Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit egyek a csilisbabhoz...

Mit egyek a csilisbabhoz köretként?

Figyelt kérdés
Kenyér lenne a jó persze, de az nem fér bele. Van valami olyan kenyérféle, amit pl. tescoban be lehet szerezni, és diétán lévőknek is fogyasztható?

2016. jan. 21. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá semmi, ha melegen eszed.

A bab önmagában megállja a helyét köretként - miért kellene mellé bármi.

Ez olyan, mintha a káposztás tészta mellé ennél rizst vagy kenyeret.

2016. jan. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Trafó1 ***** válasza:
100%
Szerintem dettó.
2016. jan. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért, mert a csilisbab nagyrésze általában hús. De akkor legyen a kérdés marhapörkölttel. Mit ennétek mellé? van olyan kenyérféle, ami ajánlott, és tescoban/másik multiban beszerezhető?
2016. jan. 21. 13:19
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
A tescoban nincs igazán jó ízű diétás kenyér, de a Sparban van teljes kiőrlésű kenyér és zsemle is, azok szerintem finomak.
2016. jan. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha körítéskésnt kell valami húsos étel mellé, akkor egyél valamilyen zöldségfélét.
2016. jan. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Köretnek egyél párolt zöldséget, főtt csicsókát, kuszkuszt, rizs helyett regslit, csicsborsót, borsópürét.

Ha kenyér, akkor Abonett, vagy a Ceresnek vannak Slim termékei, toast kenyérben, abból a búzakorpás a legjobb. 1 szelet csak 45 Kcal, és csak 7 gramm szénhidrát.


Egyébként normális esetben a chilis babban nem a hús a domináns mennyiségű összetevő. Én darált pulykahússal szoktam csinálni, és fél kiló húst rakok bele, a végén pedig van kb. 3,5 - 4 kg. a kész chilis bab. Ezért nem értettem, miért akarsz mellé még köretet.

2016. jan. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vannak azért emberek, akik talán még a krumplis tésztát is kenyérrel eszik :D A párom képtelen köret nélkül megenni a sárgaborsófőzeléket, nem hatja meg, hogy másnak az a köret, neki a rizs (a feltét pedig tojás).


Nincs olyan, hogy diétás meg nem diétás kenyér (milyen diéta? OK, súlyvesztő, de ez még nem sokat mond). Kinek mi fér bele. Minden gabonakenyér szénhidrátbomba, így gondolom, sokak szerint egyik sem "diétás", de mindegyik mellett lehet fogyni.


Én mindent zöldséggel eszem (pl. a lecsót is), de a csilisbabnál kicsit valóban fura. Bár a mienkben nincs hús, igenis túl zsíros-tömény magában. Kicsit bajban lennék, de ilyesmi eleve nem fér a diétámba. Képes lennék megenni rizstől kezdve olajosmag-ropogóssal bármivel (a rejtett zsír nekem nem olyan, mint a hozzáadott).


Szerintem ragadj meg valami szimpatikus, de inkább lassabb felszívódású kenyeret s egyél belőle annyit, amennyit jónak látsz. Sokat számít a mennyiség, de igazából az egész napi ételmennyiség a döntő (s az összetétel sem mindegy). Ha neked egy rendes csilisbab evédhez fél kiló fehér kenyér kell, akkor pedig ne egyél csilisbabot, ha fogyni akarsz.

2016. jan. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bulgurral enném :)
2016. jan. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!