Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek beválhatnak az...

Szerintetek beválhatnak az alábbi változtatások ha fogyni szeretnék?

Figyelt kérdés

A mozgással nem lesz különösebb probléma eleve minden nagy sétálok 40 percet plusz tesióra, aerobikra is járok meg bicajozok stb.


5 kg-ot szeretnék leadni nyárra de 3kg-nak is örülök. Nem vagyok kövér csak szeretnék csinos lenni illetve azt a kevés fölösleget ledolgozni.


Az étrendem nem valami kiegyensúlyozott mivel kollégista vagyok így nem is tudok rajta sokat változtatni. reggelire csak gyümölcsre gondoltam pl egy narancs meg egy banánt. Ebédre mindig rizst kapunk illetve tésztát, főtt krumplit ami általában tocsog a zsírban. Ez már elég unalmas és mivel általában éhen is maradok sok fehér kenyeret eszek sajnos. Arra gondoltam hogy mellőzném a fehér kenyeret illetve mindig csak az ebédem felét fogyasztanám el. Sajnos kevés folyadékot iszok, van amikor egész nap nem iszok. Természetesen jobban figyelnék erre hogy legalább naponta két liter vizet megigyak. Illetve kihagyom a cukros üdítő italokat.(A rostos üdítőket érdemes kihagyni?) 5kor vacsoráznék és utána nem ennék. Na meg nem tömöm magam degeszre édességekkel.


Szerintem azzal hogy nem eszek sokat nem lesz problémám mert vannak napok amikor délután fél 4kor eszek először. Tudom hogy ez baj de erre is próbálok oda figyelni. Szerintetek ez így működhet? Illetve ami nem jó azt hogyan változtassam?


megjegyzés: mielőtt adnátok ötletnek a sok fehérjét a suliban csak keddenként ebédre kapunk főzeléket, mellé tojást és sajnos ennél több fehérje tartalmú ételt nem adnak egész héten :/ esetleg hogyan pótolhatom?


2016. ápr. 3. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem mondod, hogy egész héten nem kaptok sem húst, sem semmilyen belsőséget, de még tejterméket sem???

Milyen kollégium ez?

2016. ápr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jo az lemaradt de a belsőségeket nem szeretem a zöldség meg általában zacskózott mirelit és nem a leg finomabb
2016. ápr. 3. 19:23
 3/3 anonim ***** válasza:

- Naponta 5x egyél, ha lehet, egyenletes elosztásban.


- Hülyeség délután 5 után nem enni, nem marad semmi energiád nap végére. Lefekvés előtt 3 órával ne egyél, az pont elég.


- A rostos üdítőket érdemes kihagyni, igen. Szénsavmentes ásványvizet igyál, mert a buborék csak telíti a hasat, de ugye tápértéke nincsen.


- A fehér kenyeret váltsd ki. A boltban kapható teljes kiőrlésű kenyerek nagy része is fehér kenyér, csak barna cukorral barnítják, így az nem játszik. De mivel szénhidrátra is szüksége van a szervezetnek, vegyél mondjuk abonettet, vagy keress olyan pékséget, ahol el tudják neked mondani, hogyan, miből készülnek a termékeik (általában jó drágák lesznek). Vagy süttess anyukáddal hétvégén általatok megvásárolt lisztekből kenyeret, zsömlét. (Erre még receptet is tudok írni.)


- Reggelire táplálóbb kell egy narancsnál meg egy banánnál. (A banánnak egyébként is állati magas a glikémiás indexe, szóval úgy megnyomja a vércukrodat hirtelen, hogy félóra múlva újra éhes leszel tőle.) Reggelire egyél sajtot (alacsony zsírtartalmút), tojást (az jó fehérjepótlék), sonkát, zabpelyhet, zabkorpát tejjel, joghurttal. A gyümölcsök uzsonnára, tízóraira valók.


- Tízórai, uzsonna, nasi: kölesgolyó, gyümölcsök (nem aszalt), tönkölypuffancs joghurttal, ha nagyon édességre vágysz, akkor egyél diabetikus készítményeket.


Valami ilyesmi.

2016. ápr. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!