Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Klasszikusan férfias, sós...

Klasszikusan férfias, sós ételekhez szokott férfinak mit ajánlanátok reggelire, ami nem emeli tovább a koleszterinjét és esetleg a fogyásban is segítségére lehet?

Figyelt kérdés
Nem a fogyókúra az elsődleges cél, mert nem kövér az illető, de magas a koleszterinje, és az ilyen almás zabkásákkal ki lehet kergetni a világból :) Akárhol nézem, mindenhol többnyire édes ételek vannak normális kalóriaértékkel, szóval kifejezetten SÓS reggeliket keresek. A tojás pedig úgy tudom, emeli a koleszterint nagy mennyiségben, szóval a tonhalkrémen és a körözöttön kívül kb semmi nem jut már eszembe. Segítsetek légyszi! :)
2016. febr. 16. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:

"Klasszikusan férfias, sós ételek"


NA ez az, ami nem létezik, nincsnek FÉRFIAS ételek és az, hogy valaki sósan eszik, az csak a saját hülyesége és enm férfiasság!


Ha meg normálisabban akarna étkezni, akkor ne használjpn annyi sót, fogyasszon jóval kevesebb zsírt, húst meg tojást, egyen sok zöldséget és akkor kevesebb baja lesz.


Reggelire lehet enni akár zabkását is, csak vízzel készítve és megsózva (értelmes mértékben) cukor meg gyümölcsök nélkül.

De ehet akár VÉKONYRA szeletelt felvágottat/szalámit, sajtot is, megfelelö mennyiségü paprika,paradicsom, saláta, szeletelt/reszelt zöldségekkel együtt.

2016. febr. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tudtommal a tojás nem emeli a koleszterinszintet, amiket én szoktam reggel enni:

4db tojás rántotta v tükörtojásnak zöldséggel/ rozskenyérrel

aldis new lifestyle izesített cottage cheese zöldség/kenyérrel,

sütök sonkát+ zöldség/ kenyér,

csirkemell zöldséggel,rizzsel

2016. febr. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Különböző zöldségkrémek, teljes kiörlésű vagy tönkölykenyérrel. Csicseriborsó, padlizsán, sült paprika, ezekből lehet krémet készíteni. Kását pedig lehet sósan is főzni, fűszeresen, sovány sajttal, juhtúróval.

Salátákat is lehet készíteni hajdinából, kölesből, quinoából zöldekkel és sovány hússal. Nekem még ez is elmegy reggelire és előre elkészíthető Vagy hüvelyesekből is jó az ilyen sali, lencse, bab.

2016. febr. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves 12.49! Kissé frusztrált lehetsz a válaszodból ítélve... Sós ételek alatt sós ízű ételekre gondoltam, tehát nem gyümölcsre, palacsintára, meg hasonlókra. Egyébként köszi! A Többieknek is köszönöm szépen a válaszokat!
2016. febr. 16. 13:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Maradék leveshúst is le lehet darálni light margarinnal keverve, fűszeresen.
2016. febr. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én sem értem a fogyózós nőcis oldalakon a sok sütit folyton... Engem is kiakasztana, ha többet járnék ilyen helyekre, pedig én nagyon édesszájú vagyok... De napi háromféle süti? Jaj. Nagyon ráérhetnek.


Nos, én úgy tudom, hogy pl. a ketogén étrend direkt jó a koleszterinre, a tojás körüli mítosz pedig már régesrég megdőlt. Úgyhogy én nem félnék tőle, bár ha már eleve magas a koleszterin, akkor lehet, hogy máshogyan célszerű enni, mint ha csak meg akarjon őrizni normálisan, de ehhez én sajnos vagy szerencsére nem értek.

De simán ehet zsírszegényen is, pl. ehet sovány húst zöldséggel és rizzsel...


A palacsinta nem feltétlenül édes dolog, én szeretem sült káposztával és sajttal, sőt lecsóval töltve is :) Túrót nem eszem, de az is mehet bele sósan.

Ma gofrikat sütök, nálam az sem édes.


Reggel ugyanazt lehet enni, mint máskor, max. azoknál számít a napszak, akik mindig frisset esznek, de reggel nem érnek rá s nem is akarnak pepecselni. A palacsinta nekem igencsak pepecs dolog, kivéve, ha vastag fajta, 1 tojásból 1 darab. De azt a fajtát pont édesen eszem.

2016. febr. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!