Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyha ez a reggelim, akkor...

Hogyha ez a reggelim, akkor ehetek meg gyümölcsöt a nap folyamán? (lent! )

Figyelt kérdés
Nos, a reggelim 1púpus evőkanál lenmag kkb. 250ml multivitamin gyümölcslébe áztatva, ezen pedig egy fél alma felkockázva, illetve egy fél narancs. Nagyon sok cukor ez?

2016. jan. 4. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
Láttál már high carb low fat vegánokat? Annyi cukrot esznek meg, hogy csak na! Egész nap gyümölcsöket, és rizst, krumplit, tésztát esznek. Mikor fogják már fel az emberek, hogy a zsír az ami hízlal? (én is vegán vagyok, és csak röhögök az olyanokon, akik egész nap döglött állatokat zabálnak, isszák a zsíros tejet, és csodálkoznak, hogy kövérek...) Pls
2016. jan. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, és igaz hogy nem vegán, de vegetáriánus vagyok, szóval ebben a témában azt hiszem tiszták a fogalmaim. Egy cukorban, szénhidrátban nagyon gazdag vegetáriánus/vegán étel viszont ugyanúgy (vagy akár jobban is) hízlal(hat), mint egy normál húsos kaja. Bár nem értek ehhez mélasegekbe menoen, pusztán érdekel.
2016. jan. 4. 23:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Márpedig pl. nekem a ketogén vega étrend az igazi :D Szénhidrátdúsan csak elhízni tudok, fogyni semmiképp.

Nyilván van, aki máshogyan működik, de a lowfat vegánok agymenéseit már a youtube-on is unom, nem fogják fel, hogy van, aki beteg lenne az ő cukorfalat kis étrendjükön...

A normális vegánokat speciel kedvelem, a zsírra alapozó vegánokat főleg, de csak ha nem beszélnek butaságokat, mert arra bizonyára ők is képesek, minden táplálkozási csoportban vannak fura elemek.


Kérdező, ezt neked kell eldöntened, kitapasztalnod. Csak mert sok cukrot viszel be, még nyilván fogyhatsz, de van, akit ez csak éhessé tenne, így fogyáskor célszerű lenne kerülnie. S van, aki nem szereti az inzulincibálást (a gyümölcsökben glükóz is jócskán akad, a gyümölcslé pedig extra gyors felszívódású).

Ha neked jó így, akkor nekem szavam sincs. Igaz, én kedvelem a gyümölcsöket, ezen az életmódom sem változtat.

Akkor gond még a sok gyümölcs, ha emiatt nem jut a fontosabb tápanyagokra. Mert a cukor, ugye, pont nem kell. A zsír és a fehérje viszont esszenciális tápanyag.

2016. jan. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A keményítő és a finomított szénhidrátok okozzák az elhízást. Punktum. A gyümölcsrost szabályozza a cukor felszívódását, bátran lehet fogyasztani bármilyen édes és érett gyümit. De tény, hogy mindenki másképp működik, és saját magának kell ezt kitapasztalni. Én akár egy üveg lekvárt is megeszek egy kiló banánnal együtt, utána meg még datolyát is nassolok édes almával, és nem pocakosodok tőle. Viszont amint elkezdek gabonát vagy krumplit enni, egyből megnő a has, jönnek a régi problémák stb. A cukor jó dolog, de inkább csak természetes formájában.
2016. jan. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne azon a kis gyümölcsön aggódj...óvakodj a zsírtól, csökkentsd a szénhidrátot, mozogj eleget, mellette pedig befalhatsz egy egész gyümölcsöstálat is naponta akár, nem fogsz meghízni és biztosan egészségesebb is leszel.
2016. jan. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!