Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért mondják azt, hogy...

Miért mondják azt, hogy futással nem lehet fogyni?

Figyelt kérdés
Nagyon sok fogyókúrás oldalon és hasonló életmóddal kapcsolatos oldalakon olvastam hogy nem ajánlják a futást a fogyni kívánóknak. Én nyár óta futok 8-10km-t heti 3x és fogytam pedig nem is volt súlyfeleslegem. Az ismerőseim közül is vannak akik futással fogytak nagyon sokat. Valaki tud magyarázatot adni hogy miért írják mégis hogy így nem lehet leadni? Esetleg írhattok saját tapasztalatot is!:)
2015. nov. 8. 16:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kik mondják és hol?

Egy konkrét példát írj!


Talán félreérted. Sok helyen olvasható, hogy nem mindenkinek ajánlják, mert egy bizonyos súlytöbblet felett tönkreteheti az ízületeket, és a szívet is túlzottan megterhelheti. Helyette inkább az úszást javasolják. Vagy azt írják, hogy önmagában a futás kevés, ha közben az étkezésre nem figyel oda.

De olyant én még sehol sem olvastam, hogy ne lehetne tőle fogyni.

2015. nov. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
például itt gyakorikérdéseken is sok ilyesmit olvasok
2015. nov. 8. 17:19
 3/13 anonim ***** válasza:

"például itt gyakorikérdéseken is sok ilyesmit olvasok"

Én még itt sem olvastam ilyent, de azért ugye nem ez az oldal az etalon.

Arra jó, hogy ötleteket kapjon az ember, de aki kicsit is komolyan veszi magát, az azért több forrásból tájokozódik, leellenőrzi a kapott választ.

Ha meg akarsz tudni egy filmcímet, ami nem jut eszedbe, akkor itt megtudod - de ne az itt kapottak alapján vezesse az életét.

Szerintem.

2015. nov. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Lehet vele fogyni de csak futással nehéz az étrend számit igazán meg ha van jobb a futásnál akkor minek futni?
2015. nov. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Csak volt felesleged ha fogytál. :D
2015. nov. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem volt feleslegem,sőt azelőtt is vékony voltam:)
2015. nov. 8. 17:54
 7/13 anonim ***** válasza:

Miert ne lehetne? Akkor nem lehet, ha valaki mellette sokkal tobb energiat visz be az etellel, mint amit "lefut". Ha valaki elkezd futni es utana sikkal tobbet kezd enni, mert nincs a sporthoz szokva es mindezt szenhidratban teszi akkor hizhat, ha sok feherjet eszik, akkor izmot is fejleszthet. Pl. Vekonyak akik futni kezdenek izmosodnak stb.

De valoban sok fugg a futas melletti energiabeviteltol.

De ugyanez igaz barmilyen masik sportra is.

2015. nov. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%
mert ez egy újabb kifogás arra, miért ne emeljék fel a seggüket és sportoljanak.
2015. nov. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mert elég megterhelő sokak számára, főként a kezdőknek és ha rosszul veszik a levegőt hamar kifáradnak, illetve kevésbé ég a zsír. A biciklizést, úszászt, sétálást intenzívebben tudják sokáig végezni egyesek.
2015. nov. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet fogyni tőle, nem valóban nem jó mindenkinek, sőt ha sokat futsz minden nap, az senkinek sem jó.

Pl. akinek nagy feleslege van, annak a mozgás nehézkes, az ízületei így is nagyon terheltek, neki a futás, ugrálás nem ajánlott.

Vannak futó ismerőseim, akik szinte mindennap 10 km-eket futnak, nekik is oda vannak az ízületeik, pedig még nem is idősek, 30-40 között vannak.

2015. nov. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!