Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire lehet hinni, a...

Mennyire lehet hinni, a derék, csípő, nyak vastagsága alapján számolt testzsírszázaléknak?

Figyelt kérdés

Azt már sok helyen halottam, hogy a BMI nem pontos, hiszen nem kalkulálhat az egyén sajátos adottságaival, de nem tudom, hogy ez így van-e a testzsírszázaléknál is. Sejtem, hogy igen, mert egyrészt gyanús, másrészt rémesen keveset számol nekem. A 10,4 még komoly sportoló nőknél és igen kevésnek tűnik, hát még egy hobbisportolónak sem csúfolható leányzónál.

Ezek szerint a testzsírszázalék számítás is pontosan olyan baromság, mint a BMI? Egyáltalán van valami módszer, ami segít rendesen tisztába jönnünk a testi adottságainkkal, vagy felejtsem el?

(Reménykedtem benne, hogy van ilyesmi, mert már többen is megvádoltak vele, hogy testképzavaros vagyok.)


2016. ápr. 4. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
Miért fontos, hogy hány % a testzsírod?
2016. ápr. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez a fajta "mérés" semennyire sem reális. Orvosnál méresd meg, az megbízhatóbb.


A BMI meg akkor problémás, ha túl magas, mert aki nagyon izmos, az is nehezebb az "optimumnál", de ha túl alacsony a BMI értéke, az MINDIG vészes!!!!

2016. ápr. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!:)

És menyitől alacsony a BMI értéke? Ugyan nekem már éppen soványat ír ki, de nem érzem vészesnek a 18,4-est, amikor 18,5-től már normál.

2016. ápr. 4. 20:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Ennyi nem gond, azt hittem, sokkal kevesebb, amiröl szó van. Ha jól emlékszem, 17 alatt problémás
2016. ápr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!