Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 16 éves fiú vagyok 180 centi...

16 éves fiú vagyok 180 centi 90 kiló. Hogyan tudnék szerintetek 10-15 kilótól megszabadulni? Nem ajánlják nekem a diétákat mert hogy fejlődő szervezet vagyok. Na de akkor hogyan adhatnék le ennyi súlyt?

Figyelt kérdés
2016. jan. 13. 06:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"Nem ajánlják nekem a diètákat mert hogy fejlődő szervezet vagyok"


hehe :)


Akkor maradsz 90 kilo. Ill. ha igy folytatod, akkor 20 eves korodra 130 kilo leszel.


Majd ha hajlando leszel szembenezni a problemaval, es hajlando leszel tenni is a javulasert, akkor gyere vissza, segitunk.

2016. jan. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

A nem ajánlják a diétát, mert fejlődő szervezet vagy dumát gondolom a szüleid nyomják, és nem egy hozzáértő dietetikus, vagy más táplálkozási szakember.


Ez az egyik legnagyobb szülői marhaság ugyanis, az egyél fiam, fejlődő szervezet vagy, nőlj szép nagyra, utána csodálkoznak, hogy érettségi után a pályakezdők már 19 évesen mehetnek az üzemorvostól a kardiológiára.


Először is a diéta nem azt jelenti, hogy koplalsz (amit az ilyen tanácsolat osztogatók hisznek), és ezzel károsítod a (fejlődő) szervezetedet, hanem azt jelenti, hogy olyan összeállításban, és annyi ételt eszel, ami kell a szervezetnek, de nem hízol el tőle. Például egy növésben lévő fiatal embernek a kiegyensúlyozott táplálkozáshoz sok fehérjére, zöldségekre van szüksége, rostokra, szénhidrátokra. De sehol nem mondják, hogy a fehérje nem származhat szárnyasból a sertés helyett, hogy a szénhidrátokat nem teljes kiőrlésű dolgokból kell bevinni, hanem cukros üdítőkből...


Szóval nyugodtan keress meg egy dietetikust, össze fog rakni egy étrendet neked, amit ha betartasz, akkor eleve garantált a fogyás, mert a növés miatt ilyen korban még könnyen megy (pont egy 16 éves rokonom kapott ilyen étrendet, a lány fél év alatt látványosan változott, pedig koplalás helyett a napi ötszöri étkezés volt a tanács, csak éppen csoki helyett alma, kóla helyett víz, fehér húsok, stb...)


A másik, hogy a mozgásra gondoltál már? ekkora magassághoz a 90 kiló még nem extrém, bármit mozoghatsz, de a legjobb a kardió jellegű mozgás, kezd el egy 5km-es futós edzéstervet, az olyanoknak szól, akik pár száz métert tudnak csak futni, kerékpározz, ússz, járj el gyúrni, ebben a korban a leglátványosabb.

2016. jan. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"A nem ajánlják a diétát, mert fejlődő szervezet vagy dumát gondolom a szüleid nyomják"


Akik valoszinuleg szinten koverek.

2016. jan. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

""A nem ajánlják a diétát, mert fejlődő szervezet vagy dumát gondolom a szüleid nyomják"


Akik valoszinuleg szinten koverek."



Igen, ez a legvalószínűbb, a környezet ilyen téren nagyon vissza tudja fogni azt, aki változni akar. Ha mozogni akar majd, akkor jönnek azzal, hogy a futástól csak elkopik a térde, pedig a magyar kórházak manapság nem elkopott térdű futókkal vannak tele, hanem az akár már 30 évesen kardiológiai problémákkal küzdőkkel...



(egyébként egy gyerekkori barátomat a 40 kilós nagymama, és az 50 kilós anyuka hízlalta 160 kilóra, mert nem eszik ez a gyerek, mert nincs étvágya, mert egy fejlődő szervezetnek szüksége van rá, mert egyél fiam még egy tányérral, ha már ennyit főztem... szóval sajnos ehhez a hülyeséghez még elhízottnak sem kell lenni. És mindig felnéztek a srácra, hogy milyen erős, nem olyan gyenge, mint én. Aztán mikor kötöztettük el otthonról, akkor csodálkoztak, hogy ő 2 párnát alig bír lecipelni a nyápic srácok meg szekrényeket visznek. Haja, a nagydarab nem egyenlő az izmossal :))

2016. jan. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd ott egy buszmegállóban, utána szaladj el, s már meg is szabadultál tőle! :D
2016. jan. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

De azt is lehet, hgoy megkéred egy barátodat, hogy segítsen!

MOndjad neki, hogy csöcsörésszen néha téged, (mert 90 kilósan gondolom elég nagy melled lehet)! És ha egy pasi csöcsörész, akkor hátha ez arra sarkall téged, hogy lefogyj...!

2016. jan. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mennyi értékelhetetlen hozzászólás te jó ég! Elképzelem,hogy ültök a gép előtt,és alig várjátok,hogy a saját sikertelenségeteket és frusztrációtokat kitölthessétek egy ártatlan emberen,aki nem tehet arról,hogy mekkora lúzerek vagytok :)


És akkor válasz a kérdésre: Valóban fejlődő szervezet vagy,de ez nem egyenlő azzal,hogy azt ehetsz amit akarsz,és annyit amennyi beléd fér. Konkrét tanácsot csak akkor lehet adni,ha ismerjük az életviteled,de ennek hiányában,csak ilyen általános érvényű módszereket ajánlhatunk mint pl.: kevesebb szénhidrát bevitel,több zöldség-gyümölcs,rendszeresebb életmód,kalóriaszámlálás,nasi-cukros idő elhagyása/mérséklése, és sport! Fiatal vagy és erős,ott a lehetőség benned,hogy változtass,akár apró lépésekkel :) Érdemes elmenni dietetikushoz,habár az sem mindegy kihez,mert rengeteg az olyan "szakember" aki ad egy séma diétás étrendet,meg elmondja,hogy kövér vagy aztán oldd meg egyedül ilyen fiatalon..Segítség kell,és jó lenne ha ebben partnerek lennének a szüleid. Sok sikert!

2016. jan. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Naponta többször kell keveset enni.Reggelihez egyél zöldséget.Hanyagold a cukrot,fehér lisztet.Sok gyümölcsöt egyél.Igyál sokat(vizet és ne üdítőket).Vacsorára salátát egyél.Egyél sok húst. Mozogj napi rendszerességgel.A neten találsz edzős videókat,azokat csináld.

Ez nem rendes diéta.Ha ezeket betartod fogyhatsz.

2016. jan. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

" Elképzelem,hogy ültök a gép előtt,és alig várjátok,hogy a saját sikertelenségeteket és frusztrációtokat kitölthessétek egy ártatlan emberen,aki nem tehet arról,hogy mekkora lúzerek vagytok :) "


Most aztan jol megmondtad :)


A fiatalember permanens tagadasban van. Ugyhogy te se ajanlj neki dietat...


Majd ha felebred, akkor erdemes elkezdeni neki barmit is javasolni, addig tok felesleges.

2016. jan. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szèpen a normális hozzászólásokat. A többeknek pedig hatalmas nagy dislike amièrt ilyen szèpen szlenggel megfogalmazva "kiOffoltak"

Ne haragudjon a világ, de azèrt írtam ki ezt a kèrdèst mert szeretnèm a változást kedves bunkó kommentelő, aki szerint felesleges nekem tanácsokat adni. Nem unalomból kèrdeztem. Ha nem szeretnèk tanácsokat ès változást, ki sem írtam volna ide èszlènyek! Fujj! Szègyelljètek el magatokat! (Bocsánat a helyesírási hibákèrt, ha vannak)

2016. jan. 13. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!