Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A modelleknek milyen étrendjük...

A modelleknek milyen étrendjük van?

Figyelt kérdés

Ha modell szeretnék lenni és fogyni szeretnék akkor jó ez az étrend fogyás szempontjából?

Reggeli: föttojás, vagy alma, vagy zabpehely, vagy banán

Ebéd: leves, csirke, vagy ilyesmi

Vacsora: saláta, tojás



2016. márc. 1. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:

A modellekhez mit sem értek, a táplálkozás érdekel, ezért írok.


A fogyáshoz kalóriadeficit kell, nem az ételeken múlik.

Amúgy egész OK ételeket írsz, a modellekből nem nézem ki, hogy ilyen jó kis zsíros ételeket esznek, mint a tojás... Ok, sokféle modell van és nem ismerem őket, ne legyek előítéletes.

A tojás nekem remek étel, tápanyagdús és remekül laktat. Ha fogyni akarok, sok tojást eszem (no meg máskor is). Persze kicsi kalóriaigénynél nem árt soványabb fehérjeforrást is alkalmazni (csak tojásfehérje, sovány hús), ha az ember mást is akar enni, mint tojást és zöldséget (érdemes mást is enni, mert akármilyen remek tápanyagforrás is a tojás, egyes tápanyagokból nincs elég benne). De a fentiben ez szépen teljesül.

A reggeli az, ahol nem kicsit nem mindegy, hogy zab, cukor vagy tojás épp a befutó... Én azzal szimpatizálok, hogy ha már eszik az ember reggel, akkor legyen benne valamirevaló fehérje, de ki mivel érzi magát jól, nem Egy Igaz Út létezik itt sem.

2016. márc. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Részletesen utánaolvastam, hogy mi a jó reggel (nem a kérdésed miatt, hanem pár napja)

azt olvastam, hogy reggel nem jó inzulint emelő dolgokat enni, mert reggel kicsi az inzulinválasz; érzékeny az emberi test rá. Legjobb az összetettebb ch-t (rizs, barnakenyér, stb. ) 11-15 között enni.


Nem tudom, ebből mi igaz. Függ attól is szerintem, mennyire vagy éhes reggel.


A tojás évtizedek óta remek reggeli. Vagy főzd vagy olaj nélkül süsd meg.

almát is eszem reggelire, ha kevésbé vagyok éhes vagy délelőtt.

mikor mit kíván az ember. nem kell semmihez görcsösen ragaszkodni. Pl. ha csak 1 almát kívánsz( függ attól is, pl. tegnap este sokat kajáltál-e vagy mennyit alszol, mennyire vagy kipihent stb. )


Banánt nem ennék, de úgy semmikor sem... max. edzés előtt /közben, láthatsz pl. teniszezőket banánt enni a teniszpályán, ha tv-t nézel, ez azért van mert baromisok a cukor (fruktóz!! nem ugyanaz mint a fehércukor) a banánban. de ez gyümölcscukor. gyors a felszívódása, a banánban és a szőlőben (+ szárított gyümi) van a legtöbb.


én nem ennék banánt.

ha kívánod az uzsit / tízórait, nyugodtan egyél, akár 1-2 db korpás keksz, vagy kefir, vagy gyümölcs. mikor mit kívánsz, :)

nem kell a napi 3 kajáláshoz se ragaszkodni.


Ebédnél a leves zöldségleves legyen inkább (értsd: ne krémleves, pl. brokkolikrémleves, spárgakrémleves -> mind tejszínnel készülnek)

zöldség vagy húsleves a legjobb

amiben krumpli van azt kihagynám

a leves jó dolog, mert ugye folyadék. azért esszük, mert eltelít főétkezés előtt, így kevesebbet eszel a másodikból. ha nem kívánod a forró levest, igyál meg 2-3 nagy pohár vizet főétkezés előtt.


Csirke jó, jó még: hal, más hús (ha pl. disznót szereted azt is ehetsz, de ne a zsírosabb részét, hanem a sovány disznóhúst)

Ki mit szeret itt is :) én pl. alig eszek vörös húst kiskoromtól kezdve, mert utálom, de mások simán folgynak fehér hús + vörös hús mellett is (kcal tekintetében nincs sok különbség csirke meg sovány disznóhús közt)

nyilván ha a zsírosabb részét eszed a disznónak, akkor az már jóval magasabb kcal.

egyél hozzá mindig friss salátát, zöldséget + főtt zöldség is jöhet!


vacsi: jó a tojás

saláta is

a lényeg hogy ne gyümölcs legyen, hanem fehérje (túró, tojás, hal, hús stb)

2016. márc. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mármint a banános példából azt akartam kihozni, hogy sok a gyümölcscukor -> gyors energiaforrás -> ezért eszik a teniszezők pl.
2016. márc. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jaja, reggel gyenge az inzulinérzékenység... De van, akinek pont jólesik reggel a gyümölcs, s annyira mások vagyunk mi emberek, hogy nem hiszem, hogy kimondható, hogy ne együnk valamirevaló szénhidrátot reggel. De azért nagyon sokat, főleg gyorsat inkább ne...


A banánban glükóz is van jócskán, a gyümölcsök már csak ilyenek. Attól még nem rossz, csak ne higgyük azt, hogy a gyümölcsökben kizárólag gyümölcscukor van, mivel ez igen távol esik a valóságtól.

2016. márc. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!