Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki fogyott almaecettöl az,...

Aki fogyott almaecettöl az, hogy csinálta, mikor mennyit ivott belöle? Tényleg elvette az étvágyat? Nekem elveszi, de eddig csak hébe-hóba ittam

Figyelt kérdés

2016. máj. 22. 22:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez nem jó módszer , savat csinál . A mozgás sport ami segít , kímélő rostos étrenddel . Tabletták , gyomorgyűrű nem az igazi . Az étvágy és a felesleges evés egyik amit le kell győzni , az éhség ami természetes .
2016. máj. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Épp hogy fokoznia kellene az étvágyat, ezért is kell evés előtt közvetlenül fogyasztani. De csak akkor, ha kevés a gyomorsavad, és akkor is csak 1 tk egy kevés langyos vízben.

Ha neked elveszi az éhséged, az pl. azért lehet, mert mondjuk megiszol hozzá egy nagy pohár vizet, ami felhigítja a gyomorsavat egy kis időre, de utána persze ugyanolyan éhes leszel.

2016. máj. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen én sok vizzel iszom. Szerencsére nem mar.De mit tegyek ha nem szeretek sportolni?Még vékony koromba se szerettem.
2016. máj. 24. 21:08
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha egész nap csak ülsz, nemcsak elhízol, hanem az egészséged is tönkremegy. Minél több mozgás van az életedben, annál fittebb, egészségesebb leszel. Ebbe beleszámít minden, ami nem ülés, állás, fekvés. Tehát sétálhatsz, biciklizhetsz, futhatsz, túrázhatsz, otthon tornázhatsz, de még a fokozottabb fizikai aktivitást igénylő takarítás vagy ház körüli munka, kertészkedés is ide tartozik. Bár utóbbiak néha megterhelőek lehetnek a gerincnek, deréknak stb., és nem mozgatnak meg minden testrészt, ezért érdemes kiegészíteni tornával, jógával.

Én nem vagyok a túlzásba vitt edzés híve, bár valaki szereti és szép izmos lesz tőle. Nekem jobban fekszik a séta, gerinctorna gyakorlatok otthon, futkározás vagy rollerezés a gyerekeimmel (igen, nekem is van rollerem:)), lépcsőzés lift helyett a munkahelyemen. Még jobb lenne, ha a munkahelyemre biciklivel tudnék menni, de ez most még nem megoldható, későbbi terveimben viszont szerepel.

2016. máj. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Az egyik ismerősöm is almaecettel akart lefogyni egy esküvőre. Sikerült is neki, szép, csinos volt az esküvőn. Azóta már vagy 3-4 hónapja kórházban van és próbálják rendbe hozni, ja és teljesen tönkrement a gyomra, szétmarta ;)
2016. júl. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A fokozott étvágyat leginkább a magas glikémiás indexű ételek (cukrok, gabonák, krumpli, rizs stb.) okozzák. Az is gond lehet, ha mellettük túl kevés fehérjét és zsírt, illetve rostokat (zöldségek) eszel, lásd az alábbi cikket a fehérjehiánnyal kapcsolatban:

[link]

Étvágyfokozó hatása van egyes élelmiszeripari adalékanyagoknak is, nem véletlenül teszik bele őket szinte mindenbe. Ezek pl. az ízfokozók (Na-glutamát és társai), aromák, gluténtartalmú adalékok (pl. maltodextrin, dextróz, hidrolizált növényi fehérje stb., egész hosszú a lista).

A zsírokra is szükség van, viszonylag kis mennyiségű természetes zsiradék (zsír, vaj, kókuszzsír, hidegen sajtolt olajak) is segít hamarabb jóllakni, kisebb mennyiségű étellel, így a zsírok magas kalóriaértéke ellenére is lehet összességében kevesebb kalóriával jóllakni, és még a szervezetünk is jobban működik.

2016. júl. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Még egy cikk:

[link]

Csak annyit tennék hozzá, hogy a telített zsírok is csökkentik az étvágyat, és egyáltalán nem olyan egészségtelenek, mint egyesek gondolják.

A növényi olajok viszont gyakran túl sok omega 6 zsírsavat tartalmaznak, ezért csak kis mennyiséget érdemes fogyasztani, és azt is csak jó minőségű, nem avas, nem finomított, nem hőkezelt, nem hidrogénezett (azaz hidegen sajtolt, extra szűz) olajokból, vagy olajos magok formájában. Mellettük pedig nem árt omega 3 tartalmú készítményeket (pl. halolaj) fogyasztani, az omega 6 gyulladáskeltő hatásának ellensúlyozása céljából.

2016. júl. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ki mondta,hogy nem mozgok?Fizikai munkát végzek pokoli melegben.A baj az,hogy napi 1x-2xeszem,fekves elott.Es mert nem 5szor kis adagot?A munka miatt,mert ott nincs idö enni,munka elött se,mert akkor nem lenne eröm dolgozni.4váltásra dolgozom,össze-vissza eszem,alszom.
2016. júl. 26. 23:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Valóban nem mondtad, hogy kemény fizikai munkát végzel több műszakban, csak azt, hogy nem szeretsz sportolni. Mivel nem ismerlek, ennyi infóból azt gondoltam, mozgásszegény életmódod van. De akkor a mozgással kapcsolatos hozzászólásom rád nem vonatkozik.

A gond ott van, hogy "összevissza eszel és alszol". Az, hogy hányszor eszel egy nap, önmagában nem számítana, ha nagyjából ugyanabban az időben ennél mindig, de ez nem így van. A váltott műszak nagyon káros az egészségre, felborul a hormonrendszered, a cirkadián ritmusod. Erre neked kell megfelelő megoldást találnod, vagy ha nem megy, számolnod a következményekkel.

[link]

Másrészről ha valaki éhes, arra legjobb megoldás az evés, nem csodaszerek, amik elmulasztják az éhséget. Találj olyan egyszerű ételeket, amiket tudsz enni úgy, hogy utána tudj dolgozni. Ha nem eszel egyszerre sokat, nem hiszem, hogy akadályozna a munkában az előtte elfogyasztott étel (főleg, ha nem gyors szénhidráttal megpakolt, egészségtelen cucc). Tudok adni tippeket, mit próbálj ki, ha érdekel.

Ha legalább 8 órát dolgozol naponta, a munkahelyed köteles biztosítani 30 perces "ebédidőt". Ennyi elég arra, hogy bekapj valamit, és ne éhezz egész nap (vagy éjjel). Ha "pokoli melegben" fizikai munkát végzel, az nagyon sok energiát éget el, furcsa nekem, hogy vannak rajtad plusz kilók. Ahhoz, hogy ilyen körülmények között ne fogyj, durván sok kalóriát kell bevágni arra a két étkezésre.

2016. júl. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Van szünet persze de akkor kávézok meg dohányzom. Fogytam persze,de ez szep kevés
2016. júl. 28. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!