Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A házitej kb. hány % zsírtarta...

A házitej kb. hány % zsírtartalmú, van-e valamilyen itthoni praktika amivel csökkenthető?

Figyelt kérdés
Itthon úgy szoktuk, hogy felforraljuk a hazahozott tejet, és a pillét leszedjük róla. De szerintem nem sokat csökkent a zsírtartalmon...Szeretném kevésbé zsírosan felhasználni, mert csinálunk belőle itthon tejfölt, meg túrót is, de így nem igazán jó a sok zsírtartalom miatt.
2010. ápr. 9. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:

3,8%

Most a bolti zsíros az 2,8%, szerintem az a 1% nem sokat oszt szororz, ezen ne rágódj.

2010. ápr. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A házitej zsirtartalma attól függöen, hogy mennyire fölözik le, általában 4 és 6 % között van. Ez a zsirtartalom nem igazás sok, és mivel az izanyagok a tejzsirban vannak, ha lefölözöd egészen, akkor ugyanlyan ize lesz, mint a Tescosnak.

De ha feltétlenül csökkenteni akarod, akkor hagyod a tejet megaludni, a tetejére feljön a tejföl (aminek a zsirtartalmát NEM lehet csökkenteni, mert a tejföl a tejzsir). Ha ezt leszeded, akkor a maradék aludttejböl tudod a túrót csinálni, ami ekkor már elég zsirszegény.

2010. ápr. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amúgy diétás időben nem javalott a tej,a szervezet nem jól dolgozza fel.
2010. ápr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Felforralás után hagyd hűvös helyen legalább fél napig, utána kigyűlik a tetején a tejszín. Ez fehérebb (kevésbé átlátszó), mint a tej /hasonló a boltihoz, de nekem folyósabb szokott lenni annál/ , kanállal le lehet szedni és utána akár felverni vagy vajat köpülni belőle :)
2010. ápr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A tej szerintem az egészséges táplálkozás része, ezért nem mondok le róla. Viszont hogy egy bögre tejjel 163, vagy 1,5% tejjel 115 kcal veszek magamhoz. Szeretném ha itthon házilag is tudnánk 1,5 % körüli zsírtartalmú tejet csinálni, és nem kellene ráutalva lennünk a boltira.
2010. ápr. 10. 06:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs mennyi lehet, de ne feledd, hogy a zsírtartalma egy dolog, mellette rengeteg tejcukor is van benne, ami nem igazán diétás cucc. Persze 1 bögrétől nem lesz katasztrófa.
2010. ápr. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!