Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az átlagos ételek hízlalnak?...

Az átlagos ételek hízlalnak? Öszetett a kérdésem!?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy egy éve anorexiás voltam , bennem maradt hogy egészségesen egyek , nem eszem / irtó ritkán tésztát, sose eszem fehér kenyeret, tejet max 1,5 öset, semmi sültkrumpli, krumplipüré , krumpli, semmi süti , üdítő. A probléma az hogy ez igy drága , és anyukám kiborult hogy egyrészt drága másrészt nehéz hogy az egész család étkezését hozzám igazítsák.(tény hogy nem eszünk rakott krumplit, túróscsuszát, tarhonyát..)

Ha visszaállnék, és ennék rakottkrumplit, tésztát,pizzát, de mondjuk fehér kenyeret , sütiket továbbra sem akkor szerintetek híznék? (ha igen sokat?)

L/18/174cm/56kg



2016. ápr. 25. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy reagálsz a gyors felszívódású szénhidrátra...

Én a túrós tésztát durumtésztával csinálom, a pizza is szénhidrát csökkentett, a rakott krumplival meg nincs probléma, mivel héjában fő a krumpli, így közepes a glikémiás indexe.

Át lehet úgy alakítani, hogy mindenkinek jó legyen...

2016. ápr. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Annyi a gond a felsorolt ételekkel, hogy a finomított szénhidrát miatt hamar éhes lesz az ember, ezért újra eszik (vagy ha nem, akkor alacsony lesz a vércukorszintje és csak teng-leng). Viszont a picit zsírosabb dolgoktól nem kell félned, abból mértékkel kell enni, de nem lesz a fent leírt hatás. Úgyhogy én azt javaslom, hogy próbáljátok meg anyukáddal kitalálni, hogyan tudjátok jobban összehangolni a dolgokat. Ha pl. rakott krumpli van, ehetsz kevesebbet belőle, de relative több tojást, meg sok salátát. Ha kicsit híznál, az tényleg jó lenne, de a mostani súlyod is megfelelő (én is pont 174 cm vagyok, így elég jól el tudom képzelni).

2016. ápr. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kérdés alapvető tájékozatlanságot árul el. Az átlagos ételek mennyisége határozza meg, hogy hízol-e tőlük vagy sem. Az eszkimók fókazsírt esznek, nem mondhatók elhízottnak. Ha keveset eszel nem hízol semmitől, ha sokat, akkor a salátától is hízol.
2016. ápr. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem, ez így nem drága, én sem eszem ezeket s ha épp kihagyom a desszertkéimet, akkor napi 500 forintból kijövök, de 600-ból még édességestül is.

Nagy vagy, simán főzhetsz magadnak, én egyszerű ételeken élek, igazán nem nehéz... Illetve attól függ, mit szeretsz s milyen stílusban táplálkozol, de hogy nem kell krumplit s főleg glutént enned az olcsó étkezéshez, az bizonyos. Én ha valamit bevennék az olcsó szénhidrátokból, az a rizs, a zab és a köles lenne (eszem is, csak nem sokat). Bár nekem a krumplival sincs nagy bajom, sokkal jobban kerülöm a cukrot, glutént, laktózt, bolti húst, készételeket, persze ez egyéni dolog.

2016. ápr. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az viszont igaz, amit írtak, hogy a kalóriatöbblettől hízol. Ha keveset eszel, sajnos nem fogsz, pedig bizonyára rád férne, bár inkább izmot szednék fel a helyedben.

Egyébként egész értelmes a hozzáállásod, a kenyér és süti kerülése jó, mert rengeteg szénhidrátot kihagysz így. Egy vékonytésztás pizzában alig van, jó, a tésztaételben sok, de voltaképpen ehetsz kevés tésztát sok rávalóval, bár én inkább csíkoznék cukkinit, viszont abban jóformán semmi kalória nincs, aminek megvannak a hátrányai, hisz sok kalóriára van szükségünk naponta. De egy jó zsíros tésztáravaló (nem tudom, van-e rá valami tisztességes szó) sokat dobhat rajta, már ha bírod. Pl. egy csomó sajt. Ezt nem tudom, eszem "cukkinitésztát", de csak mikroételnek, sosem laknék vele jól extrém rávalók nélkül, de nem az a feladata nálam.

A rakott krumpli sem olyan vészes, jócskán van benne fehérje és zsír, s a krumpli nem olyan durva szénhidrátbomba, mint pl. a kenyér, s nem hiszem, hogy gond, ha kevesebbet szedsz belőle, mint mások.

2016. ápr. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csodálkozom,hogy nem vagy tisztában a fogyás-hízás lényegével volt anorexiásként.Anorexiával szinte az egész élet csak a fogyás-hízás-kaja-kalória-súly-mérleg stb. körül forog....

Kalóriatöbblet hizlal.


(Egy anorexiás.)

2016. ápr. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! tudom a kalóriatöbblettől lehet hízni, csak attól tartottam főleg hogy ha most mondjuk az éhségemet el tudom nyomni 1-2 almával/ salátával, müzlivel akkor ezt az éhséget nem biztos hogy elnyomhatom egy picike adag tarhonyával , ergó többet eszem abból és akkor máris ott a kcal többlet:/
2016. ápr. 27. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!