Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akarok fogyni,30 plussz van...

Akarok fogyni,30 plussz van rajtam, volt már magas a vérnyomásom is, mégsincs akaraterő bennem. Hogy kezdjem el?

Figyelt kérdés
2008. szept. 23. 14:11
 1/10 A kérdező kommentje:
Elhatározom reggel,hogy elkezdem,aztán megkívánok valamit,vagy látom a munkatársaimat és akkor kész.TANÁCSOKAT kérek ha lehet olyanoktól akiknek sikerült!
2008. szept. 23. 14:17
 2/10 anonim válasza:
70%
Nem elég akarni, tenni is kell érte. Ha nincs meg a kellő elhatározás, nem is fog menni. Én most a 90 napos diétát csinálom hasonló okokból, és nem vészes. Lényeg hogy ne hízlaló kajákat egyél, de kezdheted azzal is hogy kiiktatod az étrendedből a cukrot, édességet, kenyeret
2008. szept. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nekem sikrült lefogynom 5 évvel ezelőtt 28 kg-ot. Viszont azt kell, hogy mondjam, hogy ez elhatározás és akaraterő kérdése. Anélkül nem megy. Nem szabad sem elcsábulni, sem "holnaptól már tényleg" kezdeni mindig...

Én úgy csináltam, hogy nem ettem fehér kenyeret, reggelire mindig rozsos teljes kiérlésű, vagy graham kenyeret fogyazstottam. Ebédre valami könnyűt (husi+saláta, vagy főzelék szigorúan kenyér nélkül, leves, stb..) ettem. Aztán délután mindig 1/2 4-kor, illetve 1/2 7-kor haraptam valamit, de már csak ilyesmit, hogy egy gyümölcs, natúr joghurt, kefír, zsírszegény gyümölcsjoghurt. Persze nem egyszerre, csak mindig az egyik :).

Emellett kőkeményen minden nap tornáztam kb. 30 percet (fitness videóra, vagy lementem kocogni, vagy úszni, stb.). Soha nem hagytam ki egy napot sem, illetve hétvégén volt hogy pihentem.

Nekem így sikerült, és kb. 4 hónapba telt. De hidd el, hogy megérte! Amikor először mondta a boltos az üzletben amikor farmert akartam venni, hogy sajnos nincs ilyen KIS méretben, az mindent megért :)... Nem beszélve arról, hogy jobban érezetem magam utána fizikailag is. Szóval sok sikert! És csak egyen múlik: a kitartáson.. Drukkolok Neked!

2008. szept. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Így van!

És kérj segítséget,(dietetikus)mert anélkül nem fog menni.

Alapvetően kell az étrendet megváltoztatni,és azt következetesen tartani.

Mozogni is, naponta, kezdeni könnyű séta, esetleg kocogás, legjobb az úszás, mert a plusz kilók ott nem terhelik az izületeket, és élvezed is a mozgást.

Ne akarj gyorsan fogyni, mert a jojo effektus beindul, és több leszel majd mint most.

ha sikerül lefogynod, sem szabad visszatérned a korábbi életmódhoz, mert akkor minden hiába.Kitartás és hajrá!

2008. szept. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

szia, én két ev alatt negyven kilót fogytam.

most megint elkezdtem egy ígéretesen majdnem, de közbejött egy babóca :D

szóval. én elmentem endokrinologushoz (hormonalis gond van e), aztan diatetikushoz, akit jol kikerdeztem. Aztan 90 napos dieta, plussz mozgás. nem sok mozgás, mert akkor nem birtam volna sokáig, inkabb beiratkoztam hastáncra (Annyira nem kimerito, hangulatos, kulonleges, és pár hónap mulva nagyon meghozta az onbizalmam).

Nem igazan volt bennem ilyen gatlas, hogy az adott napon mennyit eszek, husnapon bevagtam pl egy grillcsirket (bor nelkul), vagy ilyen kulonleges fuszeres husikat, szenhidrát napon bepakoltam egy-egy egyliteres cartedor jegkremet, amit a mai napig imadok, es ha valaki huyen nezett, én kozoltem, hogy ne merjen beleszolni a fogyokuramba :D

mindamellett az elso honapban csuszott le az elso 10 kiló, es utána abban az evben meg tiz (szeptemberben kezdtem), és akovetkezo evben mar nem dietaztam, hanem az egytányér elvet követtem (mindent ettem, amit akartam, de mindenbol csak egy tanyerral egyszerre, és a reggelit tettem meg főétkezésnek, és gyakran ettem kevesett), a kovetkező évben ennek az elvnek koszonhetoen lecsuszott még 20 kiló.


amit most akartam elkezdeni az egyik csoporttársammal táncról, az a fatfree programja lett volna, ahol diatetikus allitja ossze a dieta felet azok alapjan, hogy mit szeretsz (igazabol nem dieta, csak egeszseges etrend), illetve heti ketszer felugyelet alatt gyaloglas vagy biciklizes van. mint emlitettem a babó miatt en nem tudtam csinalni, de a csoporttarsamon nagyon meglatszik, sőt az egyik hordó hasméretű hímnemű ismerősom is beirattam, ket het alatt 4 szamot csokkent a nadrágmérete (ami nem tunik soknak, de ha ugy nezzuk, hogy elotte nem tudott maganak nadragot venni, nagy dolog).


ha tudsz, te is valakivel csinald, ne egyedul, versenyezzetek, az segithet :D


remelem en is segitettem picit, kitartást :D (majd szoptatas utan nekem is kell, de addig semmi sajnos :))

2008. szept. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


Nekem fél év alatt sikerült leadnom 30 kilót. Borzasztó egyszerűen le tudtam adni, csak egy kis elhatározás kellett hozzá.

Leírom mit csináltam:

Reggeli: 100 g zab (nem zabpehely, zab mint amit a lovak meg deguk esznek) nyakon öntve tejsavó fehérje izolátummal

Tízórai: protein turmix

Ebéd: csirke-rizs, de inkább vízben párolt csirke és párolt zöldség

Uzsonna: fehérjeturmix

Edzés

Este szintén csirke-zöldség, valamint tonhalkonzerv

Mindemellett heti három nehéz súlyzós edzés, és heti négyszer 50 perc kardióedzés a legnehezebb fokozaton szobabiciklivel.


Az étrendemtől soha nem tértem el, a 23. héttől kezdve nem is hiányzott más. Szerintem nem nehéz fogyni! Sok sikert kívánok!

2008. szept. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szívből köszi a bíztatást és a tanácsokat!
2008. szept. 24. 10:46
 8/10 anonim válasza:

SZia! Én közel 30 kilót fogytam másfél év alatt. AZt kell mondanom, először is felejtsd el a fogyókúrát!! Azzal lefogysz valamennyit, aztán visszahízod. Jobbik esetben csak annyit amennyit lefogytál a rosszabbikban vagy a dupláját:( Ne kövesd az éppen divatos diétát, mert ugyis kiderül hogy káros:(

Egyszerűen életmódot kell váltani. át kell állni a teljes kiőrlésű termékekre, rosttartalmú ételekre, gyümölcsökre, zöldségekre. Én annyit tettem, hogy fokozatosan elhagytam a "finomított" termékeket, cukrozott dolgookat és 5 után nem ettem már semmit sem. Azt ettem a mit a családom és csak egyszer szedtem egy "menza"-adagot:)) És bizony senkit nem traktáltam azzal, hogy én már nem úgy eszem, mint régen, mert akkor csak jött volna a duma, hogy ilyen jól meg olyan jól nézel ki....

Saját magadért és az egészségedért akarj lefogyni, és ezt ismételgesd el párszor magadnak:)) Állj a tükör elé, amikor valami olyasmit akarsz enni, amit nem kéne....:))

2008. dec. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Az előző hozzászólásomhoz még annyit: Ne 1-2 hónap alatt akarj lefogyni!!! Gondolom nem is annyi idő alatt híztál meg!! A börödnek és az egészségednek is sokkal jobbat teszel ha a heti 1 kilót próbálod tartani!!:) igaz ez nehezebb, mint a villámdiéták, de tartosabb és egészségesebb is:)) Sok sikert:)
2008. dec. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

kaja+mozgás+gyúrás

kaját rendbe lehet tenni, úgy hogy ne éhezzél, szépen lassan akár fél év alatt is attérhetsz a tiszta kajálásra

először gyúrjál egy évet legolább, több izommal több energiát használsz, és könyebb is fogyni

sétálj sokat, az jót tesz a vérnyomásnak, napi 2x1 óra pl

gyógyszert meg semmi képpen ne szedj(alternativa fokhagymakapszula), nagyon nehéz róla leszokni, én rajtam +50 kilo volt, fogytam 30 at most vagyok még van 10 plusz(izmot is szedtem fel, jol szamoltam)gyógyszerről leálltam

Ja és mindezt 17 évesen, olyan mint a cigi, ha nem tudatosul benned, hogy miért kell leszokni, akkkor soha nem is fogsz, a 90 napos diétákkal átmeneti eredményeket érhetsz csak el, életmódváltás KELL, ha el akarsz érni valamit.Ja és egyél sok vitamint, (az RDA semmit nem jelent)

tömören

2009. máj. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!