Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tornázni csak akkor lehet ha...

Tornázni csak akkor lehet ha formásodni akarok? Fogyáshoz nem jó?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam itt, hogy a torna formásít, feszesít, de ha zsír van fölötte (pl. has) akkor 2x akkornak látszol. Ez igaz? Mert nekem kb. 4-5 kg fölöslegem van és gondoltam, hogy kicsit más étrenddel és tornával fogyhatnék. (az étrend már megvan :)) Vagy csak még nagyobbnak látszanék tőle? Hasról szeretnék fogyni.
2010. ápr. 10. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Nem valószínű, hogy a tornától nagyobb leszel. Nem mázsás súlyokat emelsz, hogy erősödj.
2010. ápr. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tornassz csak nyugodtan, a torna formasit, feszesit es fogyaszt is, ha megfelelo etrenddel parosul es ha rendszeresen csinalod. Az izmok megduzzadnak torna utan, de 1-2 nap utan visszaallnak eredeti meretukre.
2010. ápr. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Tornázz nyugodtan és minél többet! A torna valóban formásít és feszesit, DE gyorsítja az anyagcseréd és ezáltal fogyaszt is. Természetesen ez csak abban az esetben igaz, ha megfelelően étkezel (diétázol) mellette, és ha rendszeresen végzed! Az izmok terhelés után nagyobb energiát használnak fel, még akkor is AMIKOR ALSZOL. Ez kb 24-30 óráig tart (személyenként változó és függ az edzettségtől is), ezután a szervezeted visszaáll a "normális" anyagcserére. Minden fogyókúra eleje látványos, mert a megváltozott (felgyorsult) anygcsere miatt gyorsan mennek le a kilók. Majd idővel a folyamat lelassul és már lassabban mennek le a kilók! Neked a 4-5 kiló fogyást max 1 hónap alatt el kell érned! (bár azt nem írtad, hogy mennyi idős vagy, mekkora a súlyod, és mennyire vagy edzett). Ha egy kis futást és/vagy erőltetett sétát is tudsz csinálni hetente legalább 3 alkalommal (min 30 perc)tuti a siker!

Sok sikert!

Remélem tudtam segíteni.

Üdv : P. - Okl. Szakedző

2010. ápr. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szoktam olvasni ilyen témával foglalkozó újságokat és abban olvastam (ami engem is meglepett) h hasról felüléssel nem lehet fogyni csak erősödni ami vastagítja a hasfalat ezért zömökebbnek is hat a végeredmény.

hasról úgy lehet fogyni legkönnyebben ha az alsó részedet mozgatod

ilyen a futás a bicózás stb

2010. ápr. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mint azt korábban is írtam az izmok átmozgatása, anyagcsere gyorsulással jár. A mozgás után az izmok, 24-30 óráig még fokozott tápanyagellátást igényelnek, ezt a szervezeted zsírból biztosítja! Kivéve a kardió edzés, mert ott elégeted az izmaidat!!! Ergo IZMOT vesztesz NEM ZSÍRT!!! A zsírégetést gyorsíthatod még L-Karnitinnel (mozgás előtt 1 órával 500-1000 mg), illetve Lipotróp hatású zsírégetőkkel (cholin, inozitol és króm van benne) így tuti a zsírbontás! Ha nem akarsz ilyen szerekhez nyúlni (bár az L-Karnitin egyébként is hasznos, szív, vese, máj, izomvédő hatás, stb...) akkor ajánlom a zöldteát!! Az újságok SABLON MARKETING dumákkal vannak tele. AZOKAT FELEJTSD EL!! Én pont az ellenkezőjét tanultam mindennek amit eddig újságokban olvastam!!! Vicces. Nem?? Nekik nem érdekük hasznos, jó dolgokat írni (tisztelet a kivételnek!!), mert akkor hogyan adnák el a sok semmire való tuning testépítő cuccot és kamu fogyitablettát?!!

Üdv : P. - OKL. Szakedző

2010. ápr. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat. :)

16/L vagyok és nagyon fogyni nem is akarok, csak a hasam kicsit nagy, de nem vagyok anorexiás pár kiló tényleg fölösleges a hasamon. :) Azt kell ledolgoznom, más nincs. :) Akkor tornázok, köszi szépen. :)

2010. ápr. 10. 19:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Tornázz egész nyugodtan. A felülések valóban izomerősödést okoznak ami az izomra hat nem a zsírra. De ha odafigyeltünk az órán tudjuk, hogy a hasizom fejlődik a leglassabban így ez a veszély akkor sem fenyeget ha felüléseket végzel. A hason lévő zsír fogyasztásának a legjobb módja, ha olyan mozgást végzel ahol ez a régió "remeg" rázkódik. Viccesnek tűnhet, de így van. Ilyen pl a kocogás, gyors séta. A bicózás inkább láb (comb) és csípő, de csinálhatod azt is.

Üdv.

2010. ápr. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!