nap megiszom legalább 2,5-3 L ásványvizet. :)


A végső cél a 65 kg lenne. :)


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

24/L



2015. júl. 30. 13:17
 1/5 A kérdező kommentje:

Azt még elfelejtettem leírni, hogy mit mozgok. :)


Szóval hét közben legalább 3x járok kocogni, vagy ha épp nem kocogok, akkor lendületes, gyors tempóban sétálok. A bemelegítéssel és a levezetéssel, nyújtással együtt kb másfél órát mozgok ilyenkor. :) Ebből átlagosan 1 óra maga a séta. Kocogni úgy szoktam, hogy 10 perc kocogás, 5 perc séta, megint 10 perc kocogás, megint 5 perc séta. :)


Azokon a napokon, amikor nem megyek kocogni, olyankor is igyekszem aktív lenni, itthon takarítok, gyalog megyek mindenhová (pl. a postára, a boltba bevásárolni, stb).

2015. júl. 30. 13:22
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nagyon tiszteletre méltó fogyási ütem, bár nem tudjuk, hogy milyen testmagassághoz kell arányítani. Még talán gyorsnak is tűnik, de nagy elszántság lehet mögötte. Talán éppen itt van a várható gond, hogy képes leszel-e tartani a súlyod, mert az ízeket tekintve feltehetően nagyon visszatartod magad, hiszen a főzött ételek ízvilága többnyire "kalóriába burkolva" jelenik meg. Ráadásul feltehetően a fogyás vége felé tartasz, amikor a fogyás üteme lelassul és az őszi-téli időszak közeledtével a szabadtéri mozgási lehetőségek is beszűkülnek. Csak így tovább !
2015. júl. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. :) Egyébként 165 cm vagyok.


Eddig jól bírtam a diétát, igazság szerint a főzőcskézéssel sincs gond, hiszen a csirke husiból nagyon finom ételeket lehet készíteni megfelelő fűszerekkel (só, bors, oregánó, bazsalikom, stb), például paradicsommal együtt megsütve isteni! :) Mellé pedig köretnek saláta vagy barnarizs. :) A tonhalból is remek salátákat lehet varázsolni, uborkával és paradicsommal együtt nagyon ízletes. :)


De pl. nemrég sütöttem itthon teljes kiőrlésű rozslisztből tortilla lapokat, amikbe végül pirított csirkehusi kockák, paradicsom, uborka és egy kis kaukázusi kefírből, fokhagymából meg egyéb fűszerekből kikevert öntet került. Mennyei finom volt és mellette egészséges is. :)

2015. júl. 30. 14:18
 4/5 A kérdező kommentje:

Tojást is sokszor eszem, pl. reggelire 2-3 tojásból rántotta (vagy 3 tojásfehérjéből és 1 sárgájából, mikor épp hogy sikerül :) ), ahhoz pedig egy kis paradicsom és paprika, vagy uborka remek köret. :)

Néha belekarikázom a paprikát és úgy sütöm ki a tojást. Szeretem a rántottát, akár minden nap tudnék enni. :D De van, hogy tonhalból és friss zöldségekből készült salátát eszem reggelire. :) Mikor épp mit kívánok meg.


Kezdetben, kb az első 2-3 hétben volt igazából nehéz megállni, hogy ne egyek édességet, és fehér lisztből meg cukorból készült ételeket. De egy kis akaraterővel az a pár hét is kibírható volt, most meg már egyáltalán nem is hiányzik se a pékáru, sem a tésztafélék, sem pedig a cukros üdítők vagy édességek. :) Teljesen jó lett a közérzetem is, sokkal fittebbnek és energikusabbnak érzem magam, amióta elhagytam a cukrot és a fehér lisztet. Ha mégis nassolni vágyom, egy kis sovány, zsírszegény túrót szoktam enni egy pici marék mazsolával vagy más aszalt gyümölccsel. Tudom, hogy abban is van cukor, de hébe-hóba ennyi belefér. :)

2015. júl. 30. 14:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Tökéletes. Grat, csak így tovább!
2015. júl. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!