Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Koplalassal 10 kg mennyi idő...

Koplalassal 10 kg mennyi idő alatt megy le?

Figyelt kérdés
Légyszi csak normális válaszokat!
2016. jan. 14. 19:25
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
koplalással 10 kg 2 hét alatt megy le, aztán egy hét alatt vissza a duplája
2016. jan. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
egyet értek :-)
2016. jan. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is egyetértek:)
2016. jan. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én még annyit hozzátennék az első kommenthez, hogy koplalás egyenes út a kórházba, mivel az egészségedet nagyon károsítani fogja. Remélem ezt is mérlegeled, mielőtt elkezdesz koplalni.
2016. jan. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem 8 kiló volt a rekordom két hét alatt :D (versenysúly)

Tisztában voltam vele, hogy visszajön. Próbáltam elhúzni, kb egy hónap alatt kaptam fel megint.

2016. jan. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Határozottan állíthatom, hogy "normál" körülmények között (felöltözve) normál környezeti hőmérséklet mellett legalább 1 hónap kell hozzá. Leekesen néztem a TLC tv csatorna Csupasz túlélők c. sorozatát, ahol trópusi-mediterrán körülmények között (azaz a nappali hőmérséklet többnyire 25-30°C között volt) és többnyire csak éjszaka volt 10-*15°C alatt a hőmérséklet, ruhátlanul a szabad ég alatt, minimális táplálék mellett 14-21 nap alatt fogytak átlagosan 10 kg körüli mennyiséget. Egyébként egészséges felnőtt fiatal-középkorú (normál testalkatú) ember napi kalóriaigénye felöltözve kb. 800 kcal, azaz ennyi megy el a testhőmérséklet fenntartására és a pusztuló sejtek pótlására (hangsúlyozandó, ennyi energia kell, az estleges anyag pótlás más kérdés).
2016. jan. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy megbízható infóm van, ott 5 hét kellett hozzá és egy része kikerülhetetlenül visszajött (meg lehetett tartani, de csak szédelgésszintű kevés evéssel). Megjegyzem, ez jobbfajta koplalás volt, evett a delikvens (aki nem én voltam, én napi -1 kilóért se koplalnék :) nekem az élvezetes fogyás is épp elég nehéz), éjjel dolgozott és lehet, hogy igen szerencsés alkata volt a dologhoz, mert visszatért a régi étrendjére és karcsú maradt, de nagyon sokáig figyelnie kellett s mondjuk manapság is vigyáznia kell a vonalaira, de nem nehéz, mert a kalóriaigénye nagy s képes kicsit éhes lenni este, ha kell.


De nem célszerű koplalni. Olyan sokkal gyorsabban nem fogysz vele, mint normális, nem önsanyargató módon, viszont utána esélyes, hogy nagyon sokáig vigyáznod kell és a lelassult anyagcseréddel szenvedned. Úgyhogy nem tart rövidebb ideig a kemény korszak (ami egyes módszereknél nincs is).

2016. jan. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyire vagy túlsúlyos.

Átlag magasan (165 cm körül) 100 kilóból tényleg lehet 2-3 hét alatt. 60 kilóból viszont legalább 2 hónap még koplalással is.

2016. jan. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem, azért nem 3-4-szeres a deficit 100 kiló és 60 kiló esetén... Nagy különbség van kalóriaigényben, de nem akkora.

5 kilót zsírból pedig 300 kilósan sem fogy az ember hetente, gondolom.

Bár ez nehéz kérdés, mert egyrészt bámulatosak az egyéni különbségek s azt tudom (legalábbis hallottam olyat s nekem hihetőnek tűnt, a kalóriadeficit is simán megvolt), hogy lehet napi 1 kiló zsírt veszteni extrém esetben, a test elég gyorsan tudja mobilizálni a zsírt, ha kell. Bár azért nem semmi állóképesség kell hozzá, hogy minimális evéssel bírja az ember a napi 100km futást a Himalájában vagy ilyesmi :D


De ha nincs sok mozgás, csak koplalás, akkor ugye a kalóriadeficitre van egy nem annyira magas korlát... Heti 2 kiló körüli az elvi max, ha nem igazán kövér az ember.

2016. jan. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Zsírból? 2 hét alatt akkor sem megy le ennyi, ha semmit nem eszel. Salakanyaggal, vízzel együtt igen, de csupán zsírból ennyit fogyni kell legalább 5 hét.
2016. jan. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!