Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexia! Hogy segíthetnék a...

Anorexia! Hogy segíthetnék a barátnőmnek a gyógyulásban?

Figyelt kérdés
A barátnőm még nyár végén fogyókúrába kezdett, de túlzásba vitte és az orvosa szerint anorexiás lett. 77 kilórol fogyott le 54-re és 170 centi magas. A családjára ilyen esetben nem nagyon számithat, pszihológusra nincs pénzük. Próbálnánk neki segíteni, de nem engedi, nem hallgat ránk. Segítsetek kérlek, hogy segíthetnék neki a gyógyulásban?

2015. dec. 23. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Itt csak szakember tud segíteni, sajnos ez nem olyan dolog hogy lehet rá hatni józan ésszel. Ha tényleg anorexiás, akkor az betegség, ami módosult tudatállapottal jár. Míg önmaga nem jön rá hogy ezzel mit okoz, ti se tudtok mit tenni. Én is az voltam, fogytam sokat, de például a barátaim egy évig nem igen vették észre a dolgot. Ugyan úgy elmentem velük pizzázni, megettem két szeletet, de azt nem tudhatták, hogy akkor előtte és utána két napig nem ettem egy falatot sem. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy szakember nélkül, ha ő nem akar javulni esélytelen a helyzet. Nem tudom hány éves, de vannak ingyenes pszichiáterek, a háziorvos tud beutalót adni.
2015. dec. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Pszichológus ugyanolyan orvos, mint a többi, így a TB finanszírozza.
2015. dec. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
második, a pszichológus nem orvos.. akire te gondolsz az a pszichiáter, ő az aki orvos.
2015. dec. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi esélyed, a barátnőd a saját világában él.
2015. dec. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3-as, a pszichológus is orvosnak számít, csak épp a sima járóbetegeket látja el, akiknek terápiása van szüksége nem gyógyszeres kezelésre. Pszichiáter az ön- és közveszélyeseket látja el pl. skizofrének.
2015. dec. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2015. dec. 23. 14:10
 7/10 anonim ***** válasza:

5ös, pszichiáter végez orvosi karon, és csakis ő írhat fel gyógyszert. a pszichológus bölcsészszakon végez ha jól tudom, de az 100% hogy nem orvos.

[link]


[link]


itt szépen leírja mi a különbség.

2015. dec. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Mindenképp orvosi segítségre szorul! De esetleg megprobalhatsz vele olyan szovodmenyekrol beszelgetni amit az anorexia okoz. Mindenkepp kell neki egy pszihologus es egy dietetikus aki segit majd etrendet osszeallitani neki!
2015. dec. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy 54 kilóval anorexiás lenne , én ugyanehez a magassághoz 9 kilóval vagyok kevesebb nálla. Napi 1800 kalóriát eszem egészséges ételekből és hetente 2szer úszni járok . Persze amikor megmértek én is megkaptam a papírt hogy pszihiáter stb. de szerencsére a családom és a barátaim is csak nevettek rajta . Egészségesen is lehet vékonynak lenni és 54 kiló mindenképpen jobb mint 77.
2015. dec. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem csak a vészesen vékony az anorexiás, már azt is annak nevezzük, aki fél enni mert hogy hízik tőle, és tévképzetei vannak a saját testével kapcsolatban. Én se voltam kórosan sovány, a legvégére 160 centihez 43 kiló, mégis rosszul voltam az evés gondolatától is, és tudat alatt is felvettem a rájuk jellemző magatartási normákat.
2015. dec. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!