Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha elkezdek enni nem bírok...

Ha elkezdek enni nem bírok leállni az evéssel?

Figyelt kérdés

A segítségeteket szeretném kérni. Az a problémám, hogy nekem mindent vagy semmi alapon megy a "fogyókúra", de szeretném "egészségesen" csinálni naponta ötször, kis adagokban étkezni (főleg, hogy állítólag így még hatásosabb is, mert pörgésben tartja az anyagcserét), de ha egyszer elkezdek enni egyszerűen nem bírok leállni és mindent megeszek, amit otthon találok. :(


Hogy tudnék megálljt parancsolni magamnak? Nektek milyen módszerek váltak be? Olyanokra gondolok, mint pl. a fogmosás, vízivás stb. (bár engem ez sem állít meg).



2015. dec. 15. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne találj otthon semmit. Foglald el magad valamilyen hasznos tevékenységgel, testmozgással, társasági élettel.
2015. dec. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Gyümölcs v zöld tea édesítővel.
2015. dec. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én napi egyszer eszem, mégis fogyok. Az oka egyszerű: a szervezetnek édes mindegy, hogy milyen szisztéma szerint kapja meg a tápanyagot. Nekem így egész nap a béka feneke alatt van az inzulinszintem, az kedvez a zsírégetésnek is, de ráadásul éhes sem vagyok kétóránként, mint végig középszinten tartott inzulinszinttel, mikor "pörög az anyagcsere". És legalább cirkuszi bohócot sem csinálok magamból, hogy mindenhol előkapom a dobozomat, hogy egyek egy kicsit.


A legjobb módszer, ami beválhat (a mellett, hogy alacsony glikémiás indexű ételeket eszel, megemeled a zöldségbeviteledet), az az, ha valami kontrollt teremtesz magadnak. Ne az ételre fogd, hogy finom, a hibás te vagy, hogy nem tudsz megálljt parancsolni. A diéta / életmód fejben dől el, nem a tányéron.

2015. dec. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom a 3ashoz. Ráadásul, ha én mondjuk 6x ennék 300 kcal-t és nem mondjuk 3x 600at, akkor kb egész nap éhes lennék, és tuti, hogy a halálba nassolnám magam. Nem mindenkinek működik a sokszor keveset elv.
2015. dec. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én abszolút egyetértek az előttem szólokkal,nem kell egész nap "b@.sztatni" az emésztést ,ha ötször ennék annyit kéne ennem alkalmanként mint egy madárkának,nálam is csak olaj a tűzre ez a kis étkezés .

Javaslom tapasztald ki,hogy esik jól,én napi 2* ettem eddig,most vittem fel háromra nagy nehezen,így megvan a napi 1 nagydolog is,és szépen fogyok.

Sokkal fontosabb,hogy MIT eszel. Kis tészta,kis kenyér,kis ez ,kis az attól mindenki éhes egész nap,nem csoda ha megennél mindent hiszen nem laktál jól!

2015. dec. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit toleránsabban fogalmaztam volna, mint a harmadik, de azért sok hasonlóság van a gondolkodásunkban :)

Nekem mennyiség kell, ha megéhezem. 1000 kcal alatt jóllaknom egyszerre elég nehéz, még jó, laktató ételekkel is, de általában azért jóval többet eszem egyszerre, kell.

Az anyagcsere nem lassul be napi rendszerességű, nem túl kevés evés mellett. Semmi gond nincs napi egy evéssel sem, ha az embernek az jól működik. Én speciel másfélszer eszem (a 2. étkezésem kicsi, közel van az elsőhöz és akkor még nem vagyok igazán éhes), ez az ideális számomra. A páromnak a 3 nagy étkezés a jó, fogyáskor 2, akkor éhes is, viszont neki így működik a dolog. Van, akinek sok pici evés passzol (vagy sok nagy, ha nagy a kalóriaigénye), de van, aki csak végigéhezné a napot tőle.


A fogmosás és a vízivás nem hat a jogos éhségérzetemre, nyilván nem érnek semmit nálam sem.

Viszont... Mi az, hogy mindent megeszel, amit otthon találsz? Egy szintig persze, hogy eszel, éhes vagy és bizonyára neked is mennyiség kell, főleg olykor (az ember nem gép, olykor többet igényel). Azt is értem, hogy valaki nem bír túl keveset enni és ha magára erőlteti, akkor bevadulok, kiéhezik és feleszi a fél hűtőt.

De egy szint fölött már beteges, valami lelki problémát jelent, de minimum rossz szokást.


Sok mindennel próbálkoztam az elmúlt években, de nekem egyetlen módszer válik csak be, a megfelelő étkezés és mozgás. Laktató étel (sokunknak az a jó, ha az étel nem cibálja meg az inzulinszintünket. nekem a lassú szénhidrátok is bőven ide tartoznak, kivéve a zöldségeket), esetleg megfelelő időzítés és étkezésméret (van, akinek ez nem számít, másoknak rengeteget). Ha nem tudok kalóriadeficitben enni, mert éhes vagyok, több mozgás s esetleg az ételek átgondolása (csak mert egy édesség szénhidrátszegény, be tud kavarni).

2015. dec. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ha két hétig kibírnám, akkor utána hozzászokna a szervezetem vagy ugyanolyan nehezen menne?
2015. dec. 15. 21:54
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz! :-)
2015. dec. 15. 21:55
 9/11 anonim válasza:
Nekem detto ugyanez van mint neked :( teljesen aterzem a helyzeted. Pszihes ez az egesz szerintem, en mar negyedik eve szerencsetlenkedem ezzel es meg csak 16 vagyok. Az segit ha nem vagy otthon, de nyilvan vannak olyan estek amikor arra vagysz hogy otthon pihengess es olvass vagy filmet nezz, aztan jon a baj. Lehet nalad az a baj, hogy az alap etrended tul keves kaloriat tartalmaz es ezert amikor etelhez jutsz elhatalmasodik rajtad az etvagyad es mindent magadba akarsz pakolni egyszerre, hiszen eheztetted a tested. De lehet, hogy az etrended teljesen jo, csak valami lelkigondod van ami miatt az etelhez nyulsz. Akkor fordulj szakemberhez. Nagyon osszetett tud ez lenni, de azt javaslom mindenkepp meg idoben tegyel valamit.
2015. dec. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Váó! Te 16 évesen te sokkal érettebb vagy, mint én 22 évesen! :-( :-) Köszönöm a válaszod, megfogadom a tanácsaidat és ment a zöld kéz! <3
2015. dec. 17. 00:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!