Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Legjobb fogyókúrás módszerek?

Legjobb fogyókúrás módszerek?

Figyelt kérdés

Jelenleg 68kg vagyok és 165cm magas, 20 éves. Szeretnék 8-10kgt leadni(ha lehet 3 hó alatt).

Míg suliba jártam minden nap volt tesi órám és soha nem voltam 60 kg felett. És úgy, h soha nem ilyen diétás akármiket ettem, hanem jó kis magyar kajákat.

Mozgásnak mi lenne a legjobb?? Először is vissza kellene szoknom, mert nagyon elszoktam az intenzívebb mozgaástól.


2016. márc. 21. 20:03
 1/8 A kérdező kommentje:
Esetleg még annyi, hogy az állandó nassolásról, hogy tudnám leszoktatni magam??
2016. márc. 21. 20:04
 2/8 anonim ***** válasza:

1 sargakapszula.hu

2 googlebe ra keresel vagy youtubeon builder gasztro

3 vannak viszonylag egeszseges nasik pl izesitet koles golyo a mogyoros a kedvencem meg a tejfolos hagymas de van meg sos mogyi mandula pisztacia kesudio napraforgo esetleg neha etcsoki

2016. márc. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy ne tartsd magad nagyon szigorú pórázon, mert könnyű átesni a ló túloldalára. A fogyás mértéke sok mindentől függ, de legfőképpen, az étrendtől(próbáld meg a nagyon zsíros kajákat kerülni pl: Szalonna, Kolbász és próbálj meg kevesebb fehér lisztből készült ételt enni, próbáld helyettesíteni fehérjedús ételekkel,gyümölcsel,zöldséggel stb. a jelenlegi étrendedet, szerintem ne dobd ki teljesen, csak változtasd meg az arányokat egy kicsit. :) Te tudod a legjobban , hogy milyen gyorsan akarsz fogyni, úgyhogy ez alapján is tudod változtatni az étrendedet. A sport is segít a fogyásban, én főleg az aerób tipusú sportokat tudom ajánlani, napi fél-egy óra biciklizés, vagy kocogás de esetleg egy tempósabb túra is megteheti a kellő hatását, lényeg hogy 1-2 naponta végezd, hogy a szervezet hozzászokjon. Én is ajánlom a sárga kapszulát, mert vannak benne jó dolgok, mégha a szövegnek a fogalmazása elsőre kicsit nyersnek is tünhet. Az eggyik legfontosabb, hogy napi 1400kcal alá ne nagyon ess, mert a szervezet átkapcsolhat raktározó üzemmódba és elég sok idő míg helyre tudja állítani magát. Sok sikert a fogyáshoz!
2016. márc. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Megfelelő étrend mellett bizonyára kevésbé akarsz nassolni, illetve max. megszokásból s élvezetből, de azt könnyebb kezelni, mint a fizikaibb nassolásvágyat, amit a rossz összetételű étrend okoz (vagy a túl kevés, de nálad eddig ez nem lehetett az ok).

Az egészséges nassal is el lehet szállni és hízni, úgyhogy a mennyiséggel vigyázz, ha néha nassolsz is (nincs vele gond, ha az ételeid egy része nasi, amennyiben jó cuccok és nem kavar bele nálad semmibe. persze nassolni nem kell, ha normálisan eszel. de ha nagyon nem megy leállni, inkább ne erőltesd rá magad, hogy aztán 2 nap múlva robbanj. neked kell érezned, kitapasztalnod, hogy mekkora szigorúság jó számodra).


Nekem a teljes testes edzés és valami aerob, esetleg kardió mozgás tűnik a legjobbnak, szerintem találd meg azt, amit szeretsz és jólesik s amit tudsz csinálni.

2016. márc. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4. voltam s pont módszert nem írtam, pedig az volt a kérdés.

Nos, nekem a szénhidrátcsökkentés vált be, s oké, hogy különbözőek vagyunk, de ez sokaknak jó módszer, csak más mértékű csökkentéssel ;) Sőt, nekem is más kell a fogyásom végén, mint az elején... A gyors szénhidrát csökkentése jó ötlet lenne. Vigyázz a gyümölcsökkel, illetve tapasztald ki, hogy mennyire kavarnak be a fogyásodba (a cukortól éhes leszek, úgyhogy nekem nagyon, de van, akit még laktat is). A zsíros ételekkel kapcsolatban nincs fix recept, kit zavarnak, ki nem bírja őket, ki pedig kizárólag csak durván zsíros étrenddel tud lefogyni. A fő, hogy valami zsírt be kell vinned, persze nem mindegy, miből (de ez nem az én asztalom, így nem tudom megmondani a tutit. én sokfélét és sokat viszek be s nem aggódom).

2016. márc. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nassolni valónak háztartási keksz jó??
2016. márc. 22. 13:02
 7/8 anonim ***** válasza:
A háztartási keksz pont nem jó, mert sok benne a szénhidrát(melette sima lisztből készült amiben, nincs túl sok minden) és ha sportolnál, akkor a szervezeted az elsődleges energiaforrást azaz a szénhidrátot fogja felhasználni. Én egy jó éve szotyival oldom meg a nassolást, bár abban is van valamennyi olaj de az tartalmaz hasznos összetevőket. A szénhidrát kúra egy egész jó módszer, csak vigyázni kell, hogy mindig legyen valamennyi szénhidrát az étrendünkben, különben fáradékonyságot,erőtlenséget okozhat.
2016. márc. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Annyira nem kell vigyázni, mivel el se tudjuk kerülni a szénhidrátot... De persze van, akinek sok szénhidrát kell az optimális működéshez, különbözőek vagyunk. Nekem nagyon kevés szénhidrát kell, különben kevesebb az energiám. Persze az sem mindegy, hogy az ember megszokta a kevés szénhidrátot vagy hirtelen leviszi, ez utóbbi tényleg durva, nekem sem esett jól évekkel ezelőtt s menekültem is vissza a 80 grammos szintre, ami már bőséges volt számomra (ha épp nem ettem sok zöldséget). Ma már csak kilengéskor megyek ilyen magasra.


Meg kell találni, hol érezzük magunkat jól. S mivel. Az egészség fontos, de sokféle jó étrend létezik.

2016. márc. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!