Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az létezik, hogy 1 nagyobb...

Az létezik, hogy 1 nagyobb szendvics kcal értéke több, mint 600 kcal, képet és tápértéket csatolok?

Figyelt kérdés

Ez érdekelne:

[link]


Itt megadja a tápértékeket, illetve a csomagoláson és itt is rajtvan, hogy kb. 185 gr 1 db szendvics és 100 grammban átlagosan 333 kcal van. Tehát ha az egész szendvics 185 gr-os, akkor kb. 616 kcal van az egészben.



Ebből 49% a bagett. A barna bagettnél megnéztem, átlagosan 255-270 kcal körül mozognak a barnakenyerek kcal értékei, 100 gr-ra levetítve. Ha az egész szendvics 185 gr-os, és a bagett része 49% ahogy a link írja, akkor kb. ha a felét veszem: 185 gr/2 = kb. 92 gr a bagett.

Tehát a 616 kcalból mindössze 245-250 kcal a bagett.

A többi az mind a sajt és a szósz vagy mi?

Csak nekem tűnik soknak ez a 616 kcal az egész szendvicsre levetítve?


Vagy pl. néztem, az egész szendvicsnek a 9%át adja a tojás... megettem, hol volt az 9%, egy huszadnyi főtt tojás volt kb. belevágva a szendvicsbe...


létezik, hogy ezek az értékek torzak

vagy tényleg megettem volna 616 kcalt ezzel?

(reggel ettem, tegnap mozogtam, és jól esett)

Életmódot kb. 4,5 éve váltottam, néhol fogyizok ha érzem hogy felszalad 1-2 kg, máshol súlyt tartok. A szendvicset két részletben ettem meg reggel, mármint egyiket reggel másik részét később, nem egyszerre faltam be az összeset :D Uborkával és jégsalátával ettem, mert én keveselltem a benne lévő zöldséget (ami egyébként a szendvics 2%-a, a hagyma... bele volt vágva 1 db újhagymakarika... 2%.. na persze.)


Szóval a kérdés: tényleg megehettem 616 kcalt? Mármint tudom a sajt kcal tartalma magas de ennyire... vagy a szósz volt az vagy mi?

Nem próbálom szépíteni, csak nem hiszem el hogy 1 ilyen szendvics 616 kcal. Én 450-nek tippelném ha sok a sajt benne max 500. az nem lehet hogy a weboldalon más értékeket írnak vagy hogy a szendvics voltaképp nem is 185 gr hanem pl 165 gr?



2016. jan. 16. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez tényleg ennyi... Sőt, általában nehezebb a szendvics, mint amit a csomagoláson feltüntetnek. Szóval teljesen reális.
2016. jan. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pedig ez annyi. camembert és az edámi sajt igencsak megdobja..
2016. jan. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát egy bagett elég nagy, akkor is ha semmi "töltelék" nincs benne.

Azért ez sokkal nagyobb, mint egy normál szendvics.

2016. jan. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A trükk az, hogy egy gramm zsír 9, míg egy gramm fehérje vagy szénhidrát csak 4 kcal. A szósz valószínűleg egy majonéz jellegű dolog, ami nagyjából úgy néz ki, hogy egy tojássárgája és 1,5 dl olaj, és ebből kb két szendvicsre elég majonéz lesz, tehát itt van a kalória jó része, a másik része pedig a sajtban, ami szintén tele van (tej)zsírral.
2016. jan. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A bagett nekem is nagynak tűnt, hiszen kb. 1 kisebb rozsos zsemle is mennyi kcal.

ez a bagett szerintem nem a 49%-a a szendvicsnek, hanem több.


Köszi a válaszokat!

2016. jan. 16. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!