Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csirkemell, de hogyan?

Csirkemell, de hogyan?

Figyelt kérdés

Szóval mindenhol olvasom, hogy a fogyókúrák között a csirkemell szerepel, mivel ez tartalmazza a húsok közül a legkevesebb kcal-t. Na jó, de hogyan? Gondolom nem rántva vagy pörkölt formájában...Ha "natúran" sütjük akkor is kell alá valami zsiradék és az is hizlal. Lényeg az, hogy milyen formában fogyasszam akkor a csirkemellet?

A válaszokat előre is köszönöm:)(L)(K)


2010. ápr. 2. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, a legegyszerűbb, ha kevés olivaolajon serpenyőbe megcsinálod, hiszen natúr nem eheted
2010. ápr. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Pörköltet is csinálhatsz belőle egész nyugodtan, hiszen abban sincs semmi hízlaló. Hagyma, hús, parpadicsom, paprika, fűszerek, minimális olaj, száraz hús.


Nem értem, hogy miért van a köztudatban az, hogy a pörkölt hízlal, amikor csakis attól függ, hogy milyen húsból csinálod... :)

2010. ápr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Juuujj nagyon szépen köszönöm a gyors választ:)(L)

Ma megcsinálom olivaolajban megsütve vacsira:)

És ezaaaz akkor holnap ehetek pörköltet is*.*

még 1x köszönöm:)

2010. ápr. 2. 15:30
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Hogy a pörkölt mennyire hízlal, az sokkal inkább attól függ, milyen körettel eszed, mint attól, milyen húsból van.

Tényleg... mivel fogod enni? Zöldséggel nem túl jó, krumplival, rizzsel (igen, rizzsel is!), tésztával hízlal.


Rántva is lehet csirkét enni fogyókúra alatt, csak panírozd teljes kiörl. lisztbe és zabpehelybe, vagy szezámmagba. Hacsak nincs extrém súlyfelesleged (nem vagy több, mint 100 kiló), fogyókúrázhatsz bármilyen hússal (ami nem zsíros), a lényeg, hogy cukros és fehér lisztes dolgokat ne egyél. Meg gondolom, nem 3 tányér húst akarsz enni, tehát a panír még bőven belefér.

Ne a kalóriákat számolgasd, hanem egyél sok zöldséget hozzá.

2010. ápr. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

én a fogyimba nagy ritkán beiktatom a kedven kajám a tejszínes csirkemellet :D

sovány tejszín,csikremell,kakukkfű,só , bors és fokhagyma van benne igaz még hogy sovány a tejszín igy se diétás de néha belefér :D

2010. ápr. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb csirkemell recept, amit eddig készítettem: turmixgéppel, vagy aprítóval péppé darálom nyersen. A turmixba teszek pár gerezd fokhagymát, pirospaprikát, borsot meg egy kis zöldfűszert. Ekkor a pépes állaga miatt bármilyen formát csinálhatsz belőle, én kis golyókat szoktam gyúrni, aztán a kezemben kilapítom.

Darált zabpehelyben megforgatom és 1 kanál olívaolajon megsütöm. Isteni!

2010. ápr. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kedvenc diétás csirkemell menüm:vegetás vízben megfőzöm a husit,összekockázom,teszek hozzá fejes salit,paradicsomot,paprikát,póréhagymát,pici balzsamecetet,sót oregánót,kicsi majonézt.Isteni vacsora és egyáltalán nem hízlal:)
2010. ápr. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

huuu nagyon köszönöm mindenkinek azt hiszem meg van a jövőheti menüm:$:)

nagyon ötletesek vagytok nekem ilyenek eszembe se jutottak volna:)

amúgy a pörköltet a fogyókúrám előtt is csak magában ettem nem szeretem hozzá a köreteket, úgyhogy ezzel nem lesz baj:)

és tényleg nagyon-nagyon köszönöm:)

2010. ápr. 2. 20:33
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi itthon fűszerekben bepácoljuk, vagy tejben beáztatjuk, és vagy mini-grillen sütjük meg, vagy sütőzacskóba tesszük, és a sütőben sütjük meg. A sütőzacskót, és a grillt csak épphogy megkenjük olajjal, nehogy letapadjon a hús, szerintem ennyi még belefér. Ezerszer finomabb, és ízletesebb a csirkemell, mint a régi rántott húsnál. :D
2010. ápr. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!