Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet egy 9 éves gyereket...

Lehet egy 9 éves gyereket fogyókúrára fogni?

Figyelt kérdés
9 éves a kisfiam 52 kilo.4 éves kora óta élünk külün az édesapjától.Azóta kezdődtek a gondok. Lehet -e őt fogyókuráztatni ha igen milyenmódon ,mert a zöldségféléket nem nagyon szereti.
2006. dec. 10. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekorvossal kellene megbeszélned, de szerintem nem, inkább a táplálkozásának minőségére kellene odafigyelni, hogy ne csak szénhidrátot egyen pl. (péksütemény, tészta, krumpli stb). És a neki tetsző mozgásformát kellene megtalálni, amit szórakozásként űzhetne és nem tekintené kényszernek.
2007. jan. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Hello!

Szerintem fontos dolog az étrendváltás (pl.: Norbi update -csak ne olyan szigorúan). Ehet amit akar, csak nem mindegy mikor. Fontos a jó társaság és a barátok. Úgy gondolom, hogy a gyerekek is úgy viselkednek, mint a felnőttek, ha unatkoznak esznek. A sport is nagyon jó ötlet. A mekit meg felejtsétek el!Sok sikert :)

2007. aug. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
a zöldséget rejts el valamibe amit szeret, valamilyen zöldséget biztos szertet, próbáljátok rántva, párolva, nyersen(kivéve néhányat)
2007. szept. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Te főzz rá, és csak olyat ami jó neki, vitamin ilyen korban elengedhetetlen!!!!

, pláne ha diétásan étkezteted, mozogjon sokat, mert akkor nőni fog, és nyúlni is, hisz még növésben van. A lényeg hogy magas fehérjetartalmú ételeket egyen és sokat igyon folyadékot a veséje miatt (a vitaminok és a sok fehérje vesekárosodáshoz vezet megfelelő hosszútávú folyadékhiány esetén) És egy nap egyen legalább 5x, vagyis az össz mennyiséget oszd el 5 el. Még akár az is megoldás lehet ohy az utolsó esti étekzésnél csak zöldésget és húst adsz neki, persze sovány húst, vagyis szénhidrátot már nem!!!

ennek eredményre kell vezetnie!

2007. nov. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Találjatok egy olyan sportot, amit szivesen űzhet.

Futás, foci, küzdősportok, úszás, túrázás, stb.

Ha rendszeresen csinálja, az helyrehozhatja a problémát.

A zöldségféléket pedig nem kell erőltetni - idővel majd megszereti. (Én pl. kiskoromban egy ideig nem ettem húst soha, most meg kifejezetten szeretem.) Lehet viszont helyettesíteni gyümölcsökkel - az talán jobban bejön neki.

2008. febr. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Foci,úszás,kézi vagy valami hasonló sportot kell neki találni de nem ráerőltetni bisztos lesz amit megkedvel.az ételek pedig próbálj több levest csinálni pl borsólevest és csirkehusival ne sertéssel.ne zsírral tedd fel az ételeket hanem olajjal és kevéssel.a zsömlére ne vajat vagy margalint tegyél hanem light sajtkrémet.és a cukrot mézzel helyettesítsd.chips nuku meg az ilyen gumicukorfélék stb.egy-egy pici csoki épp elég.és az adagra is figyelj ha fiú ha lány akkor is csak 9éves.igaz nekem csak egy 3 és egy majdnem egy éves gyerekem van.de anyukámat láttam mennyit szenvedett a testvéremmel anno.szóval elősször apró változtatások és nem kell engedni a hisztinek hogy semmit nem szeret.(sok sikert)
2009. nov. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Most már 16 éves a gyereked de telnek az idők
2013. júl. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Fogyott-e valamit ennyi év alatt? xD
2013. aug. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!