Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hány kg-os kettlebellel edzek?

Hány kg-os kettlebellel edzek?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Elszeretnék kezdeni kettlebellezni,csak nemtudom milyen súllyal érdemes elkezdenem.Fogyás lenne a cél.Étrend rendben.
2016. ápr. 3. 21:43
1 2
 1/11 anonim válasza:

Menj el edzőhöz!!!!

Ne kezdj el magadtól súlyokkal edzeni. Lehet, hogy az edző drágább megoldás, de megtanít helyesen guggolni, helyesen végezni minden feladatot, mert ha ezeket nem tanulod meg, gyakorlatilag többet árt, mint használ az, amit csinálsz.

A csoportos órákon is személyesen fognak foglalkozni veled. Senki nem fog kinevetni, senki nem fog lenézni.

Én is elég dagi voltam amikor elkezdtem a kettlebellt, és az edző több hétig csak azt tanította, hogy hogyan csináljam meg az alapokat. Hiába olvasol el egy könyvet, ami erről szól, vagy nézel videókat, sokszor fontos, hogy a szemed kövesse a súlyt, tehát nem tudod magadat figyelni. Plusz egy edző egyből kiszúrja, hogy mit rontasz el.

Keress edzőt, tanuld meg az alapokat, utána gondolkodj vásárláson.

Egyébként is sok súlyra lenne szükség, nem tudhatod, hogy neked mekkorára lesz szükséged. Ezerféleképpen össze lehet rakni az edzéstervet, én ezeket használom amióta elkezdtem (pár hónapja):

6-8-10-12-16-20

Nem minden edzésen használom mindet, de sokszor váltogatom, és sokszor 2 kell belőle, tehát pl 2 db 10-es súly.. Meg lehetne oldani az edzéseket úgy is, hogy veszel 3 súlyt és azzal csinálod, de szerintem így változatosabb.

20/L

2016. ápr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Ja egyébként férfi, vagy nő vagy? :) Mert más a kezdő súly, plusz edzettségi szinttől is függ. Első voltam.
2016. ápr. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%

Hát igen a 20 éves kiscsajt biztos a szülők pénzelik, azért van ilyen marhaságokra pénze.


Egyébként nem kötelező kettlebellel fogyni, más alternatíva is van amitől fogysz, másfajta edzések. Nem feltétel a személyi edző. Nézz videókat és olvasgass, használd az eszed, ne csak a pénzed.

2016. ápr. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Hát igen én anyagilag nem tehetem meg azt h személyi edzőhöz járjak.Így majd az a megoldás lessz h videókat nézegetek hogyan is kéne rendesen csinálni.Úgy gondoltam sztem egy 8 kg kettlebell kezdésnek megteszi.23/N
2016. ápr. 4. 07:25
 5/11 anonim ***** válasza:
Kettlebellt nem fogod tudni megtanulni videók alapján! Sem magadtól! Nem olyan egyszerű mint a súlyzós edzések, mint pl. a fekvenyomás hogy aláfekszel, kinyomod és leengeded a súlyt egyenes vonalban és kész. Ráadásul totál baleset és sérülésveszélyes! Mindenképpen járj el specifikus edzésre!
2016. ápr. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
0%
ne járjon már el kettlekaki edzésre... majd ő eldönti hogy jár-e jóvan ??? -.-"
2016. ápr. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mint mondtam van más alternatíva is ami nem kettlebell, egyébként egy szóval sem mondtam hogy ne járjon.


Egyébként milyen magas vagy és hány kg? Lényeges lenne tudni hgoy milyen edzésforma az ideális számodra.

2016. ápr. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

A "20 éves kiscsaj, akit a szülei pénzelnek" vagyok:

Nem feltétlenül személyi edzőre gondoltam, írtam is, hogy a csoportos órákon is ugyanúgy figyeli az edző a résztvevőket.

Remélem jut még neked nagyobb öröm az életben, mint itt osztani az észt.

2016. ápr. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem kell túlmisztifikálni a kettlebellt. A rengeteg neten fellelhető és Pavel T könyve pl kiknek van? Laikusoknak és haladóknak akik tanulni szeretnének. A profiknak nincs szükségük rá, mert már tudják vagy oktatják is. Videóról nagyon sok mindent el lehet lesni. És nem csak megmutatják, hanem el is magyarázzák. Egy edző is csak annyival tehet többet, hogy figyeli a végrehajtásodat. Megoldás: vedd fel magad videóra, játszd vissza és javítsd a mozgásod amíg tökéletes nem lesz.

Kinek van az ismeretségi körében olyan, aki kettlebelltől sérült le? Mert mindenki erre hivatkozik. Nem tudom, én még senkitől sem hallottam ezt, jómagam is 9 éve bellezem és sosem sérültem le.

2016. ápr. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

"A "20 éves kiscsaj, akit a szülei pénzelnek" vagyok:

Nem feltétlenül személyi edzőre gondoltam, írtam is, hogy a csoportos órákon is ugyanúgy figyeli az edző a résztvevőket.

Remélem jut még neked nagyobb öröm az életben, mint itt osztani az észt."


Szerintem menj el kapálni, sokan lennének a te helyedben akiknek a legnagyobb gondjuk hogy hány kilót nyomnak a latba.

2016. ápr. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!