Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti felhívnátok az ismerősötök...

Ti felhívnátok az ismerősötök figyelmét, hogy a táplálkozási szokásai is elég rosszak?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm mondta, hogy kimutatták, hogy hormon problémái vannak és ezért hízott el. Én az elmúlt időszakban elég sok napot töltöttem vele, láttam mit eszik, azt hiszem az sokkal inkább hozzzájárul az elhízásához. Ti felhívnátok erre a figyelmét? Ő meg van róla győződve, hogy ha a hormonjai helyre állnak simán lefogy. Egy napi étkezése kb: 2 szendvics reggel, napközben joghurtok,ebédre főtt ételt szokott enni, azt nem igazán figyelem pontosan mit, este megint szendvicsek és minden nap legalább egy zacskó chips is. Inni meg állandóan ice teát iszik. Nekem ez nagyon rossznak tűnik. Szerintetek beleszóljak pusztán segítő szándékkal?
2016. márc. 2. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
A szendviccsel nincs baj, de a ha napi szinten megiszik 1,5liter ice teat, akkor az +420kcal.... A zsemle egyébként jó. (a mennyiség már kérdéses...) Ha hormonális problémái vannak, akkor viszont nem kéne tejterméket fogyasztania, mivel a tejben(=anyatejben, mivel a tehén is anya) ugye növekedési hormonok vannak.
2016. márc. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Én átestem ezen, amikor a hormonpótlást elkezdtem, ugyanolyan étkezés mellett simán lefogytam. Simán lehet, hogy neki is menni fog.
2016. márc. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én felhívom a figyelmét, ha egy ismerősöm rosszat csinál, de nem forszírozom az igazamat.
2016. márc. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem szólnék. Nem kell érte aggódni, pontosan tudja ő, hogy miből mennyit fogyaszt és hogy ez (is) okozza a túlsúlyát, de mint a legtöbb ember, ő is hajlamos egy kifogást pajzsként tartani maga előtt és a pajzs mögött jóízűeket zabálni.
2016. márc. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen. Biztos a saját megszállottságomat vetítem ki rá és azért látom ennyire rossznak ezt.. :)
2016. márc. 2. 20:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem szólhatsz, bár nem csak a hormonproblémák miatt fontos ez. Ha elolvassa az ember, mennyi cukor van az ice teában, menten rosszul lesz. Az édesítő sem jobb. Bizonyos joghurtokban is rengeteg a cukor. Így még simán cukorbeteggé is teheti magát. És a napi 4 szendvics az 8 szelet kenyér, az rengeteg!

Ha szerinted nem venné komolyan amit mondanál neki,esetleg megsértődne, akkor más irányból is közelíthetsz.

Pl küldhetsz neki linkeket táplálkozással kapcsolatban, esetleg kifejezetten a hormonzavarban szenvedőknek kialakított diétákról, vagy hogy mennyire fontos elolvasni a cimkét, hogy ne együnk tartósítószert, édesítőt meg ilyeneket. Vagy mondhatod, hogy: nem lenne kedved velem kipróbálni ezt a diétát? Úgy gondoltam én változtatok az étkezésemen, mert rájöttem, a sok kenyér (liszt) nem tesz jót stb.

2016. márc. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!