Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehetséges úgy hízni, hogy...

Lehetséges úgy hízni, hogy csak szemmel látható jele van és mérleg nem mutat többet?

Figyelt kérdés
40kg jött le rólam 1 év alatt. kb 3 hónapja nem diétázom,és nem sportolok rendszeresen és most úgy érzem hogy folyamatosan hízom vissza az eredeti súlyomra.A mérleg 3 hónapja stagnáló sújt mutat (+ - 2kg) mégis úgy látom tükörbe hogy sokat híztam vissza. arcom is pufók lett megint és volt aki mondta hogy bizony szerinte jött vissza rám. Létezik a "súly nélkül hízni"?
2015. dec. 27. 09:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha közben nem sportolsz és izmot vesztesz, akkor lehetséges.
2015. dec. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az lehet, amit az első ír.

Ha nem sportolsz, leépülnek az izmok. Ha emellett ugyanannyi zsírt felszedsz, akkor a súly stagnál, de a körfogatok nőnek, mivel a zsír könnyebb, mint az izom.

Centiben nem szoktad mérni magad? A kettő együtt többet mutatna.

2015. dec. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ritka esetben, ha nagyon rossz minosegu a kajad, de nem eszel belole sokat, akkor lehetseges.
2015. dec. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Es csak mondom, hogy onmagaban a sport nem eleg az izmok epitesehez. Es akkor tud az izom tomeg csokkeni, ha a szervezet nem kapja meg a szukseges feherjet (ez alegfontosabb az izmok szamara), de fontos a szenhidrat is (glikogen raktarak). Es ahhoz hogy az izom epuljon, ahhoz pedig kaloriatobbletre van szukseg.
2015. dec. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

40kg az nem kevés!

Kérdés, mennyiről indultál.

250 kg-s embernek 40kg nem fog meglátszani.


Amikor én 135 voltam, elkezdtem edzeni, az első hónapban maradt a súlyom, de az elején 30kg-vel nyomtam fekve, a hónap végén 85-tel. Az eredmény látszott, mert elkezdett valami lemenni és az izmok is kezdtek nőni. Aztán jött a súly csökkenés a következő 2 hónapban 110-en álltam meg és 15x fel tudtam magam húzni a rúdon.

2015. dec. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs megfelelő fehérje bevitel, az izmok sorvadnak és akkor bizony lehet hízni súlygyarapodás nélkül is.


Nagyjából ez szemlélteti:

[link]

2015. dec. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az izomtömeg akkor is tud csökkenni, ha megvan a fehérje, de nincs meg a fenntartásukhoz szükséges terhelés, anélkül elég egyszerű lenne, csak fel kéne szedni az izmot, majd megmaradna életünk végéig, csak enni kéne...


A glikogén raktárak mindössze növelik s sok plusz anyaggal (főleg víz) az izmok méretét, de nem muszáj rámenni a szénhidrátra, csak mert az ember izmot akar építeni. Valamicske igen hasznos ilyenkor, de ha a fehérje és a kalória megvan, akkor a szénhidrátbevitel lehet alacsony, akkor is épül az izom, mert nem szénhidrát kell hozzá, csak fehérje, kalóriatöbblet, edzés.

2015. dec. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Előző, azert kicsit vitatkoznek... Szoval en (2.) egy atlagos hetkoznapi ember izomzatatol veszeltem, nem egy testepitoerol. :) szoval egy atlagos embernel megvan az izomfenttarto edzes: eli az eletet. A szenhidrat pedig azert fontos, mert gyorsitja a regeneraciot, energiat ad a novekedeshez. Es ugye nem veletlen az sem, hogy az allokepessegi sportolok taplalkozasanak nagy reszet a szenhidrat teszi ki, hiszen muszaj regeneralodniuk. Tehat a feherje a legfontosabb, de a szenhidrat is az.
2015. dec. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok. Szoval nem 2., hanem 3. :)
2015. dec. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#8: Persze, normál ember, ha sosem edz, megtartja a nem edzéssel elért izomzatát. De ha valaki sportol, majd abbahagyja, mint a kérdező, annak a sport által fenntartott izomtömege várhatóan lemegy (persze lehet, hogy ez jelentéktelen, főleg, hogy kalóriadeficitben volt s nem építhetett valami sok izmot).

A szénhidrát hasznos lehet, azt én is írtam, de ugyebár nem esszenciális tápanyag. S nem minden állóképességi sportoló, testépítő...etc. eszik sok szénhidrátot. Aki nagyon sok kalóriát használ el pár órán belül, annak jól is jöhet, ha nem szénhidrátra alapoz, mert akkor nem kell a maraton vagy hegyi bicajozás közben is folyton ennie. A szénhidrátraktáraink elég picik, a zsírraktáraink jóval bőségesebbek. Persze nem mindenkinek megfelelő ez az út, de akinek igen, annak hasznos és kényelmes tud lenni. Persze akkor olyan életmódot kell élni.

2015. dec. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!