Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan foggyak le?

Panka0826 kérdése:

Hogyan foggyak le?

Figyelt kérdés
Nemsokára itt a nyár és szeretnék lefogyni! Nemsokára 14 éves leszek, lány vagyok.60 kg vagyok... A szüleim is mondták hogy nem vagyok valami vékony, persze a barátnőim mondják hogy tök jó alakom van, de szerintem csak azért mert a barátnőim... Arra lennék kíváncsi hogy pl. mi helyett mit egyek pl.kenyér helyett mit stb... És hogy mit szabad és mit nem, és étrendre ami változatos, egézséges és fogyni is tudok. kb.2-3 hónapja kézilabdázok, de tudnátok még írni azt is hogy otthon hogyan és mit tudnék sportolni? Válaszotokat előre is köszönöm és ha valaki hosszabban kifejti pl.üzenetbe meg is köszönöm!

2016. márc. 13. 15:53
 1/5 anonim válasza:

Fejlődő korban vagy, óvatosan kell bánnod a fogyókúrával. Nagyon helyes, hogy mozogsz, Ahhoz, hogy a fogyás beinduljon, de a szervezeted számára is minden szükséges anyag biztosítva legyen, oda kell figyelned néhány dologra.

Az első ilyen, hogy naponta többször, lehetőleg ötször egyél kisebb mennyiséget, a három főétkezés - reggeli, ebéd, vacsora - ne maradjon el, és ha megéhezel, akkor süti, csoki helyett inkább gyümölcsöt egyél. Lehetőség szerint mindig legyen valami kicsiség a gyomrodban, és semmiképp se válassz olyan fogyókúrát, ami koplalást igényel.

A második, hogy minden nap vigyél a szervezetedbe szénhidrátot, keményítőt és fehérjét is. A szénhidrátot (kenyérfélét) reggel fogyaszd, a fehérjét (tejtermékeket, húsfélét) pedig este. Az utolsó szabály, hogy a kézilabdán kívül is végezz valami testmozgást, ahogy szándékodban is áll, még ha minimálist is. Már az is haladás, ha mostantól busz helyett gyalog vagy biciklivel jársz iskolába.

Kérdezed a kenyeret, a friss kenyér helyett inkább extrudált kenyeret egyél, esetleg kétszersültet - jószerével bármelyik boltban kapsz ilyet.

A kézin kívüli testmozgásra valami apróbb torna is megfelel, hasizom erősítő, láb- és karerősítő. Ne hübelebalázs módjára tornázz, de törekedj arra, hogy naponta legalább fél óra legyen, és izzadással járjon.

Remélem, tudtam segíteni, de kérdezz, szívesen válaszolok. Üzenetben is írhatok, komoly dietetikai tapasztalattal rendelkezem, konkrét kérdésidre is szívesen felelek.

De még egyszer: semmi durva beavatkozás, semmi drasztikus megoldás!

2016. márc. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 id. Géber Péter válasza:
36%
Mondjuk veselkedj neki a helyesírásnak és lehet, mire megtanulod, lefogysz a fáradtságtól! ...FOGYJAK...!
2016. márc. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
1-so valaszolo koszonom:) irtam privatba
2016. márc. 17. 14:05
 4/5 anonim válasza:

Amennyiben

- helyesen, szervezeted felépítésének megfelelően táplálkozol (link alább),

- kerülöd a finomított cukrokat, mesterséges édesítőszereket,

- a nem teljes kiőrlésű, azaz fehér és egyéb olcsó ipari mennyiségben használt liszteket,

- ízfokozókat és egyéb élelmiszer adalékokat,

- testsúlyodnak megfelelő mennyiségű vizet iszol [60/10*0.4 // Kg/10Kg*0.4liter, azaz esetedben minimum 2.4 liter naponta] reggel éhgyomorra, minden étkezés előtt fél órával, napközben folyamatosan, s lefekvés előtt 2 órával

- naponta legalább 20 perc teljes értékű aktív mozgást végzel (aktív meditáció, jóga, tánc, úszás, szex, labdajátékok stb) és a lehető legtöbbet gyalogolsz

akkor nem tudsz sem elhízni, sem sovány lenni, tested beáll az ideális állapotba, amely egyénenként különböző, nincs szabvány.


egészséges táplálkozás alapja: [link]

2016. márc. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt:)
2016. márc. 19. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!