Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ugrálókötéllel mennyit érdemes...

Igabcsy kérdése:

Ugrálókötéllel mennyit érdemes edzeni?

Figyelt kérdés

kb. 8 hónap alatt egy kellemes diétával fogytam 20 kg-ot. Ez idő alatt csak a normális hétköznapi életemet éltem, semmi plusz mozgást nem iktattam be.

Az utolsó 4 hónapban is ugyanazt a diétát és életmódot folytattam, de a fogyásom leállt, csak tartottam a súlyomat.

kb. másfél hónapja azonban, mintha megfordult volna a világ, pedig szeretnék továbbra is ugyanígy fogyni vagy legalább tartani a súlyomat, de ehelyett elkezdett visszakúszni. Már 4 kilóval több vagyok mint január közepén.

Nem szeretném elveszíteni amit eddig elértem, ezért úgy gondolom, hogy nincs más út, most már valamit mozognom kell. (soha nem szerettem a mozgást, futni kimondottan utálok, biciklizni pedig nem tudok. Úszni ugyan igen, de nincs rá lehetőségem.)

A vérnyomásom is kissé magas, de szedek rá gyógyszert. Tudom, hogy elég gyatra fizikai állapotban vagyok, ezért fokozatosan kellene valamit elkezdeni.

Most hirtelen ötlettől vezérelve (és mert alkalmi vétel volt) vettem egy számlálós ugráló kötelet. Ehhez lenne kedvem.

Szerintetek érdemes ezzel kezdeni? Mire figyeljek közben? (gondolok itt a vérnyomás problémámra, illetve arra, hogy a pulzusom nagyon gyorsan az egekbe emelkedik és olyankor az agyamban is érzem a lüktetést. Ez pedig könnyen átmegy fejfájásba. Esetleg valami tudatos légzéstechnikával el lehet kerülni ezt?)

Nem vagyok egy mai csirke, 46 leszek a nyáron.

Aki tud kérem segítsen. Jaaaa és még valami.... tényleg szükségem van a fogyásra, mert 160 cm magas vagyok, és most 81 kg. (97-ről indultam 1 éve, és 77 kilóig fogytam le, erre jött vissza ez a 4 kg)

Légyszí segítsetek, most már kezdtem jól érezni magam a bőrömben, és nem akarom újra visszahízni!!!


2010. márc. 20. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
egy - másfél órát naponta.
2010. márc. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, de másfél óra alatt ha egyfolytában ugrálókötelezek, akkor a tüdőmet is kiköpöm.

Van valami ötlet ezen másfél óra túlélésére az én esetemben?

2010. márc. 20. 23:23
 3/5 anonim válasza:
szerintemcsináld úgy,hogy 1 nap többször (mondjuk 2-2,5 óránként) 10 percet,vagy ha a tíz perc is sok,akkor 5-öt. És így egy idő után elérheted a másfél órát (bár szerintem az sok,ha naponta csinálnád,mert csak kifáradsz tőle és elmegy a kedved az egésztől)
2010. márc. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

[link]

Egyébként meg "gyakorlat teszi a mestert"

El kell kezdeni, csinálj, amennyit bírsz, lehetőleg minden nap, ez tuti használ, rám sem jönnek a régi nadrágaim, annyir fogytam vele. =)

2010. dec. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én az alábbi edzést kezdtem ugróval, az egyik kedvencem, kell hozzá egy kézhez közel eső papír, amire jegyzed az eredményeidet.


4 ötperces körből áll az edzés, egy körön belül 4 perc az ugrókötelezésé, 1 perc hasizom gyakorlat (lebegőülés, vagy hasprés). A 4 perc ugrókötelezés úgy zajlik, hogy 30 páros lábbal ugrást minél gyorsabban lepörgetsz, ha megvolt, gyorsan behúzol a papírra egy strigulát, hogy meg volt a szett. Ez kb. 7-10 mp pihenőidőt jelen. Minél több szettet kell lepörgetned 4 percen belül, ez jó, mert magadnak szabod az intenzitást, mennyire adsz bele mindent. Az 1 perc hasazásban pedig annyi ismétlést csinálsz, amennyi sikerül 1 perc alatt. Így a 4 kör 20 percet tesz ki összesen. Én eleinte nagyon bénáztam, de nagyon gyorsan fejlődtem! Érdemes vezetni az eredményeidet, mert ha jól csinálod, és teljes erőbedobással, jól megizzaszt, és látni fogod a fejlődést. :) Én eleinte 10 percig bírtam megcsinálni, nagyon lihegtem, ne szegje kedvedet, ha nem megy, gyorsan fog javulni az eredmény.

2012. dec. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!