Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 17eves lany 125kg vagyok,...

17eves lany 125kg vagyok, hogy fogyjak le?

Figyelt kérdés
Ha rizst eszek csirkemellel az segit??

2016. máj. 26. 01:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Rizs=cukor

Cukor=zsírrá alakul

2016. máj. 26. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 crudy ***** válasza:
77%
Huu komám, mármint az első. Inkább ne adj válaszokat a kategóriában. szóval igen a rizs csirke az nagyon jó. Ha csak azt eszel akkor is fogyhatsz de én még vinnék be zöldséget és heti háromszor eleinte majd ötször fuss/biciklizz legalább 40 percig. Csak az a lényeg h a rizs csirke által bevitt kalória kevesebb legyen mint amennyit elégetsz a minden napos élettel és a sporttal.
2016. máj. 26. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen,sok zöldséggel. Vagy halat,ha szereted. Kerüld a felesleges kalóriákat,ne igyál cukros üdítőket,inkább vizet,vagy cukrozatlan teát. És főképp: ha nem jelentkezik gyorsan a várt eredm€ny,ne keseredj el,folytasf tovább. Jobb lassú ütemben fogyni,kisebb az esély a visszahízásra.
2016. máj. 26. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Eloszor is tudni kéne, hogy mi a hízás oka?

Rossz minoségu élelmiszerek vagy túl sok étel? Esetleg mindketto?

Ha idáig chipsen meg cukros uditon eltel, akkor a viz, csirke, kevés rízs valoban jó választás es fogyni is fogsz. Ha túl sokat eszel, akkor más módszert kell keresni, mert nagy mennyiségben ezek is hízlalnak.

Egyébként meg tudlak érteni, én 123kg voltam és most tartok 115-nél. Persze ez is sok, de szépen megy lefele.

2016. máj. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Te is azok közé tartozol, akik úgy akarnak lefogyni, hogy esznek, pedig tudják, hogy pont az ellenkezője a célravezető. Egyél savanyúkáposztát, céklát, káposztalevest, csontlevest (üresen) és mellette nagyon sok mozgás, pl. napi 10-20 km séta, gyaloglás.
2016. máj. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

#6 Ja, másnapra felpuffadt mint a pinty. Ne már.


Kérdező: ez elég soknak tűnik, nincs mögötte még valami betegség is? Betegség esetén sem megy normális étrend mellett a valaki 100 kiló fölé, de egy PCOS vagy pajzsmirigy probléma súlyos kudarcforrás lehet.


Amúgy a rizs és a csirke jó, mellé sok zöldség, valamennyi gyümölcs lenne célszerű. Nekem csak általános tanácsaim vannak, mert szerintem mindenkinek magának kell kitapasztalnia, hogy mi válik be neki. A sok paleó, ketogén meg vegán között szerintem látszik, hogy igen szélsőséges diétákat is elvisel a szervezet, de hogy mivel érzed jól magad, az rajtad múlik.

Szóval szerintem:

- Ha eszel húst, akkor csirke, pulyka, hal minden mennyiségben mehet, csak a pénztárcátok szab határt. Én szerintem a sovány vöröshúsokkal sincs baj, ha nem bő zsírban rántod, hanem pl. befűszerezve grillezed, zacskóban sütöd, akkor ugyanúgy jó.

- Zöldség. Minden mennyiségben, főleg a "zöldek". Eheted nyersen joghurttal vagy öntetekkel (itt vigyázz, hogy az öntetek ne legyenek cukrosak), párolva, sütve. A főzeléket csak azért nem mondom, mert valami eltolt hungarikum a péppé főtt zöldségeket liszttel meg zsírral rántani meg habargatni.

- Gyümölcs. Trükkösek, lehetnek szénhidrátdúsak, és 1kg banánt nem érdemes megenni, viszont nem hiszem, hogy az elhízás-járvány a napi két kiló epertől vagy három szem almától tombol. Édesség helyett inkább ezt egyed.

- A rizs jó, hasonlóan frankó gabona a zab. Viszont vigyázni is kell velük, mert 15 dkg zabban vagy rizsben nagyjából az egész napos szénhidrátmennyiségem benne van. Ezeket számolni kell!

- Apropó, kalória. Minden élelmiszer címkéjét olvasni kell! Kalória, fehérje, zsír, szénhidráttartalom 100g-onként a hátulján. Az első dolog, amit megnézek a polcról való levétel után (az összetétel mellett). Alacsony szénhidrát, közepes fehérje és zsír a cél.

- Érdemes kajanaplót vezetni. Erre már van online lehetőség is (kalóriabázis), ahol látod, hogy mit és mennyit ettél, belefér-e a keretedbe.

- Mozgás. Feltételezem, hogy nem vagy két méter magas, tehát jelentős túlsúlyod van. Ha van lehetőséged, akkor menj el úszni, sétálni. Kimerítő, ízületgyilkos mozgást (még) ne csinálj, viszont valamit mozogj, mert kedvezőbb lesz az anyagcseréd és összességében is jó lesz a szervezetednek.


A legfontosabb: kitartás és segítség végig. Ha van barátod, fogyókúrázó társad, az nagyon sokat segít. Nem szabad elkeseredni, amikor hirtelen megtorpan a fogyás vagy épp jól bezabálsz egyszer-egyszer. Egy bezabálós nap után is érdemes folytatni, sőt annál inkább.

2016. máj. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Na ne is torodj vele. Szoval a csirke rizs kombo jo ( de csak a barnaris, jazmin, basnati rizs. )

Egeszseges eletmodra kell valtanod. Kiszamolni a napi kaloria keretedet. Amugy tudok egy jo oldalt es nem reklamozaskepp, csak minap lattam ott egy lanyt aki 140 kilo , elkezdett szepen dietazni , szerintem o segithet neked ebben, mert hasonlo cipoben vagytok.


Szal facebookon a Lifetilt fenekformalast kell beirnod , ez egy csopi , csatlakozz. Ott pedig Kovacs Klaudiat keresd, van rola vidi is.


De osszegezve az egeszseges taplalkozas, mertek ew a lisztes cukros szarok kiirtasa a kulcs. Remelem segitettem

2016. máj. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Március 7-én kezdtem az életmódváltást,123 kg. voltam.Most 107,5 voltam reggel,tehát 15,5 kg. mínusz.Az én módszerem annyi,hogy 1500 kalóriát eszek egy nap,és heti háromszor sportolok.Többre nincs időm.Heti egyszer egy óra spinracing,kétszer pedig konditermi ezdzés.Az viszont 2,5 óra.Kezdek fél óra gyaloglás emelkedőn vagy elliptikus trainer vagy kerékpár,majd edzővel 1-1,5 óra saját súlyos edzés (trx,trx rip trainer,bosu,stb),majd fél óra levezetésnek valami,amit az elején is csinálok.Emellett biciklivel járok mindenhova.

Az étrendem:reggel vagy rozskenyér sonkával,sok zöldséggel,vagy három tojásból rántotta kenyér nélkül,sok zöldséggel

ebéd:teletáltól rendelek ebédet,olyan 600-700 kalóriatartalmút,csirke vagy pulyka rizzsel,zöldséggel,de ma kivételesen vadas spagetti lesz.Ezt két részletben eszem meg általában.Vacsora vagy három jó minőségű virsli vagy a reggeli kajákból valamelyik.gyümölcsöt ritkán eszek,kb heti kétszer 1-1 alma,vagy most eper.inni csak szénsavmentes ásványvíz 2-3 liter

2016. máj. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkine a valaszat. A rizs csirkemell kombinaciot probalom meg .
2016. máj. 26. 11:17
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves második, ne legyél már elmebeteg.

A rizst hízlalásra szoktákt ahsználni (lásd szumók), ráadásul fele annyi tápanyag sincs benne, mint a gabonában, sőt, egyes dolgok egyáltalán meg sincsenek benne.


Kérdező: próbálj vmi olyat sportolni, ami nem tesz tönkre (pl úszás), és kövess lowcarb étrendet. :)

2016. máj. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!