Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért lett annyira elterjedt,...

Miért lett annyira elterjedt, hogy aki túl keveset eszik az nem fogy? Nekem ne mondja senki, hogyha koplalok akkor nem fogyok!

Figyelt kérdés
2010. ápr. 9. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
fogysz, csak nem abból amiből szeretnél. gondolom ha valaki "fogyózik", akkor a felesleges zsírtömeget szeretné elveszíteni, nem pedig az izmait és vizet. ha koplalsz, akkor 7 nap után a szervezet pontosan utóbbi kettőt fogja lebontani, lelassul az anyagcseréd, és ha visszatérsz a normál étkezésre, akkor többet hízol vissza. tehát igen, ha koplalsz, akkor akár 8 kilót is fogyhatsz két hét alatt, de attól még hájas maradsz (főleg a nem látható zsírdepókban), a szervezeted vizet, izmot veszít és csak minimális mértékben zsírt. a koplalástól csak akkor indul be a zsírvesztés, amikor a tested már nem tud mit felhasználni helyette, vagyis elégette az összes izomfehérjét. ezt az állapotot viszont nem ajánlom (népszerű neve anorexia), mert súlyos tápanyaghiánnyal, szívizom-és emésztőszervrendszeri betegségekkel jár.
2010. ápr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
azért mert így meg kell venned Béres Alexandre táplálkozási könyvét, utána meg a százkódú Norbi kajákat :) ha simán csak nem ennél, nem lenne ezekre szükséged.
2010. ápr. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Volt egy műsor a Life Network-ön az anorexiásokról, ott pont az ellenkezőjét mondták: hogy először lemegy a zsír, aztán amikor már nincs egy deka zsír se az emberen, akkor a szervezet elkezdi az izomzatot bontani, ami azért veszélyes, mert a szív is egy izomköteg és előbb-utóbb azt is lebontja a szervezet, hogy tápanyaghoz jusson. Amúgy nekem volt, hogy "koplaltam", nem jószántamból, hanem betegség miatt hetekig nem ettem csak 1-2 falatot/nap, nagyon le is fogytam. Aztán meggyógyultam és visszatértem a normál táplálkozáshoz és nem jött vissza egy deka se. Így aztán a doki szabályos hízókúrára fogott, na akkor sekült felszednem pár kg-t, de többet nem. Szóval én ebben nem hiszek, hogy aki keveset eszik az nem fogy. Inkább úgy igaz, hogy aki szándékosan koplal (vagyis étvágya lenne, de direkt nem eszik), az lefogy ugyan, de amint elérte a kívánt súlyt, falási rohamok törnek rá és így persze újra visszahízik. De ez nem a koplalástól, hanem a falástól van, hogy több kcal-t viszel be a szervezetbe mint amennyire szüksége van.
2010. ápr. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is először a zsírból fogyunk. Engem is nagyon idegesít, hogy valaki szerint izomból!!!
2010. ápr. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tévedés!!!!

Először izomból fogyunk! Előbb gyengülsz le, mint lefogynál.

Azért kell tornázni közben (többek közt), hogy az izom maradjon.


De... okos ember a más kárán tanul, te tanulhatsz a sajátodon, próbálj meg koplalni, utána majd meglátod a következményeket. Pl. az újbóli evéssel járó nagymértékű hízást.

2010. ápr. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!