Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehetséges leadni kb 25 kilót...

Lehetséges leadni kb 25 kilót 5 hónap alatt?

Figyelt kérdés
Le szeretnék fogyni olyan 20-25 kilót 5 hónap alatt. Nem vagyok szörnyen túlsúlyos de kéne fogynom. Fogalmam sincsen hogy kezdjek hozzá, vagy mit csináljak. Most fejeztem be a 13 napos diétát amivel lefogytam 6 kilót. Heti kétszer teniszezek, ami tudom, hogy kevés, de időm alig van. Most egy egészséges étteremben eszek, ahol vegán, gluténmentes, laktóz mentes kajákat adnak. Mindig is du dúsabb voltam , mint mások, bizonyítani szeretnék. Ha van ötletetek szívesen fogadom, és ha van valakinek kedve együtt fogyózni, írjon privátot. Lány vagyok 15

2015. nov. 23. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Ugy gondolom hogy az egeszseged kockaztatasa nelkul ekkora sulyveszteseg 5 honap alatt nem realis. Ugyanakkor a kerdesed arra vonatkozott hogy lehetseges-e, termeszetesen igen. Az hogy a testeddel/egeszsegeddel mi tortenik kozben, mar egy masik kerdes. 15 evesen en inkabb ezt vennem figyelembe, mint az 5 honapos hatariodt amit valami miatt kituztel magadnak.


Fogyashoz a setat ajanlom, nem a teniszt. Naponta setalj temposan 50-60 percet. Sokkal tobbet fog erni, mint a tenisz, ugyanis a tenisz szalkasito edzesnek minosul ami alatt nem a legidealisabbak a feltetelek a fogyashoz. Nagy izommunka es magas pulzusszam eseten a testunk az izmainkban levo glukozt hasznalja energiakent, ami a te esetedben nem cel. Ha a pulzusszam es az izommunka nem tul nagy, akkor viszont a zsirt, ami a fogyast eredmenyezi.


Az hogy egeszsegesen eszel, nem azt jelenti hogy vegan, glutenmentes es hasonlo baromsagokat eszel, Azt jelenti, hogy a feherje, a szenhidrat, az elemi rostok es a vitaminok egyarant jelen vannak az etrendedben.

2015. nov. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

#1: De a szálkásítás és a fogyás ugyanaz...

való igaz, hogy aerobot szoktak ajánlani zsírból fogyásra, biztos meg is van rá az okuk, de a többi mozgás is jó, amivel el tudja mélyíteni a kalóriadeficitjét. Azt most nem hozom ide, hogy mi van, ha kiürült glikogénraktárakat tart, mivel a vegán életmódhoz akár csak közel álló emberek ritkán vannak ketogén diétán, amit meg is tudok érteni. De az nem olyan fekete-fehér, hogy kardióban glikogént, aerob edzésben zsírt égetünk, inkább ezt is, azt is, az arány az étrendtől, az étkezések és a mozgás idejének elhelyezésétől is nagyban függ. De ha glikogént használunk, az is kalóriafelhasználás, nem ugyanaz, de határozottan segít az is, az újratöltése az ételeinkből történik...


A cél éppenséggel reálisnak tekinthető, de azért ahhoz össze kell jönnie a dolgoknak, illetve oda kell tenned magad, kérdező, bár ez attól is függ, hogy mennyire vékonyra akarsz fogyni. A 13 napos izékhez képest elég nagy tudásjavulást kellene összehozni, bár lehet, hogy ezt csak tesztnek és indítónak szántad és amúgysem emlékszem, konkrétan az mi, bár értelmes dolog nem lehet s nyilván koplalás. Ami érzékenyebb embereknél ennyi idő alatt már ronthat az anyagcsere sebességén.


De semmi nem történik, ha 6-7 hónap alatt fogysz le, ne erőltesd, ha (főled a vége felé) lassabbá válik a fogyás. Ha nem tudod növelni a mozgást, a kalóriát kell majd csökkenteni s ez egy szint alatt már nem jó.


Az étrend ugyebár alapvető. Arról nem tudok eleget, bár sejtem az irányt, a tipikus vegán gluténmentes étrend annyira nem változik tág keretek között (a laktózmentesség evidens, ha egyszer vegán). De mi a többi étkezésed, vagy mindig étteremben eszel? Tudsz valamit a kalóriamennyiségről (bár nem tartom ideálisnak, ha az embernek eme zsenge korban fogalma van erről, de még mindig jobb, mint kövérnek maradni)?

2015. nov. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hozzátenném én is, hogy való igaz, a kardió rendkívül jól égeti a zsírt is, SŐT, jobban teszi azt, elég ha azt nézem, hogy 30 perc HIIT megfelel 60 perces aerob edzésnek. A különbség az, hogy a kardió nem kíméli az izmokat sem, és könnyen járhat bárki úgy, mint a profi futók, akiknek se lábuk, se karjuk, ha nem étkezik megfelelően hozzá.


Márpedig Te, kedves kérdező, aki 13 nap alatt 6 kilót adott le, egészen biztos vagyok benne, hogy nem csinálod jól. Értem, hogy szeretnél gyorsan fogyni, de döntsd el, hogy mit szeretnél: szépnek látszani, vagy vékony lenni. Mert ha már kalóriadeficitre mozogsz rá és koplalsz is mellette, hadilábon állsz a makrotápanyagokkal, a minimum az, hogy ronda lesz a bőröd és bánni fogod legalább egy éven keresztül, míg helyre jön, hogy ezt az utat választottad, rosszabb esetben pedig kérhetsz aputól karácsonyra egy plasztikai műtétet, amiben levagdalják rólad a felesleges, megereszkedett bőrt.


A saját érdekedben mondom, hogy tartsd be az előírt heti fél, maximum 1 kiló mínuszt. Nem viccből mondják.

2015. nov. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

fél év azért már eredményes időket szokott jelenteni, a legfontosabb az étrend


nem tudom mi az a 13 napos diéta de tucat kamu koplalós butalánydiétának hangzik


a vegán hülyeség, a fehérje nagyon kell

2015. nov. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4: Nyilván a vegánok is esznek fehérjét, főleg, ha pl. sportolók vagy erőemberek, mert azért olyan is van köztük. Oda kell rá figyelniük, de azt megteszik az értelmesebbek.

Én nem vagyok vegán, ma már vega se, de azért építek a növények fehérjetartalmára s ha kellene, megoldanám belőlük a megfelelő aminosavbevitelt, nem atomfizika az :)

2015. nov. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet,de az eredmény lógó cicik és has.Az intenzív,önsanyargató diéta is egy formája az önbüntetésnek.Előbb fogadd el magad,olyannak,amilyen vagy,menj el önismereti tréningekre és potyogni fognak a kilók,munkával ugyan,de szenvedés nélkül.Napi húsz perc kocogás meg csodát tesz.
2015. nov. 24. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
fel ev alatt sikerult most nekem 22kg de 106kilobol fogynom, viszont en nem koplalok, eszek rendesen csak tobbet sportolok h ne izombol fogyjak, en azt ajanlom neked is, sport a lenyeg h szep tonusos legyel nem pedig a keves kaja hogy oszt plottyedt.
2015. nov. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
lehet,de a bőrnek nem fog jót tenni szerintem :-( használj minden nap bőrfeszesítő krémet mindenhová
2015. nov. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönőm a válaszokat #7-es nagyon ügyes vagy!!
2015. nov. 24. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!