Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Futással kapcsolatos kérdések?

Futással kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni futni fogyás céljából. Emellett átalakítani az étrendemet,illetve erősíteni is.

A futással kapcsolatban lenne pár kérdésem :)

Kb. 35-40 percet szeretnék futni,kényelmes tempóval.

Az elején nyilván ez nem fog menni.Ugyanúgy mozogjam végig a 35-40 percet,ha nem bírok futni,akkor is,vagy mindig csak annyit fussak,amennyit le tudok futni egyhuzamban??

Ma végigcsináltam a 35 percet,de ebből kb. csak 15öt futottam úgy összességében,részben az állapotom,részben a talaj miatt.

Időközben megállhatok fél-1 percekre sétálni?

Futás közben lehet nálam víz,és ihatok??

Rendes futócipővel futhatok betonon,vagy nagyon tönkreteszi az ízületeimet?

Hetente hányszor lenne ideális futnom???

Köszönök előre is minden segítséget! :)


2016. jan. 29. 18:12
 1/3 Szabi.L ***** válasza:

Szia!


Bőven elég, ha erőltetett tempóban sétálsz.

Ha a futás megerőltető az nem zsírt éget.

Sétálás közben ne állj meg pihenni.

Vizet ihatsz nyugodtan.

Még az ilyen gumírozott talaj is nyírja az ízületet, nemhogy a beton. Én már csak ezért sem ajánlom a futást.

Ha a séta mellett döntesz, akkor mehet minden nap. De ha ez nem megy, akkor minél többször.


ha van időd nézd végig: https://www.youtube.com/watch?v=EUmSW457pkM

2016. jan. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Inni csak akkor igyál, ha már nem zihálsz. A cumiszerű kupakosok pont jók arra, hogy nem kerüljön nagyobb mennyiségben a szádba, így csökken a félrenyelés kockázata.


Ahogy már korábban is írták, betonon nem futunk!

2016. jan. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 piriiiii ***** válasza:

Figyelj. Szerintem az a lényeg, hogy élvezd. Úgy nem fog menni, ha magadra erőlteted a félórákat és kifáradsz és nem élvezed. Fokozatosan csináld.

Volt egy idő, amikor eljutottam odáig, hogy 60-70 percet tudtam futni megállás nélkül, aztán kb félév sajnos kiesett. 10 percekkel kezdtem az egész újra. Először 10 perc futás minden nap, aztán már 15, aztán 20, aztán 15 perc futás, pár perc séta, 15 perc futás, majd 30 perc futás, stb. Annak ugyanis nem lett volna értelme, ha rögvest megpróbálok visszaállni a 60 percre... Meghaltam volna annyitól és ez a kudarc elég lett volna, hogy feladjam, ahogyan szerintem sokaknál így lehet.

Viszont azt NAGYON elcsesztem, hogy kb egy évig futottam betonon elég sokat és ezt megsínyli a lábam. Igaz, közben volt egy balesetem is, amióta olykor eléggé tud fájni a vádlim, a csontom.

Most egy 20 perc betonon való futás után le kell állnom, ezért teljesen átálltam a lazább földes talajra.

Annyiszor ideális futnod, ahányszor kedved van. Mindenki azt szajkózza, hogy minden második napot hagyj ki, vagy egy héten egy pihenőnapot tarts legalább. Hát ez szerintem hülyeség. :) Ha van kedved rá, fizikailag jól vagy, akkor menj!

Nem hinném, hogy léteznek igazi szabályok ilyen téren. Az a legfontosabb, hogy ne erőltesd meg nagyon magadat, élvezd, de azért fokozd a tempót/távot/időt folyamatosan, ne toporogj egy helyben, annak semmi haszna és sikerélményed sem lesz. Simán lehet a célod a 60 perc vagy az annál is több, a lényeg a fokozatosság és a biztonság, egészség. A betont kerüld, ha van rá módod.

Én akkor sem viszek magammal inni, ha 60 percet futok le. Felesleges nyűg nekem. Iszom előtte, iszom utána, az pont elég. Pláne ebben a hideg időben. De mindenkinek más kell. Próbáld ki víz nélkül, ha nem megy, vigyél magaddal, ha úgy kényelmes. Kísérletezz. :)

2016. jan. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!