Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A barna cukor ugyanolyan mint...

A barna cukor ugyanolyan mint a fehér cukor? Ugyanannyira hízlal?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 1. 18:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
igen, kb ugyan annyi benn a kalória.
2016. ápr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És a nyírfacukorban?
2016. ápr. 1. 19:01
 3/13 anonim ***** válasza:
A nyírfacukorról vannak viták, de úgy tudom, kb. 40%-a szívódik fel a szénhidráttartalmának (szénhidrát abban is 100% van, mint a cukorban). Viszont jó a fognak és nagyon alacsony a GI értéke, nem dobja meg hirtelen a vércukrot. Szerintem igen finom is, ami a többi értelmesebb édesítőről nem mondható el, de ez ízlés dolga.
2016. ápr. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Fehér cukor 400 kcal/10 dkg

Barna cukor 377 kcal/10 dkg

Nyírfacukor 240 kcal/10 dkg

2016. ápr. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Diétába kezdtem de nem bírom azonnal eldobni a cukrot. Az édesítőtől hányingert kapok :(

Csak a kávéba használom. Napi 6 kk kanál.

2016. ápr. 1. 19:18
 6/13 anonim ***** válasza:
Eritritol: úgy néz ki mint a cukor, édesítőereje kb 60-70%a a cukorénak, tehát kicsit több kell belőle, viszont 0 kalóriás.
2016. ápr. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nincs az a rossz édesítőszer íze?
2016. ápr. 1. 19:48
 8/13 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, de nincs egyébként.
2016. ápr. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Van, aki utálja az eritrit ízét, szerintem nincs is neki semmilyen, csak kicsit édes. A xilit klasszisokkal jobb, de van, aki azt is utálja, mint én a steviát, az speciel borzalmas, bár olcsó... Azért be lehet keverni úgy, hogy ne legyen drága és ne érezzem ki a steviát, s nem mindegy, hogy mit édesít vele az ember. Kávéba pont necces.


Én leszoktam a kávé édesítéséről, pár év alatt. Tejféle azért kell bele s a legkevésbé keserű kávét használom, abból sem sokat. Kinek mi fontos, én valami híg kis izét iszom végül, de nekem megteszi.


A kalóriatöbblet hizlal, inkább az egészség szempontjából kerülöm a cukrot. A párom pedig főleg, neki nagyon kell a kalória, habár nekem is, azzal működöm... Ha kalóriaszegényebb a kávém, többet kell ennem másból, ez ilyen. De a cukor tápanyagtartalma az üres kalóriatartalmában merül ki, sokkal jobb értelmes s persze laktatóbb ételekkel kitölteni a keretet.

2016. ápr. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Annyira édesen iszom a kávét,hogy néha 3 kanál is belecsúszik. Ami már napi 9 kanál. De mivel minden mást kerülök,nem akarok pont a cukornál elvérezni. Köszönöm a tippeket,tanácsokat,kipróbálom az eritritolt,ha nem jön be az íze,akkor tovább próbálkozom:)

Köszönöm mégegyszer!

2016. ápr. 1. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!