Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a szteviáról?

Mit gondoltok a szteviáról?

Figyelt kérdés

Nem fogyni szeretnék, csak gondoltam itt többen használják :) Olvastam, hogy van mellékíze. Nagyon érezhető?

Teát szeretnék csak vele ízesíteni, arra jó nem?


2015. nov. 28. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Van, aki szereti, van, aki a világból kiszaladna a mellékízétől. Ami engem illet, inkább nem eszem soha édesítős vagy cukros dolgot, csak ezt a szörnyűséget ne :)

De azért nagyon sok egyébbel el lehet nyomni.

Van steviás eritritem (99% eritrit), ha ehhez minimum még egyszer annyi xilitet adok, az már egész OK lesz (a xilit jóval finomabb, mint az eritrit, könnyebb elnyomnia a steviaízt).

Amikor először sima steviával próbálkoztam, akkor azt tapasztaltam, hogy az eleve édes dolgok (pl. gyümölcspüré) egész jól elviselik, nem érződik nagyon a stevia, kávé és kakaó esetén viszont pocsék az eredmény.


Állítólag van mellékíz nélküli stevia, nem tudom, igaz-e, ki lehet-e belőle vonni az ízt a gyártás folyamán úgy, hogy az édesség megmaradjon... Kétségeim, azok vannak. De a xilit úgyis nagyságrendekkel finomabb s ha keveset használ belőle az ember, az ár is eléggé mellékes. Vagy a szénhidráttartalom, ketogén diétában is.


De próbáld ki, lehet, hogy neked bejön. Édesítőképességet tekintve alapból nem drága, de persze megoldják, hogy sokszoros ára legyen, egy kis dobozka, kényelmes tablettákkal, amiknek csak a töredéke stevia... Ugye porral kicsit nehéz, amikor többszázszor édesebb, mint a cukor. De van folyadék formában is és a tabletták is változatos árban vannak, azt gondolom (de nem vagyok vele képben, ha egyszer sosem veszem egyiket sem. pár éve nekem a por stevia nádcukorárban volt, édesítőképességre vetítve).

2015. nov. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Üdítővel kóstoltam, mert nem akartam feleslegesen pénzt kiadni rá; s jól is tettem, mert nagyon érezhető volt a mellékíz.
2015. nov. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Jó, hogy megkérdeztem akkor :) Köszönöm szépen, lehet ezek után nem próbálkoznék vele.


Milyen szteviás üdítő van amúgy? Azt kipróbálnám, mert az ízére kíváncsi lennék, de ha ne ízlik, azért nem szeretném, ha egy zacskónyi sztevia rajtam maradna.

2015. nov. 29. 11:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Cappy volt, ha jól emlékszem, a címkén már hirdette, hogy stevia van benne.
2015. nov. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!