Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik jobb? Egy "megszabott",...

Melyik jobb? Egy "megszabott", felépített diétát követni vagy áttérni az egészséges életmódra, magunktól figyelni a minőségre, adagokra - persze sok sporttal? És miért?

Figyelt kérdés
Lány, 18 éves
2010. márc. 20. 18:11
 1/1 Krisz85 ***** válasza:

Szia!


Namármost ez többtényezős:


függ elsősorban, hogy mi a célod:


-versenyezni, fogyni, szintentartani, tehár rekreációs jelleggel egészséges lenni és jól kinézni stb,


függ, hogy honnét indulsz:


-van-e rajtad felesleg, sportmúltad van-e, stb


körülmények:


-van -e felszerelésed (mind konyhai mind öltözet, mind sportfelszerelés), megfelelő szabadidő, és anyagi bázis, pl. versenyekre járni, vagy akár táplálkozáshoz a megfelelő mennyiséget megvenni magadnak, magadra főzől, vagy rád főznek,? mennyit tudsz aludni? mennyit tudsz edzésre szánni? stb.


Nyilván teljesen máshogy kell edzenie annak akin van felesleg bőven, nincs sportmúltja, de el akar valamit érni egy adott sportban, és máshogy egy kétgyerekes, gyerekeit egyedül nevelő családanyának akinek célja a fogyás és az egészsége megőrzése. Hozzáteszem vannak olyanok akik ez utóbb kategóriába esnek és versenyeznek, nem is akárhogy. Sokat számít az akaraterő, sőt az számít igazán.

Ha életmódot akar váltani valaki ezekre a kérdésekre tudnia kell pontosan a választ saját magának meg is kell tudni fejben válaszolni. nyilván nem is írom, hogy azt már alapból elfogadja az illető akadékoskodás nélkül, hogy diéta, megtervezett táplálkozási program és sport, testmozgás szükséges, és elengedhetetlen, mindezt rendszeresen végezve.


Én általában azt szoktam javasolni a tanítványaimnak, akik fogyni szeretnének, hogy mindenképp a teljesítményüket akarják javítani mégha rengetek a zsífelesleg is rajtuk. Ennek az az egy oka, hogy egyrészt számszerűsíthető, teljesítményoreientáltan edzeni sokkal jobb is egyébként, másrészt úgy veszít testzsírt az illető, hogy nem is figyel rá, nem a célt hajkurássza, csak a teljesítményét követi nyomon, nem nézegeti magát minden áldott nap a tükörben, hogy vajon mennyit is fogyott. Résztvehet versenyeken is, ami megint ad egy sikerélményt, és láss csodáat a fogyás jön, és marad is, mint egy plussz bónusz ajándék, a jó teljesítmény és a betartott idéta és elvégzett edzésmunka jutalmaként, így azon felül, hogy az illető teljesítménye javul, pl. jobban és gyorsabban fut, bringázik, úszik stb. még versenyeken is résztvesz, az önbizalma ezáltal javul és még grátiszként le is fogyott, tehát az eredeti célját is eléri. Na akit sikerül ezen a felfelé tartó leejtőn felgurítani az a csúcsig nem áll meg, ezt csak így titokban megsúgom. Főként azért nem, mert mindig kell egy újabb cél, húú most jövőhéttől 5 perccel többet kocogok, aztán két év múlva, már két órán belül futom a félmaratont stb stb,

Tehát én ezekre a taítványaimra vagyok a legbüszkébb nyilvánvalóan.

Most nem azt mondom, hogy mindenki legyen sportoló, de egy tömegsport rendezvényen bárki részt vehet és teljesítheti, pl egy pár km -es futást, ha már pl. fut egy jó fél éve, ez nagyon sok embernek ad önbizalmat, el se hinnéd mennyire.


Tehát mindenképp azt mondom, hogy minél inkább szeretne valaki a lehető legrövidebb időn belül a legtöbb zsírt veszíteni annál jobban kell mérni az ételket és annál jobban meg kell tervezni az étrendet és az edzést is, hogy egységnyi idő alatt, a lehető legtöbb zsírt veszítse az illető még egészséges módon és tartósan. Ha valakinek nem sűrgős lefogyni (a legtöbb embernek az, lásd az itteni kérdések több mint felét), akkor ez a minimum, persze jönnek oda, hogy hát igen de hát nem lehetne így meg úgy, és amikor jön a válasz hogy nem nem lehetne, akkor sokan feladják, dacolnak, értetlenkednek és aztán nem is lesz meg a várt eredmény. Igazából ez tesz különbséget annak akinek sikerül és akinek nem.

Van egy holtpont, ezt én úgy hívom persze mindenki máshogy hívja, hogy "az első sé pontja", vagyis az első sikerélmény pontja, amikor az illető első alkalommal tapasztalja meg, hogy hoppá működik, megéri grammra számolni a kajád, sokszor edzeni, néha keményen, odafigyelmi mint mikor hogyan és a sok belfeccölt energiának van látható eredménye, és ha valaki komolyan odateszi magát, akkor jön is az eredmény és zsírt fog veszíteni tartósan, és talán elindul egy olyan úton, amit egész életén át követ. Ezért nincs is számomra fogyókúra, ami pl tart 6 hétig, és aztán?!! visszatérünk a pizzára, kolbászra stb? nem azt monodm hogy nem lehet enni, én is szoktam enni hurkát, kolbászt, igaz nem sűrűn de megeszem és szeretem is, finom, nincs is ezzel baj, de tudom mi van benne és hogy ez nekem nem nagyon jön jól amikor edzem és célom éppen az hogy......


Az életmódváltás egyénenként más és más, vannak a most azonnal változzunk-típusok, és fokozatosan megy csak, jah és vannak a sehogyse megy, és siránkozok-típus, sajnos ők a reménytelnek, akikkel nem lehet mit kezdeni, ha valaki akar tud edzeni, én pl van hogy télen reggel 4 kor a -16 fokba megyek futni, és nem én vagyok az egyetlen ilyen sőőőőőt, azért megyek ilyen korán, mert a munkám miatt máskor nem érek rá futni, tehát ha nincs időd is meg lehet csinálni, csak elhatározás és akaraterő kérdése az egész.

2010. márc. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!