Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexia után, hogy álhatnék...

Anorexia után, hogy álhatnék helyre, hogy normálisan foggyak?

Figyelt kérdés

16/l

1 éve gyógyultam ki testileg, de lelkileg sehogy sem tudok. Most se eszek sokat. Napi 800-1000kcal között van de lehet hogy inkább alatta van. Még sem fogyok. Tudom hogy az anyagcsere lelassul meg izomból veszítek, de egyszerűen annyira félek ha eszek..

Több orvosnál, pszichológusnál és pszichiáternél is voltam, de nem segítettek semmit, a családom se.

Többször megpróbáltam úgy enni mint a diéta magazinban, de nekem a napi 50ch vagy annák több nagyon sok. Mindig az alatt tartom.


2015. okt. 13. 17:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miért akarsz még mindig fogyni? Hány centi, hány kg vagy?
2015. okt. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mi hogyan segítsünk, ha senki sem tudott?

A napi 50g ch még teljesen OK, csak egyél sok zsírt mellé s persze a megfelelő mennyiségű fehérjét is. Ha ez nem megy, akkor a szénhidrátot kell emelned, valamiből kell energia!

Mit érdekel téged a magazin vagy a fogyás? Meg kell gyógyulnod. Nem is akarok mondani étkezési tanácsokat, mert azzal mit sem érsz, ha nem tudod nem koplaltatni magad...

2015. okt. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

170cm és 56kg, 50kg akarok lemni,

De épp azért szeretnék mondjuk egy éttendet, hogy kipróbáljam legalább.

2015. okt. 13. 17:36
 4/12 anonim ***** válasza:
Az 50kg kevés lenne neked, max 2 kg-t fogyj
2015. okt. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
50 kg szeretnék lenni...akkor legalább jól néznék ki és elégedett lennék magammal. Annyira gyűlölöm magam....
2015. okt. 13. 17:43
 6/12 anonim ***** válasza:

170 cm-hez 56 kg egyáltalán nem sok!! És fejlődésben lévő szervezeted van - szüksége van a tápanyagokra!



"Több orvosnál, pszichológusnál és pszichiáternél is voltam, de nem segítettek semmit, a családom se."


Segíteni csak annak lehet, aki hagyja. Ha valaki nem hagyja, hogy segítsenek neki, akkor nem is fognak tudni :-( A leírtak szerint, mivel még mindig fogyni akarsz, nem is akarod abbahagyni azt az életmódot.

ÉBRESZTŐŐŐ! Hiába sugározza azt a média, hogy csak az a valaki, aki nádszál vékony, a valóságban ez nem igaz.


Hidd el, a fiúk nem a karcsúságod miatt fognak szeretni - illetve ha karcsú vagy, de megtudják, hogy hánytatod magad, minden bizonnyal ott fognak hagyni. Ki szeret egy olyan lánnyal csókolózni, aki hánytatja magát? GONDOLKODJ!

És hagy abba a fogyózást - egyszerűen ne egyél sok péksütit és mozogj sokat. Zöldség, gyümölcs, hús - ezeket mind eheted mértéktelenül, nem fogsz hízni :-)


Ne haragudj de muszáj leírom: ma mesélte egy ismerősöm, hogy 21 éves lány rokona elkezdett fogyózni, másfél hónap alatt lefogyott 20 kg-ot - sikerült neki! - majd utána meghalt. Az orvosok szerint a hirtelen fogyást nem bírta a szervezete :-( (lehet lehúzni - de ez nem pletyka, hanem ez igaz - sajnos)

2015. okt. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Látod ez a baj - hogy nem hallgatod meg mások tanácsát, csak a saját fejed után mész :-(

Tudod mit mondok Neked? Akkor sem leszel elégedett magaddal, ha 50 kg leszel...

Semmikor sem. Mert utána meg jön az, hogy kicsi a mellem, nagy az orrom, stb.

FOGADD EL MAGAD így, ahogy vagy! És hidd el, hogy nem vagy kövér. (tudom, hiába mondom)

2015. okt. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Annyira gyűlölöm magam...."


Látod ez a baj... Miért sanyargatod magad? - nem véletlenül írtam azt a lányt, aki belehalt - talán Te is ezt szeretnéd?

2015. okt. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Őszintén IGEN azt szeretnék, megakarok hallni elegem van ebből az egészből, ugyse hiányoznék senkinek se, elegem van a szenvedésből, nem csak az anorexia tett be sok más is....
2015. okt. 13. 17:55
 10/12 anonim ***** válasza:

Éreztem - nem véletlenül írtam ennyit, pedig nincs sok időm.

Nézd, el kellene jutnod odáig, hogy legalább őszintén elmondd valakinek hogy mi bajod és ELFOGADD a segítséget.

lehet, most úgy érzed, úgyse hiányoznál senkinek, de szerintem, ha megkérdeznéd a szüleidet, hogy ha meghalnék, hiányoznék? biztosan megijednének és odafigyelnének Rád.

Sőt, ha voltál szakembereknél is, akkor azért törődnek Veled - csak legfeljebb nem úgy, ahogy Te szeretnéd...

Én csak egy dolgot tudok mondani:

16 éves voltam, amikor motorbalesetben meghalt a szerelmem. Nehezen, de túltettem magam rajta, utána még sok mindent megértem az életben, volt jó és rossz vegyesen, pokol és mennyország, s ma van egy szuper jó fej 17 éves fiam, akivel kamasz létére teljesen jól kijövök :-)

Megérte életben maradnom! :-)


Végezetül, ha úgy gondolod, hívd fel, ingyenes (nekem már többször segítettek)

[link]

2015. okt. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!