Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan diétázzak, ha nincs rá...

Hogyan diétázzak, ha nincs rá pénzem?

Figyelt kérdés

30 ezer forintom van mindig étkezésre. Ebből kell megoldanom napi 3 étkezést 30 napra,igy egy étkezésre 300 ft jut kb. Nyilván ilyenkor azt eszi az ember, ami olcsó. Fehér kenyér, felvágottak, krumpli, tészta, pörkölt és társaik. Csirkemellett max havi egyszer ha tudok venni fél kilót, sertést gyakrabban mióta lement az ára.

Viszont nagyon kellene fogynom. De igy mit tehetek?


2016. ápr. 21. 08:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

10 tojás 350 ft. Fél kg sertéshús 500 körül. Emellé jön az idényzöldségek időszaka. Nem feltétlenül kell csirkemellben gondolkodni!

Egy kiló zabpehely 600 ft, ez egy hétre elég reggelire.

Illetve magamból kiindulva: Érdemes átgondolni, mire költesz feleslegesen. Én pl. a letett cigi árából fedezem az edzéseimet. Kaja pedig... nincs nasi, üdítők... Nem rendelek pizzát, nem csokizok, nem fagyizok.

2016. ápr. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Felvágottak: A normális felvágottak drágábbak, mint a hús!

Ráadásul, ha belsőségeket veszel (szív, zúza, ritkán máj), sokkal olcsóbban kijössz.

Hüvelyesek szintén nem drágák. Lencse, sárgaborsó kifejezetten laktató.

2016. ápr. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A fenti válaszoló nagyon jókat írt. Ezen kívül, ha bírod a tejtermékeket:

-Egy nagy, 375 grammos natúr joghurt kb. 140 forint. Ne az activiát vedd, mert azt sűrített tejjel készítik, hanem a sima magyar "noname" márkákat, azok sokkal tisztábbak. Pl. nádudvari, szolnoki, stb..

- 250 grammos túró szokott lenni 200-ért akcióban


Amióta áttértem egészséges táplálkozásra, sokkal kevesebbet költök. Egy átlagos napom így néz ki:

Reggeli: 60 gramm zabkása felöntve fele tejjel - fele vízzel, pár perc alatt megfő, ízesítésnek sima cukormentes kakaópor/fahéj, esetleg gyümölcs ízlés szerint, plusz hosszú kávé vízzel és kb. 0,5 dl tejjel

Ebéd: Valamilyen hús (lehet belsőség is) és zöldségkeverék, plusz kevés rizs. Mivel diétázol, a rizst el is hagyhatod. Most a fagyasztott zöldség volt az olcsóbb, 450 grammosat lehetett venni 200-ért az aldiban, nekem ez két étkezésre volt elég. Most jönnek a friss idényzöldségek, így szintén nem lesz drága beszerezni őket.

Uzsonna: Rántotta/ tükör tojás 2-3 tojásból

Vacsora: 125 gramm túró + 180 gramm natúr joghurt összekeverve, citromhéjjal ízesítve. A citromot akkor veszem, amikor akciós, lereszelem egy kis műanyag zárható pohárba, hűtőben sokáig eláll.

Próbálok heti egyszer-kétszer halat enni uzsonnára, ha úgy kívánom, akkor valamilyen gyümölcsöt.


Mellette futni szoktam heti 3x, heti 2x pedig súlyzós edzéseket végzek.

2016. ápr. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nos, ha én hanyagolom a flancosabb édességeimet (konjaclisztes kávépuding meg ilyesmik), akkor 500-ból ki tudok jönni szálkásításkor, bár ez már igen puritán, 600 viszont már egészen OK. Napi ezer egész életemben elég volt, leszámítva az éttermezéseket, az azért extra.


Az enyém vega, ketogén s mellékhatásként paleo étrend. Nincs egy csepp étolaj, liszt, olcsó gabona, egyéb efféle benne...

Szezonális zöldségek, tojás, kis kókuszzsír, olajos magvak, egyéb apróságok.

Csirkemellre sose jut, szerencsére nem is akarom, hogy jusson, nem vega koromban is inkább a lazac jött be, azt pedig lehet venni olcsón finomat, max. ritkán és csak tenyésztettet, ami ki tudja, milyen, de nagy bajom nem lehet tőle.

De ha valakit nem zavar a bolti hús (a párom extrém szegényen is csak jóféle házit vesz), rengeteg olcsó zsírosabb hús van. Egy kicsi állati zsír nem vészes (sokak szerint a sok sem, de ez más kérdés), főleg, ha nem telik másra, de éppenséggel el lehet menni egy olcsó, növényekre alapozott szénhidrátos irányba is, a szénhidrátok közt igazán vannak olcsók, sárgaborsó 360ft/kg, rizs 200ft/kg, ezek ketten pedig már aminosavprofilt nézve se rosszak együtt.


Hamarosan tervezek egy nyersvegán hetet, na azt kihozni jóra és olcsóra s persze zsírosra és szénhidrátszegényre (azért persze nem ketogén szinten), abban lesz kihívás :D De simán megoldható az is.

Ja, a zabot még nem is említettem, az is olcsó és sokoldalú s egészség szempontjából se rossz. Rántottába nagyon finom, de sokan a zabkását is szeretik (én is, ha tele van nyomva kókusszal) s ez még csak a kezdet.


A fogyáshoz amúgy csak kalóriadeficit kell, így a pénz eleve nem lehet akadály, kevesebbet enni szerintem olcsóbb, csak ne a szinte kalóriamentes túlárazott dolgokat edd, hanem rendes ételt. Bevágsz egy 5 tojásos rántottát, mellé egy kis olcsó zöldséget, én tegnap 30 deka káposztát ettem, ez úgy 270 forintból kijön sütéssel és nem kisajnált kókuszzsírral... S ez már étkezésnek nevezhető. Persze nem teljesen komplett (bár a tojás tud, de nincs meg benne minden megfelelő mennyiségben), a hiányzó dolgokat máskor, másból kell bevinni.

A zöldséges rizs is remek vagy a már említett zabkása is játszhat, de akkor a fehérjebevitellel még gond van, bár a rizs mellé süthetsz csirkecombot vagy valamit.

2016. ápr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csirkemell 1400 Ft/kg,napi fél kg-mal számolva: 21000 Ft/hó

Rizs 500 Ft/kg napi 20 dkg 3000 ft/hó

Zabpehely 200 Ft/ fél kg napi 10 dkg 1000 ft/hó

Tojás 500 ft/10-es doboz napi kettő 3000 Ft/hó

Összesen: 27000 Ft,marad 3000 ft zöldségre.

2016. ápr. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lipton. ***** válasza:
Ha megnézi az ember, az egészséges étel is ugyanott tart árban, mint az egészségtelen...
2016. ápr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!